reklama

Přehazovačka - páčky

Ahoj,
nedávno jsem si kopila nové kolo Author přehazovačkou Deore, problém je v tom, že mám dost malé ruce a přehazovaní mi dělá celkem problémy - musím hodně vytočit palec, pokud je to v terénu, je to obtížné. Chtěla bych proto páčky vyměnit za přehazovací rukojetě - je to náročné? drahé? jde to vůbec?
Nebo nemáte někdo jinou radu - existují třeba větší páčky ?

Děkuji za odpovědi

[ Zpět ]
Datum: 05.05.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Dana)
  • Re: Přehazovačka - páčky

         

    Jaky pastorek (kolik kolecek)?¨
    Jsou brzdovy paky v celku s razenim, nebo zvlast?

    [ Zpět ]
    Datum: 05.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Santus)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přehazovačka - páčky

         

    A máš je na řídítkách správně nastavené...?

    Já jsem s nimi taky docela chvíli laboroval než jsem je dostal do optimální polohy...

    [ Zpět ]
    Datum: 05.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přehazovačka - páčky

           

      Jak říká Jarda - nejde to řazení líp nastavit na Vaši malou ruku? Zkuste se zeptat v prodejně, kde jste to koupila.
      Možnost výměny řazení za otočné rukojeti je samozřejmě možná, zatím jsem to osobně nedělal, ale finančně bych to viděl cca do 1000 - 1500,- Kč.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přehazovačka - páčky

         

    2Santus: koleček je 9 a jsou smostatně

    2Jarda: moc nerozumím, jde o natočení? nebo mohou technici zmenšit délku stiknutí páčky

    A nevíte nebo nemáte zkušenosti jestli můžu kombinovat se SRAM řazením?

    [ Zpět ]
    Datum: 06.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dana)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přehazovačka - páčky

           

      Ze jsou samostatne je dobry, ze je tam devitikolecko je spatny.
      Kdyby tam bylo 8kolo, tak dokoupis jen otocne razeni Shimano Revoshift RS41R8A :) prave za 172kc ( jen na prehazovacku) a je to.Takto bys musela dokoupit jeste osmickovou kazetu cca za 400kc.
      Myslim, ze se Sramem ti to chodit nebude, diky prehazce, ale nevim jiste.
      Taky bych zkusil to natoceni co pise Jarda

      [ Zpět ]
      Datum: 06.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Santus)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přehazovačka - páčky

           

      Myslel jsem tím samozřejmě natočení a případné posunutí od nebo ke gripům...
      Nastavitelný krok u těchto páček není - "délka stisknutí" se nastavit nedá...

      [ Zpět ]
      Datum: 06.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přehazovačka - páčky

           

      Přehazovačka i přesmyk od Shimana jdou samozřejmě spojit s otočným řazením SRAM ,ale musí to být typ MRX .Páčky,ale ne z nové řady.Páčky SHIMANO musíš natočit na řídítkách a posunout bud dopředu nebodozadu.Laboruj výsledek skvělého ovládání je odměnou.Devítikolo je také problém SHIMANOnedělá GRIPSHIFT NA 9 PASTORKŮ.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přehazovačka - páčky

             

        Kup si páčky XT, maj o polovinu kratší zdvih. Já měl podobný problém.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.05.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přehazovačka - páčky

         

    S tím, co říká Petr nade mnou, nesouhlasím, na meridě mám XTčkový rapid fire a co do délky kroku je to stejné jako LX a Deore, kterážto mám na jiných kolech.
    Pakliže se nepovede "poštelování" posunem po řidítkách, vidím to v této diskuzi jednoznačně na otočné řazení.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přehazovačka - páčky

           

      Tak s tím zase já nesouhlasím, páčky XT mají skutečně kratší chod, přešel jsem na ně bezprostředně z Deore a je to znát. Jinak dobré řešení je určitě grip-shift.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přehazovačka - páčky

             

        No jo,nevim jak deore,ale na XTcku je tzv. Rapidfire SL oproti tzv.Rapidfire na starem STX,rozdil je v tom ze to SL ma kratsi krok takze najednou jde preradit az o 4 pastorky nahoru, to STX radi maximalne o 3.pak jsou jeste nejake ty Altusy a ty radi jen o jeden.Mozna jste si jen nerozumeli,Petr myslel krok na prehozeni o jedno kolecko a Airline celkovy.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.05.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přehazovačka - páčky

         

    Já jsem loni kupoval gripy od Sramu - Attack (tuším že se tak jmenují) a vzadu mám přehazku XT a chodí to perfektně. Jsou prý přímo stavěné na kombinaci Shimano-Sram....

    [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (prochin ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

446 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024