reklama

Favorit a prehazka + packy na 7-mi kazetu

Ahoj - mam ted na Favoritu 7-mi kazetu 11-28 a 3-tac 30-42-52, klasicke "totalitni dvojpacky na ramu" ;-) a prehazku jeste tu s umelou hmotou, u ktere jsem si kdysi akorat vypiloval delsi voditko, protoze kdysi jeste nebyly takove prehazky, jako dnes.

Ted mi ale prestal drzet retez na zadni 28 (po prehozeni to ihned spadne dolu zpet na 24 i kdyz doraz prehazky je sestelovany, ze to skoro skrta o draty, zadne ohybani uz nepomohlo a zkratka to "jakoby pruzi"), zjistil jsem, ze v packach je velka vule, tak jsem je sundal a znovu roznytoval, ale nepomohlo (nevim, jestli jsem to nerozklepl malo a vic si netroufam) a prehazka uz ma stejne velke vule, takze je to asi uz na nejakou novou a modernejsi, i kdyz tahle mi kdysi vyhovovala (tedy pokud zrovna nejezdila hodne auta a slysel jsem, jak jsem prehodil ;-( ...)

####################################

Mno ale ted resim dilema ;-( ...

S indexovanymi prehazkami se tu casto resi problemy ze treba "preskakuji na nekterych prevodech", i kdyz jsou doufejme urceny pro dany pocet pastorku a retez a pod a ja ve svych 40-ti letech jeste na zadne takove nejezdil, takze nevim, jestli by vubec na tohle kolo sla a hlavne uz mne v hustem provozu moc nebavi "radit podle sluchu" (zrovna kdyz potrebuju preradit, tak jak na potvoru jede "smrduta plechovka" a ztratim do kopce rychlost ;-( ...

Muzete tedy prosim doporucit nejakou kvalitni (lehkou a dobre prehazujici) prehazku na 7-mi kazetu pro tak velky rozsah zubu (11-28 + 3-tac), asi nejlepe Shimano (kvuli dostupnosti soucastek) a jsou nejake, kde se da popripade indexovani (radeji) vypinat/zapinat ?

No a dalsi problem mam s temi packami (uz jsou v nich take opravdu velke vule a nejdou poradne roznytovat), ze se obavam, ze se ty na ram (original Favoritacke s objimkou) asi uz nesezenou a nevim, jestli je neco podobneho.
Take uz bych rad packy modernejsii a na riditka (berany), ale mam je moc plne (nalevo 10cm siroky drzak PDA s GPS, pred predstavcem comp, napravo svetlo a drzak pulsmetru, ktery se na predstavci rusil s GPS) a mam na beranech jeste takove ty "sikovne komunisticke rukojeti", za ktere se dobre drzi, takze packy na konec beranu take asi neprichazeji v uvahu a berany obcas samozrejme drzim i nahore, abych si narovnal zada, takze vedle tech stavajicich kramu potrebuju uz to misto, co mi tam zbylo ;-( ...

Jsou tedy prosim nejake kombinovane brzdove packy (ted mam jeste s temi bovdeny nahoru a bovdeny prekazeji nad GPS a pulsmetrem) s radicima a jsou hodne drahe ?
(zas doufam, ze ty bovdeny pujdou nejak kolem toho GPS, protoze pod drzak asi nepujdou a zas abych se mohl drzet tech beranu i nahore :-(...) Dik ...

[ Zpět ]
Datum: 22.06.2007
Autor: VladaS
  • Re: Favorit a prehazka + packy na 7-mi kazetu

         

    Co já vím, tak indexové řazení s možností indexaci vypínat ještě nikdo nevyrobil. Ale můžeš si koupit klasické rámové páčky na sedmičku cca za 200,-. Ty mají lehce aretované polohy, takže řazení je trochu přesnější než u staré klasiky. A přehazovačku si pořiď jakoukoli sedmičkovou s dlouhým ramínkem (MTB). Já mám vpředu 48/38/28 a vzadu šestku 14-28 a chodí to s klasickým favoriťáckým smykem a šaltrem za stovku.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2007
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Favorit a prehazka + packy na 7-mi kazetu

           

      Hm, jestli porad existuji ramove packy (uz nejsou moc videt), tak by asi ty \"aretovane\" mohly byt sikovne, i kdyz dal budu muset koukat po zadnim kole, kdyz budu chtet vedet, na jakem prevodu jedu a mit \"nastrazene usi\" (jestli to nerachta) kdyz mne bude neco predjizdet...

