reklama

Mouchy

Jak se vypořádáváte s hejnama much ? Při pomalé jízdě do táhlých kopců je to docela vopruz. Máte někdo tip na spolehlivý repelent ? Vím, že stačí jet rychle a ujet jim, ale jako rekreant a spíš turista to moc dlouho nevydržím a zase mě dostihnou :-)

[ Zpět ]
Datum: 10.06.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (kolmo)
  • Re: Mouchy

         

    Jsou urcity veci, se kteryma se musi clovek smirit. Nejhorsi jsou klasicky hovada, co stipou docela bolestive i pres jakykoli obleceni, navic to i slusne otika. Dokazou se drzet asi do rychlosti 25 km/h :o) , coz v poradnym terenu clovek prekonava docela tezko i s dobrou kondici.
    Repelenty pouzivam, obcas na nekterej druh tech hmyzaku pomahaji.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.06.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mouchy

         

    vod tý doby, co si peru cyklospodky, problémy přestaly. zkus to taky -na 40C.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.06.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MMilan)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mouchy

         

    Tusim, ze v Rockpointu prodavaji takovy ten klobr s tou sitkou:-) Mozna by pomohl...narazit ho na helmu:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 10.06.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mouchy

         

    Zdravim, mě zas tak mouchy neotravují, jezdím i v terénu, ale ne zas nějakym houštím. Samozřejmě, když zastavím na pití, tak ostatní uslyší volání (bzučení :) ) prvního a sleze se jich za chvílu hejno, ale to spíš jen někde v lese - takový ty tůze divný lesní mouchy. Občas i hovado se dostaví, to pak opravdu bolí jak hovado. Na volnějším prostranství se mi nestalo, že by mě otravovaly mouchy, to pak spíš komáři a tech bývá ovšem pak velmi mnoho. Já myslím, že nejlepší bude nejezdit moc k večeru v lese a i přes den jezdit tam, kam může sluníčko. Ony totiž ty potvory milují stín (bohužel stejně jako my), ale pokud chceš mit pokoj, nejezdi tudy.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.06.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mucholap)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mouchy

         

    Ahoj,
    tak tento problém, pokud projíždím velké hejnou hmyzu, řeším tak, že se nadechnu zavřu pusu, oči a prostě ten chumel projedu co nejrychleji. Pokud to nestihnu a nevidím to hejno, tak jsem po večeři:D

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mouchy

           

      Problém je, že by to chtělo trochu okořenit a kečup s sebou taky nevozím.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2007
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mouchy

         

    Jsou to potvory, zasraly nám celýho mocnáře.:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2007
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mouchy

         

    Stačí sebou vzít náhubek který se používá v prašných prostředích nebo třeba při stříkání něčeho je to na gumku kolem krku a v případě potřeby to nacvakneš natošup.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Radim)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mouchy

         

    Párkrát jsem zažil fakt nepříjemný hejna much. Nedalo se jíst, kolik jich tam bylo a ani spát. Jen na stehně mi jich po pár minutách sedělo přes dvacet a takhle jsem vypadal celej. ALe dalo se JÍT tak rychle, že jsem jim ušel. Na kole to nikdy problém nebyl, vždycky jedu rychlejší rychlostí než je rychlost chůze.
    Repelenty na mouchy až tak nezabírají. A když, tak po poměrně krátkou dobu, tedy podle mých zkušeností. Navíc je problém, že pot ho smývá. A ten samý pot láká ty mouchy. Takže řešení vidím dvě.
    1. jezdit častěji, aby ses vyjezdil a jezdil rychleji.
    2. Prostě si alespoň částečně zvyknout. Nekoušou, nebodají, jen nejsou příjemné.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2007
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mouchy

         

    v sobotu jsem byl na Pradědu. Tam jsou takové divné mošky, nikde jinde jsem je neviděl. Když jsem jel nahoru, tak jsem jim ujel, a jak dolů, tak jsem jen viděl, jak ty pomalejší turisty obklopuje oblak mušek. Snad pomůže nějaký dobrý repelent

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2007
    Autor: Asterix
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mouchy

         

    v sobotu jsem byl na Pradědu. Tam jsou takové divné mošky, nikde jinde jsem je neviděl. Když jsem jel nahoru, tak jsem jim ujel, a jak dolů, tak jsem jen viděl, jak ty pomalejší turisty obklopuje oblak mušek. Snad pomůže nějaký dobrý repelent

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2007
    Autor: Asterix
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

425 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024