reklama

Problém s přehazováním

Mám následující problém s přehazování na přehazce Deore na crossovém kole. Při shazování na menší kolečka mně nedrží řetěz na druhém nějvětším převodu. Na ostatní převody to chodí dobře a to tak, že když zmáčknu odřazovací páčku, neděje se nic a až při puštění páčky řetěz přeřadí na menší kolečku. Pouze při řazení z největšího kolečka na 2.největší to vypadá tak, že když zmáčknu odřazovací páčku, řetěz hned spadne na to 2.největší kolečko a po puštění páčky (tedy dokončení řazení o 1 pastorek) řetěz spadne až na 3. největší kolečko. Prostě na tom 2.pastorku řetěz nedrží. Vypadá to tak, jako kdyby nechodila správně indexace - ale jen na tom jednom pastorku, Poladit přehazku nepomáhá. Má cenu se podívat na střeva řazení? Díky za každý fundovaný příspěvek. Roman

[ Zpět ]
Datum: 18.06.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Roman70)
  • Re: Problém s přehazováním

         

    Pokud nepomáhá doladění přehazovačky, podíval bych se na lanko a bowden (spíš preventivně bych ho vyměnil) - jestli tam není nějaká nečistota či prasklý drátek lanka.

    Jen naokraj - jaký smysl má držet odřazovací páčku po odřazení? Pokud ji hned pustíš, tak vše funguje správně, nebo se mýlím?

    [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2007
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Problém s přehazováním

           

      Když ji hned pustím (tak, jak se řadí normálně), tak to právě seskočí o dvě kolečka.
      Na bowden se mi to nezdá, protože kolo je staré 14 dnů.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.06.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Roman70)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Problém s přehazováním

         

    DEORE řazení chodí tak, že se akce provede až po té co je páčka puštěna. Pokud ti to funguje jinak tak je problém v mechanizmu/lanku/bovdenu . Tak to rozeber/prohlídni/vyčisti/namaž/seřiď.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2007
    Autor: Radius
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Problém s přehazováním

         

    Stejně jako kluci bych si tipl, že bude problém v bovdenu. Buď vyměnit nebo zkusit nejdřím prostříknout nějakým rengine sprayem a pak namazat.
    CO se stane, když to řadíš ze spoda?

    [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2007
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Problém s přehazováním

           

      Zespoda to chodí normálně!!

      [ Zpět ]
      Datum: 19.06.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Roman70)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Problém s přehazováním

         

    Dělá mi to něco podobného u XT, prostřední tři pastorky při řazení dolů na menší děsně střílí až přeskakují, zvláště ten úplně prostřední. Zbylé krajní tři na obou straných chodí naprosto čistě. Už jsem rezignoval. Původně jsem měl za to, že je to dorasená přehazka od pádů a tak jsem vyměnil nejen patku, ale nakonec celou přehazovačku. Zlepšilo se to, ale dělá to pořád. Doseřídit to nejde. Nakonec jsem se na to vykašlal, a jezdím tak, že když shazuji na težší převody, tak to shodím rovnou až na 7dmý dolů a pak o 1-3 zpátky nahoru a je to. Pokud ti to dělá jen ten druhý odshora a při řazení směrem dolů, tak by to teoreticky mohlo být horním dorazem nastaveným hodně na vnitřní kraj posledního pastorku, ale fakt jen "teoreticky". Osobně bych tohle vůbec neřešil a jezdil, stejně jak často potřebuješ to druhé kolečko směrem dolů ? Pokud končí kopec co jedeš na "kašpárka", tak pak stejně šaltruješ rovnou o 2-3 kolečka na težší, ne ?

    [ Zpět ]
    Datum: 19.06.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Problém s přehazováním

           

      Tvoje rada mě moc neuspokojila. Abych si u nového kola hned zvykal na něco, že nechodí, to mi jde proti srsti. Asi mi nezbude nic jinýho, než to dát do servisu (je to pochopitelně v záruce).

      [ Zpět ]
      Datum: 19.06.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Roman70)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Problém s přehazováním

             

        co resis kdyz je to v zaruce? vrat to at to prodejce fixne...

        [ Zpět ]
        Datum: 19.06.2007
        Autor: pb
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Problém s přehazováním

           

      presne tohle mi delala XT prehazka s Deore packama. Myslel sem ze je v haji patka, koupil jinou a stejne to bylo na dve veci. Nakonec sem presel na Srama a naprosta dokonalost... najeto 900km a zatim naprosto bez problemu. Radi naprosto ciste a neni potreba to nejak serizovat (jasne ze na poprve sem seridil dorazy). Proste sem natah lanko a jedu.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.06.2007
      Autor: pb
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Problém s přehazováním

             

        No jasně, přejít na SRAM ... myslíš že jsem o tom nepřemýšlel ? Jenže mám duály, takže si to spočti .. přehazka, (asi) řetěz, brzdové páčky na hydry, řazení ... hmm, a jsme na 6-10 tisících, jen to fikne ... takže asi ne, díky, SRAM bude až na fullíkovi

        [ Zpět ]
        Datum: 21.06.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Problém s přehazováním

           

      To: Matyxcz

      Něco podobnýho jsem zažil.
      Kombinace prehazka LX kazeta XT řetěz XT páčky DEORE
      a nešlo to zaboha seřídit. Za dva dny jsem zjistil že se rozpletlo lanko uvnitř páček a v určitejch polohách brzdilo/nebrzdilo chod mechanizmu. Nový lanko a NO PROBLEM. Není nutný kupovat SRAM nebo cosi. Jo a pozor na sjetý rolny, taky umí dělat problémy.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.06.2007
      Autor: Radius
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Problém s přehazováním

           

      Podobné věci dělá často i ohnutá patka, tedy spíše patka neohnutá tak, aby přehazka byla na prostředním kolečku kolmo k zemi.
      A to se velmi často děje i u nové patky, protože hodně rámu nemá úchyt na patku kolmo k zemi a je tedy nutné při koupení kola nebo při vyměnění patky tu patku naopak hned ohnout, ať je správně "křivá".
      Zkontroluj přehazku na prostředním pastorku, jestli je kolmo k zemi a rovnoběžně s osou zadního kola a hned uvidíš.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.06.2007
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Problém s přehazováním

             

        Ta patka by to mohla být, zkusím to zkontrolovat. Díky za tip.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.06.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Roman70)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Problém s přehazováním

             

        no vidíš, to mě nenapadlo, nějak jsem automaticky předpokládal, že nová patka + nová přehazka = poloha kolmo jak má být .... tak to při nejbližší příležitosti zkontroluju a uvidíme, díky moc ....

        [ Zpět ]
        Datum: 21.06.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Problém s přehazováním

         

    dej to prodejci ať to seřídí.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.06.2007
    Autor: Nehas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

354 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024