reklama

Dokonalé řazení...

Ahoj, chci se zeptat, jak často se setkaváte s tím, že řazení vzadu je "dokonalé", tj. řetěz se kompletně přemístí na sousední pastorek během 2--3 článků řetězu, tak jak to vynálezci náběhových plošek na pastorcích zamýšleli? A není to při řazení na menší pastorky vzácnější?

(Aby bylo jasné co myslím -- opakem "dokonalého" řazení je situace, kdy řetez po přemístění na sousední pastorek nejprve stojí válečkama na špičkách zubů, a teprve když je tam celý (tak po 180 stupních) tak s větším či menším prásknutím naráz zapadne válečky mezi zuby, jak má být.)

Paradoxně, mám tu jedno starý (r.v. 94), omlácený, neudržovaný kolo (řazení otočnou páčkou), a to řadí jako po másle, a pak o deset let novější exemplář, a při řazení na menší pastorek to pořád práská, ať dělam co dělam :-)

[ Zpět ]
Datum: 20.06.2007
Autor: PavelK
  • Re: Dokonalé řazení...

         

    Moje iXTéčko řadí bleskově rychle, přesně a neslyšně.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2007
    Autor: Kominík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dokonalé řazení...

           

      ... i mně "odchází" sluch ...

      [ Zpět ]
      Datum: 21.06.2007
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dokonalé řazení...

           

      Potvrzuji - Kominíkovo iXTéčko řadí bleskově rychle, přesně a neslyšně :-))). Až se toho člověk děsí :-))).

      [ Zpět ]
      Datum: 21.06.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dokonalé řazení...

           

      Moje taky. Az jsem z te dokonalosti byl ze zacatku nervozni :)

      [ Zpět ]
      Datum: 22.06.2007
      Autor: opux
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dokonalé řazení...

         

    Mám stařičkou přehazovačku a ty nejobyčejněší vícekolečko ale na menší pastorky to řadí naprosto hladce.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2007
    Autor: Aviatik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dokonalé řazení...

         

    dolů (tam kde mi zrovna nestřílí řetěz) mi XTčko takhle řadí, nahoru je to horší tím, na čím větší pastorek to jde

    [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dokonalé řazení...

           

      Mám vzadu na železňáku megarange 34 zubů a vedle něj čtyřiadvacítku. Řadí to okamžitě a hladce, šaltr je z řady Tourney, letitej. Ale jestli to stihne na dvou zubech, to budu muset teprve otestovat.:-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 21.06.2007
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dokonalé řazení...

         

    Jedine (temer) dokonale razeni jsem mel moznost zkouset na jenikove kole. Ty nase retezovo-koleckove systemy se nechytaj.
    Ale jinak si myslim, ze kvalitnim serizenim a duslednou udrzbou vsech casti radiciho mechanismu neni problem dosahnout toho co popisujes i na nejlevnejsich sadach.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2007
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dokonalé řazení...

           

      Nemůže to taky být otázka štěstí? Levnější sady mají určitě větší tolerance, ale i u nich se občas asi stane, ze se výrobce strefí do správneho rozsahu rozměrů, při kterém to lze seřídit tak, aby to řadilo "dokonale". Čím dražší sada, tím užší tolerance a tím větší naděje na "dokonalé" řazení... ...?

      [ Zpět ]
      Datum: 22.06.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenyPavelK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dokonalé řazení...

         

    Moje XT prehazka dostala par ran a umrela :o(. Dneska jsem si prinesl predposledni model XTR-ka ve sleve, tak doufam, ze bude dokonala :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dokonalé řazení...

         

    máš změřený řetěz, není už vytahaný/ nemáš už ohoblovanou kazetu a nový řetěz?

    [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2007
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dokonalé řazení...

           

      Vícekolečko, řetěz i měnič jsou nové. Žádná změna proti předchozímu stavu se starými komponentami :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 22.06.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenyPavelK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dokonalé řazení...

         

    myslím, že dokonalé přehazovačkové řazení existuje jen s novýma pastorkama, řetězem a přehazovačkou. Jelikož se mi nechce každý měsíc tyto věci měnit (což vedlo k tomu, že mi to dlouhodobě neřadilo), pořídil jsem si převodovku, kde mě tyto problémy netrápí. Převod se změní přesně v okamžiku otočení rukojeti, ani nemusím čekat, až se otočí kolo o půl otáčky.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2007
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

379 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024