reklama

i rozumní strážníci přeci jen existují!

Chci se podělit o jednu příjemnou zkušenost, protože se většinou setkávám s negativními názory na městské strážníky, ale najdou se mezi nimi i ti rozumní.
Předesílám, že do centra Prahy jedu na kole tak jednou, max. dvakrát ročně... Dnes jsem přejížděl Karlův most směrem z Malé Strany, kde je na konci Mostecké ulice značka "pěší zóna" s dodatkem, který umožňuje vjezd cyklistům, když jsem o pár metrů dál míjel značku "zákaz vjezdu", říkám si, že bych asi měl slézt a kolo přes most převést, ale jel jsem dál, protože lidí-turistů tam v 9:30 ještě moc nebylo, jel jsem velmi pomalu, po 50 metrech proti mě dva městský, zpomalil jsem ještě víc...
Přikázali mi zastavit: "Dobrý den, musíte sesednout, to kolo musíte vést."
Já: "Ale tam je značka pěší zóny s kolem."
"To ano, ale to je jen na ten krátký úsek, pak sem máte zákaz vjezdu."
"Moc se omlouvám, myslel jsem, že může jet i přes most."
"Ne, ne, je sem zákaz. Musíte to přejít."
"Díky za upozornění."
"Není zač."
"Nashle."
"Nashle."
Tak tohle jsem ocitoval téměř úplně přesně, fakt to tak probíhalo. Rozhodně se to nedá přeceňovat, příště třeba narazím na kolegy této dvojice... Ale byl jsem tím příjemně překvapen. Tak to jsem sem chtěl napsat a popřát všem pokud možno jen a jen takováto příjemná setkání.

[ Zpět ]
Datum: 04.06.2007
  • Re: i rozumní strážníci přeci jen existují!

         

    "proti mně"...sorry, korektorka nebyla v dosahu :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: i rozumní strážníci přeci jen existují!

         

    V našich poměrech je to pomalu na medaili.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš2)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: i rozumní strážníci přeci jen existují!

           

      Proč? Když na ně hned zhovadile nevystartuješ, tak jsou slušní. Aspoň já s nimi zatím žádnej incident neměl.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.06.2007
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: i rozumní strážníci přeci jen existují!

             

        Taky tak .. já osobně neměl s PČR ani MP nikdy jediný problém, dokonce jinak velmi problematická OP se nechala uchlácholit. Podstatné je se chovat slušně a dát jim najevo alespoň minimální úctu. Ne že by si ji extra zasloužili, za to co a jak dělají, ale rozhodně si ji zaslouží vzhledem k legračním platům vůči riziku jejich zaměstnání, a především právě vzhledem k naprosté absenci popularity jejich povolání. Je to ale škoda, osobně bych preferoval například Švýcarský model.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.06.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: i rozumní strážníci přeci jen existují!

               

          Taky jsem s nima nemela zadny problem. Holt jezdim slusne.

          [ Zpět ]
          Datum: 04.06.2007
          Autor: wewerka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: i rozumní strážníci přeci jen existují!

                 

            Asi sis spletla thread, ne ? Tohle patří spíš do vtipů ;-)))

            [ Zpět ]
            Datum: 04.06.2007
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: i rozumní strážníci přeci jen existují!

               

          OP-opila policistka, obcanska prukazka, osvobodte palestinu ?? cozes to potkal ??

          [ Zpět ]
          Datum: 04.06.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Antes)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: i rozumní strážníci přeci jen existují!

                 

            Obecní...;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 04.06.2007
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: i rozumní strážníci přeci jen existují!

                   

              to je OS :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 04.06.2007
              Autor: pro_pa
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: i rozumní strážníci přeci jen existují!

                     

                tak ty neznam, ani sem je snad nikdy nevidel.
                to nebylo v CR, co ?!

                [ Zpět ]
                Datum: 04.06.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Antes)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: i rozumní strážníci přeci jen existují!

                 

            obecní policie ? .. nepotkals ? buď rád ...

            [ Zpět ]
            Datum: 05.06.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: i rozumní strážníci přeci jen existují!

         

    To máš štěstí, oni jsou opravdu ale někteří fér... taky nějaký naše ze šestky znám a sou fajn, nesmíš je naštvat... Taky jezdí na kole, třeba v Šárce, tak znají problémy...
    Hold není každý Walker Texas Ranger :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: i rozumní strážníci přeci jen existují!

         

    Ja myslim, ze to bylo hlavne tim, zes byl slusny ty a nesnazil ses je nejak oblbovat... Na to jsou hooodne velke citlivky.
    Ale i tak....kazde remeslo zamestnava trouby a dobre lidi. Nemuzem vsechny policajty hazet do jednoho pytliku:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: i rozumní strážníci přeci jen existují!

         

    Ještě, že vy dva neučíte! Předvádět se a posléze se i chlubit nerespektováním příkazů dopravního značení je opravdu výchovné. Nedivme se potom, když děcka nedodržují zákazy a příkazy ... ( ...dyť pan učitel/paní učitelka taky ...) B-)

    [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2007
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: i rozumní strážníci přeci jen existují!

           

      Tenhle prispevek ma byt jako vtip nebo ironie? O jake predvadeni se a chlubeni jsem prisel? Anebo kdyz nekdo popise realitu, bez jakehokoliv nadhodnocovani, vykrucovani, obhajovani, tak je to chlubeni se? Zase same otazky ...

      Jo a ta znacka zakaz vjezdu vsech vozidel je u me dost zprofanovana (priznavam, kdyz jedu na kole, neridim se tolik nasimi zakony, jako spise zakonem preziti a bezpecne jizdy pro vsechny zucastnene), kdybych na ni vzdycky dal, tak se nedostanu na plno nadhernych lesnich cest.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.06.2007
      Autor: Ludek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: i rozumní strážníci přeci jen existují!

         

    Značkou zákaz vjezdu všem vozidlům se na kole neřídím nikdy a taky sem s tím nikdy neměl problém- 0 mrtvých + 0 zraněných, i když je fakt že mě místní OP napomenuli že jsem v jedenáct večer projel asi 20timetrovou liduprázdnou jednosměrkou- opravdu záslužná činnost(mají oči na šťopkách a mozek v p.deli). Hlavně když se dbá na literu zákona a kašle se na zdravý rozum - nikoho neohrožuju=není co řešit.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.06.2007
    Autor: šmudla
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: i rozumní strážníci přeci jen existují!

           

      Tak to mas stesti na OP, ja uz mam od mestaku (krnovskych) par pokut, na kole to bylo za jizdu po chodniku, o plunoci, do daleka nikde nikdo, jen ti policajti me dostihli autem (bodejt, jel jsem opatrne, jak to na chodnikach delavam). Beru to jako dan za bezpecnou jizdu ...

      V Praze je to lepsi, zatim me policiste toleruji, na ceste z prace mam kratky usek protismerky, ktery jedu po chodniku (jinak bych musel odbocovat vlevo do delsiho odbocovaciho pruhu kde jezdi hodne aut a vcelku svizne - oproti mne, protoze je to do kopce); jo a vlastne jeste jiny kousek jedu tez po chodniku, taky do kopce, pruh uzky, auta by za mnou musela budto hodne pomalu nebo nebezpecne predjizdet. Chodnik siroky, vetsinou prazdny, ale je to holt protizakonne jednani, priznavam, jsem zlocinec (ale zivy ;) ...

      [ Zpět ]
      Datum: 05.06.2007
      Autor: Ludek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

287 cyklistů (16 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024