reklama

Dvojice Čechů zdolala na kolech Route 66

Na počátku senzační cesty dvou českých cyklistů bylo přání Františka Šestáka ze Sedlice u Blatné projet si na kole americkou matku cest Route 66 a stylově tak oslavit své 66. narozeniny.

Datum: 28.06.2007
Autor: Redakce
  • Re: Dvojice Čechů zdolala na kolech Route 66

S Šestákem se od vidění znám. Jel jsem s ním z Hluboké nad Vltavou do Písku (on pak pokračoval až do Blatné). Můžu jen říci že to byla pro mně čest a že je to borec jako hrom. Tajně si přeju aby mi to jednou jezdilo tak jako jemu.

[ Zpět ]
    Datum: 28.06.2007
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ahoj, jak jsem Tě v krátkosti poznal, jsem přesvědčen, že o svou budoucnost nemusíš mít až tak velké obavy na kole ani v životě. Prostě prima kluk, víš co chceš. Šesták

[ Zpět ]
      Datum: 05.07.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Sesták František (sestak.fr@guick))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Zdravím a gratuluju k dalšímu velkému výkonu.

[ Zpět ]

Pane jo, tak tohle jim závidím, že asi prasknu :o)) Tu trasu bych si chtěl taky projet...

[ Zpět ]
    Datum: 02.07.2007
    Autor: Aladin

škoda té chudé fotogalerie, musí mít spoustu superfotek

[ Zpět ]
      Datum: 02.07.2007

Díky, je to dobrý postřeh, ale zatím nebyl čas a taky únava. Fotek je dost, tak to vylepšíme, když vidím, že je zájem. Jo - a také v tomhle komerčním a reklamním oboru moc neumím chodit. Pochop léta.- Díky a Ahoj !!!

[ Zpět ]
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Sesták František (sestak.fr@guick))

Také gratuluji k takovému obdivuhodnému výkonu a chtěl bych využít této příležitosti a zeptat se, zda zase bude nějaká beseda (v Písku či v Protivíně) jako byla po absolvování cesty na konec světa! Předem děkuji.

[ Zpět ]

Děkuji za uznání. V Písku i v Protivíně se mi na besedách velmi líbilo a rád tam znovu přijedu. Podzim a zima je pro besedy nejvhodnější čas. Tak to necháme zatím asi trochu "uležet" a určitě nashle !

[ Zpět ]
            Datum: 08.07.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (František Šesták (sestak.fr@quick.xx))

Zdravím Tě Aladine. Doufám, že jsi zatím neprasknul, protože s tou závistí to určitě nemyslíš také tak docela vážně. Cesta to byla zajímavá, ale hodně náročná po všech stránkách. V současné době už není problém podívat se kamkoliv a do míst, která mojí generaci zněla velmi vzdáleně a nedosažitelně. My staří to teď doháníme a stejně už nedoženeme. Určitě patříš do mladé generace, pro kterou je teď svět otevřený. Je tolik zajímavých míst, jen je nějak seřadit a nezapomenout, že u nás v Čechách je tolik krásných míst, která stojí za poznání. Bohužel to tadfy nemají cyklisti lehké, přestože nelze přehlédnout, že i v tomto směru se hodně udělalo. Měj se fajn - Šesták

[ Zpět ]
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Sesták František)

Dobrý den, s tou závistí to samozřejmě bylo myšleno s nadsázkou :-) Do R66 jsem se zamiloval, už když jsem četl článek o někom, kdo ji projel na motorce a teď vy jste mě dostali úplně. Zatím jezdím spíš menší výlety doma a v okolních státech, na takovou snovou výpravu se chystám až tak za deset patnáct let a vaše cesta mě definitivně utvrdila v rozhodnutí, kam se vydám. Doufám, že o svém výletu vydáte knihu, už se na ni moc těším !

[ Zpět ]
        Datum: 09.07.2007

Já sem trochu "vysazenej" na tu Arizonu a stejně jako odbivuju Lucku s Michalem, tak obdivuju i tyhle frajery, přestože Flagstaff, kde jsem potkal Historical Route 66, byl už o něco chladnější než jižní Arizona, přesto zdejší krajina byla malinko nehostiná. A všichni mi slibovali husté lesy, ale pořád nic... Taková nudná krajina. Přesto určitě pro Čecha obrovsky zajímavá.. Je to zase úplně něco jinýho...

