reklama

velikost crossového kola Pells

Nevím co mám vybrat.Podle ukazatelů z příruček mně vychází, že bych měl mít velikost 19". Měřím 182 cm a v rozkroku mám 82 cm. I podle měření té délky paže (loket,představec) to vychází na 19".Prodavač mi, ale doporučuje 21". Těžko se mně rozdíl posuzuje, ale asi o trošku líp se mně jede na 21". Staré horské kolo ještě s rovnou horní trubkou máml 21,5" ale bolí mně z něho záda.Proto jsem chtěl menší.

Viz příručka :
Velikost rámu pro Vaší osobu záleží na Vaší výšce, resp. vzdálenosti Vašeho rozkroku od země, a na druhu kola. Obecně se udává vzorec pro výpočet vhodné velikosti rámu jako násobek výšky do rozkroku a čísla 0,56. Dostanete výšku rámu v centimetrech, pro převod na palce výsledek vydělte ještě číslem 2,54.U správně zvolené délky kola by při opření lokte o špičku sedla měly prsty ruky končit uprostřed představce.

[ Zpět ]
Datum: 11.06.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Paty)
  • Re: velikost crossového kola Pells

Nedej na příručky, nakonec si stejně budeš muset vybrat sám, podle toho jak ti sedne.Seš si jistý, že ti záda bolí z nevhodné velikosti kola ?

[ Zpět ]
    Datum: 12.06.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Miloš)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Dva bajkeři

22.11.2017
kolem 40 let hledají dvě bajkerky na pohodové vyjížďky nejen po okolí Brna. Jezdíme v klidném tempu hlavně mimo…

Hledám: Zimní Alpy

19.11.2017
V létě kolo, v zimě lyže...Pro povánoční výlet přes Silvestra hledáme partičku pro příjemné lyžování i zábavu.…

Hledám: kámoš

15.11.2017
Hledám kamaráda na společné výlety ve dvou. Jízda na pohodu.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

171 cyklistů (15 přihlášených)

Poslední cesta

S Pavlem, s mým úžasným manželem, cestovatelem tělem i duší jsme letos plánovali cestu do Persie, k Perskému…
pavelv | 15.11.2017

Vzpomínka na Krále LP 2013

V návaznosti na známý kultovní článek „Jak jsem jel Krále Šumavy" bych ráda zveřejnila svůj pohled na „věc",…
Martynka | 09.11.2017

Nejsou Chřiby jako Chřiby

Chřiby jsou krásné a pro kolo i zajímavé, proto mě docela mrzelo, že jsou pro mě docela z ruky.…
Lelek-nakole | 05.11.2017