      Dival jsem se po prehazkach a ted nevim, jestli jsou indexovane treba Shimano Alivio 2003 SL-MC40 (MC20), Shimano Deore 2003 a ktere jsou z nich nejlepsi (a proc - bohuzel jsem nenasel ani jejich obrazky), nebo jestli radeji risknout neco indexovaneho (pokud tyhle nejsou), ale zase se bojim, kdyz mam skoky po 3 a 4 zubech (15-18-21-24-28), jestli to nebude zlobit.
      (radeji bych sice kazetu 15-17-19, ale to znamena jiny zadni stred, pokud by se to do toho Favorita jeste veslo, novy retez a stavajici kliky netusim, jestli by sly, takze asi radeji zustat u te 7-mi kazety, i kdyz bych radeji \"jemnejsi odstupnovani a kdyz uz budu menit prehazku :-(...)

      [ Zpět ]
      Datum: 22.06.2007
      Autor: VladaS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Favorit a prehazka + packy na 7-mi kazetu

             

        šaltru je jedno jestli máš indexované řazení čili nic. Ta indexace je daná jen páčkami. Myslím, že na Favorita bude stačit Alivio. I když mít na Favoritu Deore.... Myslím že bikeři by čuměli jako husa z flašky

        [ Zpět ]
        Datum: 22.06.2007
        Autor: Hrabosh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Favorit a prehazka + packy na 7-mi kazetu

               

          Ja jsem nastesti "jen cyklista", takze rad skadlim "bikery" a zvlast kdyz je predjizdim na svem 50 let starem Favoritu do kopce, kde kdyby slezli by udelali lepe, ze by jim to urcite slo rychleji. Mno v terenu bych je ale radeji nehonil (tedy alespon nektere) ;-D

          Tusim, ze co jsem videl Deore stalo nejak kolem 1000 Kc (pokud se nepletu), coz bych jeste dal, i kdyz je to mozna vic nez cena zbytku meho kola ;-), ale nenasel jsem tam, jestli se delaji i pro 3-tac, coz se obavam, ze asi ne a precejen bych radeji neco "lehciho" (kdyz uz zbytek meho kola moc lehky neni) a hlavne spolehliveho, abych nemusel casto ztracet setrvacnost v kopci jako ted, pokud se vcas nepodarilo zaradit ...

          [ Zpět ]
          Datum: 22.06.2007
          Autor: VladaS
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Favorit a prehazka + packy na 7-mi kazetu

             

        Proč by ti to mělo zlobit? Vem si, jak jsou odstupňovaný převody třeba na osmičce 12-32. A jestli mermomocí potřebuješ vidět, co máš zařazeno, tak si buďto kup na berany silniční páky s řazením a brzdami v jednom, nebo vyměň berany za rovný řídítka a nacpi tam mtb řazení a brzdy. Znovu tvrdím, že šaltr za stovku úplně stačí, zrovna jako původní smyk. Samozřejmě co do funkčnosti.;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 22.06.2007
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Favorit a prehazka + packy na 7-mi kazetu

               

          Taky bych tam nedával nic "lepšího".
          Předloni jsem řešil svýho favorita - ohnutá a narovnaná přehazka řadila blbě, chtěl jsem dát lepší, no a to by pak chtělo i kazetu, takže taky nábu, kliky a převodníky, páčky na řidítka, musíš obě, tak asi i smyk. Lepší bylo pořídit nový kolo :)))
          A to už favorit měl pár let rovný řidítka a převody 3x6.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.06.2007
          Autor: PepikW
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Favorit a prehazka + packy na 7-mi kazetu