[ Zpět ]

Já zas se musím sklonit, že i v tomto věku jsou někteří schopni podávat takové výkony. My mladší toho budeme muset ještě hodně najezdit
      Nedávno mi přišel tento článek
      http://www.cyklistikakrnov.com/Cykloturistika...
      V 58 letech se vydal na kole, bez nějakého většího tréninku k moři do Chorvatska

[ Zpět ]
      Datum: 06.07.2007
      Autor: Asterix

Ahoj Asterixi, víš, my staří si strašně užíváme možnosti volného, svobodného cestování. To dříve nešlo. Asi proto se v nás probouzejí nové aktivity, elán a chuť do života a do cestování. Před dvěma lety jsem s kolegou projel 10 států západní Evropy. Za 68 dnů jsme zvládli do Portugalska a zpět, najeli jsme 6.087 km. O cestě jsem vlastním nákladem vydal cestopisnou knihu s názvem "Z Čech až na konec světa", s podtitulkem "Svatojakubskou cestou na mys Finisterre" , dělám besedy s promítáním fotografií / bylo už jich asi 45/. Knihu prodávám při besedách, nebo zájemcům zasílám poštou. Z toho pána si musím vzít příklad a zlepšit markering a propagaci. Napsal to velmi hezky,ten výkon stojí za zveřejnění.

[ Zpět ]

Tak vidíš jak je všechno relativní. Když jsme se blížili k Flagstaffu /před ním byl nejvyšší bod R66/, měli jsme za sebou nehostinnou pouštní a polopouštní, nezáživnou klrajinu, tak tam jsme se radovali, že konečně zase vidíme první lesní porosty a hezké borovice. Je pravda, že i dál bylo dost nehostinných míst. Ale stálo to za námahu.

[ Zpět ]

Něco jsem na netu našel :
    http://mujweb.cz/www/f-sestak/index.htm?r=7525
    Doporučuji pečlivě prostudovat aby tady mladší ročníky zase neskučely že mají pocit vyhoření :-)

[ Zpět ]

Také gratulujeme k Vašemu úžasnému výkonu a těšíme se na další přednášku v Protivíně.

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Cykloholky z Rafandy (jasmine11187@seznam.xx))

Pane Šestáku, blahopřeju k dalšímu skvělému výkonu! Vyšla / vyjde z Vaší cesty po R66 kniha ? Ta z výparvy na " Konec světa " je skvělá.
    Mimochodem: "Na tržišti " s heligonkou asi k zastižení nebudete :-). Třeba Vás potkám v Sedlici až budu "dupad do pedálů" cestou od Pily.
    Moc a moc dalších kilomterů. Vašek Janota

[ Zpět ]
    Datum: 25.07.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Vašek Janota ( ten mladší ) (vaclav_janota@europe.pall.xx))

Ahoj Vašku, moc mne potěšil e-mail od tebe. Kdykoliv pojedeš kolem /nemusí to být jen s kolem/, určitě se zastav. Uděláš mi radost,popovídáme amůže dojít i na tu slavnou heligonku. Na knihu mám velmi kladný ohlas ze všech koutů republiky, mám z toho dobrý pocit, ale od lidí které znám, si toho zvlášť považuji. Je dobře, že vynaložené úsilí s jejím vydání nebylo zbytečné. V souvislosti s tím se množí dotazy, jestli vydám knihu další. Zatím nemohu odpovědět, nevím. Určitě budou články v časopisech. Měj se moc hezky, děkuji a nashle!!

[ Zpět ]
      Datum: 27.07.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (FŠ (sestak.f@guick.xx))

Je to uz dva roky co jsem prejel Canadu z Halifax do Vancouver sam . Na Vancouver Island ve Victorii jsem potkal kluka s holkou z CZ , kola meli nemecky od firmyHercules a paniers od firmy Autor . Chteli si prohlidnout Vancouver Island a pak zamirit do LA a do San Diega a tak jsem s nima chvili vandroval nez jsme se ve Viktorii nalodili na ferry ktera nas vyplivla v Seattle . Tam se nase cesty delily , ja pokracoval prez Sedro Valley do Rockies po Cascade Hw na Whinthrop a oni dal na jih . Poslal jsem jim nekolik pohledu a fotky . Jejich posledni dopis s nabidlou na cyclovandr z Panamy do Chile jsem obdrzel letos na jare . Samozrejme ze bych jel se svoji partnerkou ale muj dopis s odpovedi me prisel zpatky s poznamkou adresat neznamy . E mail nefunguje . Tak ze Milane a Kveto jestli to ctete poslete me E mail , je furt stejna a moje adresa taky .

[ Zpět ]
    Datum: 19.10.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)

Reakce na Davida Svobodu , Je lepsijezdit pres USA nez prez Canadu , samozrejme ze ze zapadu ja vychod kvuli vetrum . V opacnym smeru se nadrez jako kun .... Jeden jediny velky duvod proc prez USA , v Canade jsou ridicii prasata , v USA jsou ridici preci jen o moc ohleduplnejsi a na silnici se budes citit bezpecneji . 2 duvod je ze je tam fura vedlejsich silnic . Ja blbec vymazal nakym omylem E mail , nevim kdy chces jet a mozna ze bych jel taky , napis me esi Ti muzu nejak pomoci ! PS ; Budeme si tykat , OK ?

[ Zpět ]
      Datum: 31.07.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
17.10.2017
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.

Hledám: V létě do Itálie

14.10.2017
Hezký den Hledám někoho, kdo by jel příští rok, 2018, v létě do Itálie.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

139 cyklistů (14 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017