reklama

PEDÁLY: SPD/tour/komb. - nebo jiné?

Lehu zdar!
Brzy (již brzy!) se zařadím po vaše boky jako nový majitel Azub5. Hodně jsem zde četl o ruznych technickych vychytavkach a možnostech a zajímalo by mě, co doporučujete za pedály. Nechci si kupovat kvuli pedálům nove botky na SPD.... Uvazoval jsem i o variante medvědí tlapa http://www.bagbike.cz/?cmd=316 (či jak se to neofic. nazývá) velká plocha=dobrý grip.

[ Zpět ]
Datum: 11.07.2007
Autor: zoop
  • Re: PEDÁLY: SPD/tour/komb. - nebo jiné?

         

    Já si SPD nemůžu vynachválit a když trošku prolezeš internet, tak seženeš boty do 1000 a pedály SPD do 500 a tahle investice ti vydrží nejméně 5 let...divil bych se kdyby ne. A TO SE VYPLATÍ :-)
    A pokud opravdu nechceš investovat, tak ti doporučuju vykašlat se na koupi jiných řešení a chvilku ze začátku jezdit na origo pedálech...Časem pak budeš vědět sám nejlíp, co bys potřeboval. (A hlavně ušetříš, než abys koupil nějakej super pedál a o půl roku později ho vyhodil a koupil SPD i s botama...)

    [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2007
    Autor: Melkor
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: PEDÁLY: SPD/tour/komb. - nebo jiné?

         

    Já jsem nejprve začínal s obyčejnými pedály, ale když jsem nadskočil na nějaké terénní nerovnosti, tak mi nohy chtěly spadnout z pedálu a jednou jsem si málem nabil hubu. Tak jsem vymyslel takové spešl "dorazy" na pedály - koukni se na můj web na http://jihrab.googlepages.com/com%C3%ADston%C3...
    Funguje to dobře a bez problémů. Měl jsem obavu, že to budu muset nastavovat vždycky, když si vezmu jiné boty, ale jednou jsem ty dorazy nastavil a vyhověly pro všechny boty - od sandálů přes tenisky až po pohorky a prastaré "sněhule" v zimě.
    No a před nedávnem jsem si namontoval SPDčka a hned po první jízdě jsem si vynadal, proč jsem si je tam nenamontoval už dříve (ležely mi v šuplíku asi půl roku). Je to úplně jiné kafe. Jedině jsem si musel trochu natrénovat "vyhození" nohou z pedálů při zastavování.
    Pokud jsi začátečník, tak zkus nejdříve jezdit s klasickými pedály - než se naučíš pořádně jezdit a držet balanc. Pak uvidíš.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2007
    Autor: Jihra
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: PEDÁLY: SPD/tour/komb. - nebo jiné?

         

    Já jsem na klasice jezdíval s klipsnami a to na leho bylo naprosto nemyslitelné, tak jsem jezdil s velkými pedály. Po koupení SPD si říkam proč jem si je nekoupil už dávno. Být tebou tak za ty pedály medvědí tlapy neutrácím a raději chvíli šetřím na SPD. Na lehu je to opravdu hodně poznat.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2007
    Autor: Zoid
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: PEDÁLY: SPD/tour/komb. - nebo jiné?

         

    Osobně bych doporučil první kilometry najet spíš s obyčejnými pedály, popřípadě s těmi medvědími tlapami, ale sežeň levnější, já je jednou kdesi koupil mamce na lehokolo za tři stovky. Jediný lehokolový začátečník který by si podle mě mohl dovolit jezdit hned s SPD by byl člověk, který byl na ně zvyklý z klasického kola opravdu hodně - měl je na všech kolech, najezdí tisíce km ročně a nikdy neměl s vypínáním SPD problémy. Pokud to není tvůj případ, tak opravdu radši vem ty pedály bez zámků.
    Až si na lehokolo zvykneš, můžeš spdčka pořídit. Jediná investice jsou ty pedály, boty nestojí skoro o nic víc jak normální sportovní obuv, a když na kole jezdíš s nimi, ty druhé civilní neopotřebováváš, takže to vyjde stejně draho jako kupovat obyčejné boty dvakrát častěji. A komfort a bezpečí, které s SPD pedály získáš, ty jsou opravdu k nezaplacení. Ne nadarmo je obvyklá reakce jejich čerstvých majitelů "Jak jsem mohl vydržet bez toho?".

    [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2007
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: PEDÁLY: SPD/tour/komb. - nebo jiné?

         

    Děkuji vám všem za zasvěcené názory. Medvědí pracky již zakoupeny (necelých 400, pche) a v ponděli jdou na stroj. Vzhledem k tomu, že zpočátku budu určitě jezdit kratší trasy a cvičit hlavně balanc, nechtěl bych se ještě zároveň učit vyhazovaní SPD - to by mohlo rychle skončit hubou v zemi. Až kolo zvládnu, tak pak snad - na delší trasy věřím, že využití tahu pomůže.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2007
    Autor: zoop
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: PEDÁLY: SPD/tour/komb. - nebo jiné?

           

      Dobře si udělal... Každopádně až si budeš s ovládáním kola 100 procentně jistej, tak nad těma SPD ještě popřemýšlej... Nejlépe je někde zkus. Opravdu se vyplatěj. Ale to až budeš mít nalítáno a lehociped se stane součástí tebe samého :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 13.07.2007
      Autor: Melkor
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • kolo součást těla

             

        Rád bych trochu odbočil, když jsi zmínil lehociped-součást jezdce. Krátce moje anabáze: Podzimní cyklojízda 2006 na Author klasika - první spatření lehokola zblízka=úžas, krása; CHCI a CHCI TO HNED!! Kde?!? azub.cz. Aha -tak koukam na stranky, objevuji DAHON. Kratce poté krádež Authora (grrrr!) a zakoupení Dahon Vitesse D7. Stále ovšem pokukuji po lehokole. Skladačka je dokonalá - konečně mám kolo jaké jsem potřeboval. Doměsta ideální: kombinace MHD a kola. Jezdím všude, absolvoval na něm většinu pracovních záležitostí (většinou v obleku) KOLO SE STÁVÁ MOU SOUČÁSTÍ. Před 3 týdny závada, Dahon putuje na reklamaci, ja nemám na čem jezdit a jsem opravdu, ale opravdu velmi nešťastný.... Ovšem náladu mi velmi zvedá návštěva u Aleše Zemánka v UB a objednávka nového lehokola (bude v pondělí). Ještě tam kupuji pro přítelku k narozeninám roztomilé skládací Dahon Curve (růžové s kytičkama) Od té chvíle nejím, nespím, nemůžu se dočkat pondělka... no, tak se ještě 3x vyspím a pak už... Tož tak.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.07.2007
        Autor: zoop
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: kolo součást těla

               

          No já byl v Azubu od úterý do čtvrtka, a zrovna v úterý jsem tam viděl to růžové Curve a někdo říkal, že to někdo právě koupil přítelkyni... Svět je malý.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.07.2007
          Autor: Jirka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

dnes
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

201 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | dnes

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024