reklama

E-Shop?

Ahoj,
rád bych se vás všech zeptal, jaké máte zkušenosti s nakupováním kol na internetu. Rád bych si koupil kolo SUPERIOR XC870 a nejlevněji ho mají v jednom internetovém obchodě. Velikost rámu a vše ostatní si zkusím v kamenném obchodě někde tady v Plzni, ale samotné kolo bych rád za příjemnou cenu objednal z netu.
Moje otázky zní:

1. Reklamace? jak?
2. Stav kola při doručení. Seřízeno, neseřízeno?
3. Vaše celkové zkušenosti s obchody na ineternetu.

Předem děkuji za odpovědi, snad nebude těžké na ně odpověď..
Ahoj

[ Zpět ]
Datum: 13.06.2007
  • Re: E-Shop?

         

    1.a 2. - mělo by to být všechno napsáno v jejich obchodních podmínkách. Pokud ne, tak bych se takovému obchodu radši vyhnul. Tyto informace mají být dostupné pro všechny bez dalšího zjišťování. I proto, že "co je psáno, to je dáno", nějaká ústní domluva pro některé vykuky nemusí být vůbec závazná...

    3. - nakupoval jsem jen nějaké komponenty a vždy s osobním předáním. Vždy spokojenost na 100 %...

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2007
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: E-Shop?

         

    co vím, tak kola se většinou zasílají rozložená v krabici,takže si ho musíš složit a seřídit sám.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2007
    Autor: Aladin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: E-Shop?

           

      Já kupoval 2 kola v Cykloexpertu, jen se nasadilo přední kolo a sedlo a bylo to.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2007
      Autor: Žulda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: E-Shop?

             

        nevím už, odkud si to objednával brácha, ale přišel mu v jedné krabici rám a ve druhé zbytek :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 13.06.2007
        Autor: Aladin
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: E-Shop?

             

        No právě, takhle by mi to nevadilo, kdyby mi přišlo kolo v krabici a jen bych ho složil a vyjel, ale nějaké seřizování a další placení servisu v mém městě se mi nechce.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.06.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: E-Shop?

               

          Tak asi nezbyde, než se zeptat v tom eshopu. A zeptej se i na potvrzení záručáku, chtějí většinou garanční prohlídku (zadara), ale abys nejel přes půl republiky...

          [ Zpět ]
          Datum: 13.06.2007
          Autor: Žulda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: E-Shop?

         

    1. Zatim jsem neřešil - nebylo co. Prohlídku po xxx km, nutnou pro záruku + dotažení kazety, mi udělal místní cykloservis (řekl si 200).
    2. sundaný přední kolo a pedály. po sestavení všechno fungovalo, tak předpokládám, že bylo i seřízený. Samozřejmě, pokud je člověk šťoura, jako já, tak si to ještě doladí :)))
    3. Bike-eshop OK, p.Bouška mi ještě před koupí ochotně proměřil, co jsem potřeboval (tady u nás nikde apače neměli).

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2007
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: E-Shop?

           

      Ano, Napsal jsem email na profi-kola a bylo mi řečeno, že kola posílají přesně tak, jak jsi řekl. Tak doufám, že až si ho objednám, tak nebude problém to složit. A pokud ano, tak si zajdu tedy do servisu na nějaké namontování řidítek a tak, kdybych to nezvládl a to mě může vyjít na 200 maximálně. Pořád lepší zaplatit 200 servis, než si připlatit 3000 v kamenném krámu.
      Momentálně si ani nejsem jistý, jestli zde v Plzni, kde bydlím, je v nějakém shopu SUPERIOR, popř., jestli zde 870 budou mít. Nechci letošní model, stačil by loňský.
      Takže eshop beru jako takovou ,,nouzovku,, ale ne v tom právem slova smyslu. Uvidím co bude lepší a levnější. Ale při objednávání z jiných shopu na netu jsem se setkal se spičkovým jednáním, takže snad i tento obchod bude stejný.

      Ale jediné co mě trápí je reklamace. byla by škoda, kdybych jí musel řešit, ale kdyby přišlo na věc. Tak jak se zachovat? posílat celé kolo, nebo jen části?
      Např. rozbyté kliky. Vyfotit na celem kole a poslat emailem? Nebo jak? nějak si to nedokážu moc představit

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: E-Shop?

             

        reklamovat můžeš v kterémkoli autorizovaném servisu/prodejně

        [ Zpět ]
        Datum: 13.06.2007
        Autor: Aladin
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: E-Shop?

               

          Aha, to zní zajímavě. Takže pokud si kolo objednám z Brna(příklad) Přivezou do Plzně, tak mohu reklmaci uskutečnit v Plzni a nemusím to nikam posílat?

          Pokud ano, tak je to divné, protože veškeré věci, které se pokazili jsem musel posílat.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.06.2007
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: E-Shop?

                 

            to platí pro všechny výrobky. Pokud to odneseš prodejci, jen se to zbytečně protáhne, protože on to stejně pošle do servisu (pokud ho sám nedělá).

            [ Zpět ]
            Datum: 13.06.2007
            Autor: Aladin
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: E-Shop?

             

        V Plzni oficiální prodejce Superioru není, jen v Chrásti. Tak to zkus třeba tam.
        http://www.sportberan.cz/

        [ Zpět ]
        Datum: 13.06.2007
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: E-Shop?

         

    Podle me je vsude standardem, ze ti kolo prijde v podstate sestaveny a serizeny. Co sestavenyho neni jsou dily, ktery by neunosne zvetsovaly velikost baliku, takze zbude nasadit predni kolo, riditka na krk vidlice, sedlo na sedlovku a do ramu s ni, zasroubovat pedaly do klik. To je vse.
    Na serizeni prehazovacek a brzd neni potreba sahat, pokud nepotrebujes po doladeni posezu zkracovat bowdeny (ev. brzdovy hadice), ale to by te cekalo i pri koupi v kamennym obchode.
    Jak takova skladacka vypada se podivej treba sem http://kolostranky.blog.cz/0612/ziletka Takhle mi prisla silnicka.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: E-Shop?

           

      Pročetl jsem si Tvůj článek a mohu říct, že kolo vypadá špičkově!!!!
      ZAtím jak to tak vypadá, nevidím jediný problém k tomu, abych si ho objednal z netu, jednoduchost je asi jasná a bude to vypadt stejně jako kdybych si ho objednal někde v klamenním obchodu.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

352 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024