                 

            Ta prehazka ma uz opravdu velke vule a obcas mi (asi kvuli nim) posledni dobou preskocil retez i kdyz to jen hodne drnclo na silnici a mel jsem delsi dobu opravdu "ciste zarazeno".
            Umela hmota je zkratka umela hmota a prehazka bude dobrych 20 let stara (akorat voditko jsem na ni cele piloval rucne, ze jsem tenkrat potreboval pro 3-tac a tenkrat jeste nebyly bezne), takze mozna to Alivio ?
            Vlastne nevim v cem se ty prehazky (Alivio, Deore, Sora, 105) lisi a v cem sou ty drazsi lepsi - muzete mi to prosim objasnit ? (jejich obrazky uz jsem konecne nasel, ale ty moc nereknou...)

            Asi to bude opravdu hlavne v razeni (to "pruzeni" a padani z nejvetsiho pastorku) - sice bych radeji razeni na riditka (ze bych si pak do ramu dal misto stavajicich pacek dalsi brasnicku jen na nahradni baterku pro GPS, abych nemusel tahat kabel az z ramove brasnicky, kam se pak spatne davaji dalsi veci a baterky se spatne vyndavaji pres dalsi kramy, kdyz se musi casto dobijet), ale jak jsem psal, ridita mam plna (GPS, comp, svetlo, pusmetr) a uz bych se pak nemohl obcas drzet i nahore a odstraneni beranu nepricazi v uvahu, takze ty kombinovane brzdove packy s razenim by sice byly moc hezke, ale uz by asi opravdu prevysily (mozna nekolikanasobne) cenu meho kola ;-( a nove kolo by se mi sice libilo (hlavne lehci), ale s timhle Favoritem jsem "tak nejak srostly od detstvi", ze si mi moc nechce zvykat na nove kolo (mno mozna mate pravdu ze bych si treba "zvykl dost rychle" ;-) ...), ale hlavne mam na tomhle kole pripevnenych plno veci, ktere by mi na ty nove ramy (alespon vsechny co jsem zatim videl) nepasovaly at uz kvuli rozmeru, ze jsou tam ruzne navarky na jine veci anebo kvuli profilum trubek - jedine tedy neco opet presne ve tvaru Favorita a lehci nez ocelove, ale to asi neexistuje a na to me "vikendove" popojizdeni 2x az 3x tydne max 120km mi ten Favorit jinak uplne postacuje az na to razeni, co ted zacalo zlobit ....

            [ Zpět ]
            Datum: 22.06.2007
            Autor: VladaS
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Favorit a prehazka + packy na 7-mi kazetu

                   

              Jo a jinak mam asi rok novou kazetu 11-28 7x a tac "Tracer Durabi" 52-42-30 (tac jsem mel kdysi dokonce take vlastnorucne pilovany), takze ostatni komponety jsou dobre. Zaplatil jsem tenkrat i s vypletem pres 3000Kc (tedy vic nez za kolo z hypermarketu), ale nelituju, ze se mi na tom jezdi dobre, akorat skoda, ze je to jen 7-mi kazeta a trochu mi obcas vadi na rovinkach ty skoky po 3 zubech, i kdyz do kopcu jsou zas naopak vyhodou.

              [ Zpět ]
              Datum: 22.06.2007
              Autor: VladaS
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Favorit a prehazka + packy na 7-mi kazetu

           

      Já je třeba na zimáku mám. Je tam po boku tekový otočný přepínač.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.06.2007
      Autor: nooski
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Favorit a prehazka + packy na 7-mi kazetu

         

    jestli nemáš ty šaltrpáky na navárkách (tuším že ne) šel bych do krámu o koupil nové neidexované- vyměníš to za 30 minut a stát budou do 100kč.
    Jak je to starý kolo rozklepaný a s vůlema, je dobře, když si můžeš pákou pohnout přesně tak aby to šlo hladce.
    Na další rozhodování co s tím pak budeš mít spoustu času.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2007
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Favorit a prehazka + packy na 7-mi kazetu

           

      Tak jsem mel (doufam) stesti, ze v sobotu meli na mou 7-mi kazetu indexovane packy na ram (tedy umisteni jak jsem zvykly, i kdyz by se mi na to misto hodilo pridelat radeji nahradni baterii k GPS, aby mi neprekazela v brasnicce) a dale meli Alivio s dlouhym voditkem a nechal jsem to namontovat radeji od nich, i kdyz stare prahazky jsem vzdy steloval a montoval sam, ale s indexovanymi zatim zkusenosti nemam ...

