reklama

Co jsou Greenways?

Několik tipů na výlet či dovolenou.

Datum: 07.05.2005
Autor: Redakce
  • Re: Co jsou Greenways?

         

    Rád bych se něco dověděl o trase Greenways od Slovenských hranic do Krakova . Na uvedených odkazech nic není.Jsou tam popsané jen trasy u nás.A "aktualizace" z roku 2003 už asi není zrovna aktualní.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (PETR HORAL)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co jsou Greenways?

           

      Souhlasíme, informační stránky o téhle stezce nejsou právě ideální. Doporučuji obrátit se na Nadaci Partnerství, která spravuje program Greenways. Kontakty jsou zde:
      <a href="http://www.nadacepartnerstvi.cz/cestina... target="_blank">www.nadacepartnerstvi.cz/cestina/programy/zelene_stezky.php</a>
      Určitě vám zprostředkují nějakou mapu této trasy.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Redakce)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co jsou Greenways?

         

    dneska ráno jsem slišel v rádiu o novém projektu spojení podunajských a povltavských cyklostezek - podpora od EU cca. 200 tis. Eur.
    neví někdo něco bližšího? co se dá vybudovat za cca.6 mil. korun?

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Viktor)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co jsou Greenways?

         

    Stavet a podoprovat stavbu cyklostezek je dobra vec, ALE:proc se to proboha jmenuje anglicky?A existuje singular (jednotne cislo)?Jmenuje se pak nejaka cyklostezka "Greenway"?Nejsme nahodou v Cechach?A umi VSICHNI cykloturiste anglicky?Uz jsem projel Evropu vsemi smery,ale takovou blbost jsem nikde nevidel:existuji "Cykelsparet", "Radweg", proste vzdy v reci te ktere zeme.A klidne rozlousknu i "Pieszyna cyklystyczna" prip. "Chodnik biciklicki", ev. "Veloszerehojdoszag" ale hlavne ocenim SYSTEM. Ten mi chybi. Nebo jsou ty cernozlute cedulky, co jimi nekdo ocisloval COKOLIV rovnez soucasti "Greenways Cycle Network"?Tady tlaci bota a to velmi.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (hardcore)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co jsou Greenways?

           

      ty žlutočerný cedulky byl v počátku asi dobrej nápad, ale časem se z toho vyklupala dost zrůda. jsou oblasti zcela PŘEZNAČENÝ. a to doslova. Tyhle cyklotrasy by měli vést turistu z bodu A do bodu B po trase atraktivní, motoristicky nefrekventovaný a odhalit mu eventuelně něco, co by mohl při plánování cesty přehlídnout. tyto podmínky splňují páteřví cyklotrasy (ty dvoučíslé) a pak už jen pár (alespoň z mojí zkušenosti) místních (čtyřčíslejch). u nás je ale asi důležitější napsat kamsi do letáku, že máme xxx tisíc km cyklotras, než vytvořit třeba jen 100 km smysluplných. asi jako všude kvantita důležitější kvality :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (viktor)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co jsou Greenways?

           

      Asi to musí byt srozumitelné těm, od kterých se žádají peníže. Navíc, tento název má jakýsi punc světovosti, nebo evropskosti? Je poslední dobou zvykem označovat různé věci neurčitými anglickými názvy, ať si každý vybere. Že jsme v Čechách, to asi nikoho z menežmentu, pardon vedení nebere.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Taky Čech)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co jsou Greenways?

           

      Je potřeba rozlišovat:

      1) mezi cyklotrasou a cyklostezkou - trasa je značená na všeobecně existujících komunikacích a cestách, stezka je vybudována zvlášť pro cyklisty.

      2) mezi názvem systému a jeho náplní. Proč by název systému nemohl být anglicky, když jeho náplň (informační tabule, rozcestníky, mapy, ...) jsou v češtině?. To je asi tak, jako kdyby ses pohoršoval nad tím, že vlak se jmenuje Pendolino, když všichni cestující přece neumí italsky.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2006
      Autor: Sector
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

304 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024