      Premyslel jsem jestli Alivio, anebo Deore (alespon co jsem videl, tak rozdil ceny neni tak velky), ale meli jen to Alivio, takze "bylo rozhodnuto" ;-( ...

      Presto mi vrta hlavou - v cem konkretne je treba to Deore a dalsi lepsi, nez Alivio ?

      Mno a jeste jsem se zapomel zeptat, jestli to Alivio prehazuje na stejnou stranu, jako ma stara Favoritacka prehazka, na kterou jsem byl asi 30 let zvykly - jestli to pujde opacne, tak tedy "potes banbu" ;-) ...

      [ Zpět ]
      Datum: 25.06.2007
      Autor: VladaS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Favorit a prehazka + packy na 7-mi kazetu

             

        Tak uz mi prisla ze servisu SMS, ze se muzu odpoledne zastavit a ze je tam namontovane to Alivio - ted jeste aby neprisly ty slibovane kroupy, ze nechci zmoknout jako v patek a urciet to budu chtit vyzkouset ;-) ...

        Jeste mne trochu vrta hlavou cervicek, ze jsem konecne nasel nejake ty rozdily mezi Ailvio, Deore atd. a ze jsem az ted narazil na cycle.shimano-eu.com treba na SORA RD-3300-A-GS, ktere vypada o hodne lepe (ale nevim co stoji), zvladne 11-27/ rozsah 22 (ja mam 11-28) i kdyz na 8-mi kazetu a ja mam 7-mi. Honem mi nekdo napiste, ze to na me kolo nejde (ale opravdu a proc) at nejsem na sebe nastvany !!! ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 25.06.2007
        Autor: VladaS
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Favorit a prehazka + packy na 7-mi kazetu

               

          Tak sice to Alivio vypada trochu "humpolacky" proti me stare stihle favoritacke prehazce a urcite je i tezsi, ale az do ted bych neveril, ze se da prehazovat tak rychle jak dolu, tak dokonce i nahoru ;-) a nechapu, jak jsem bez indexovani mohl existovat a vzdy nadavat, kdyz jsem se v kazdem kopci skoro zastavil, nez jsem prehodil a pak se mohl znovu rozjizdet. Zkratka parada a ted uz trpim jen tim pocasim, aby se to dalo konecne poradne projet - tedy jsem zvykly obcas i pekne zmoknout, ale nechci to hned zbytecne zasvinit piskem s vodou, i kdyz bych mohl samozrejme alespon nasadit blatniky...

          [ Zpět ]
          Datum: 26.06.2007
          Autor: VladaS
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Favorit a prehazka + packy na 7-mi kazetu

                 

            I prozřel nevědomý ;-)))

            Tak ať Ti to šlape ;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 26.06.2007
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Favorit a prehazka + packy na 7-mi kazetu

               

          To Alivio se ti na silnicce mozna tolik nezda proto, ze je robustnejsi, je to totiz urceny primarne pro MTB. Sora je uz jedna z tech zakladnich rad na silnici.
          Na prehazce kvuli poctu rychlosti nezalezi, te je ovladana porad jenom napnutim lanka, ktery je napinany bud postaru plynule (tahnes tak dlouho, az v tom prestane rachotit :o) ), nebo jak jsi uz zjistil- mnohem lip s "novym" :o) indexovym systemem razeni. Takze neni problem pouzit treba i prehazovacku na 10 rychlosti a dat ji klidne na 7-kolecko, pokud bude teda delka voditka odpovidat poctu zubu.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.06.2007
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

320 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024