reklama

Tmel proti defektu

Ahoj, rozmyslam o nejakom tmele proti defektu, aby som nemusel nosit na jednodnovky nahradnu dusu a lepenie, ale odradilo ma v obchode, ked som sa dozvedel ze by som si tam musel toho nakydat asi pol kila. Existuju aj nejake lahsie pripravky? Ake s tym mate skusenosti? Podla toho co som pochopil ta tekutina tam volne obieha, takze by to nemuselo zvysovat moment zotrvacnosti kolesa, ako sa to sprava? Nikto v mojom okoli to nevozi, tak neviem co si mam o tom mysliet. Napr. tuto http://www.bezdefektu.unas.cz/kola.htm pisu ze to lepi diery do 5mm, co by bolo super, ale nedozvedel som sa tam hmotnost na jedno koleso. Rad by som keby mi niekto doporucil z vlastnej skusenosti aj konkretnu znacku aby to bolo co najlahsie za normalnu cenu. Alebo ze by sa to tam ani neoplatilo davat, ked to nikto nevozi?

[ Zpět ]
Datum: 29.05.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (o. ([email protected]))
  • Re: Tmel proti defektu

         

    http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=1558...

    [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2007
    Autor: Peldy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tmel proti defektu

         

    Tohle řešení už je podle mě pase. To už rovnou bych dal NoTubes sadu.

    5 mm díry nazelepí žádný ze systémů, ani notubes, většinou tak do 3mm (a pokud třeba od klacíku celý průměr 3mm, tak většinou ani to ne).
    V každém případě na trny a proti proražení (není co prorazit, když tam nebude duše) to funguje perfektně a to je asi největší procento defektů.

    A ještě je NoTubes řešení ze všech nejlehčí, srovnatelné s ultralight duší. A pokud je defekt větší, tak se prostě vloží duše, což jde zase nejlépe u NoTubes, když je to celé na klasických ráfkách a pláštích (tzn. vložení duše v nouzi je stejně složité jako výměna duše u klasiky).
    A není třeba žádný speciální ráfek. Akorát cena sady není zrovna nejlevnější. Vyjde na 1800 s tím, že tam je NoTubes tekutiny tak cca na 7 kol, takže do rezervy.

    Jakékoliv řešení kombinující tmel a duši mi přijde oproti tomu hrozně nevýhodné, je to těžké dohromady, v duši to tak dobře nefunguje, nemá to ty další výhody NoTubes jako lepší odvalování bez duše, nemožnost tu duši prorazit (a pokud se duše prorazí tak díra je někdy velká a tmel to stejně nepobere).

    Jediná nevýhoda NoTubes je složitější počáteční instalace a není to tedy vhodné pro lidi, kteří často střídají pláště do rýzných podmínek. A pak se občas najde kombinace plášť x ráfkek, na který to bez dobrého kompresoru nejde nandat.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2007
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tmel proti defektu

           

      Koho to zajímá podrobněji, tak nejlépe přímo na stránkách NoTubes:
      http://www.notubes.com/tubeless_system.php
      Je to tam včetně instruktážních videí z montáže a i s defekty.

      Jinak NoTubes tekutina je vynikající i na UST pláště a je lepší oproti konkurečním tmelům. Kromě toho, že dobře utěsňuje defekty (to ale i některé tmely), tak má i dobrou konzistenci když je nalitá v plášti (tzn. např. při výměně pláště se dá vylít, schovat a znovu použít na další plášť a dokud je v tekutovém stavu, tak nedělá bordel v plášti jako některé tmely, zatuhává až při defektu jak je tlačeno do díry pod tlakem).

      [ Zpět ]
      Datum: 29.05.2007
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tmel proti defektu

             

        Vdaka za vycerpavajuce info. Zda sa, ze vozeniu nahradnej duse sa predsa len nevyhnem :) :( :)

        [ Zpět ]
        Datum: 30.05.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (o.)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tmel proti defektu

             

        Procetl jsem si snad vsechny tvoje prispevky na tomto serveru o NoTubes a zacalo me to zajimat. Urcite ti plati za propagaci, ze? ;-)
        Existuje tady v CR nejaky e-shop, kde by se to dalo koupit?

        [ Zpět ]
        Datum: 10.09.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (kolista)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Tmel proti defektu

               

          Za propagaci mi určitě neplatí. Sám NoTubes momentálně ani nejezdím, protože pro mojí kombinaci ráfek + plášť se nepodařilo nafouknout (samozřejmě použity všechny postupy jako namydlení pláště, pokus nejprve duše, ...) a to ani kompresorem na místní pumpě.
          Tohle se sem tam stane, pokud je plášť hodně volný na ráfku. Ještě doporučují dát hodně tlustou pásku do ráfku, to už jsem nezkoušel.
          Takže sada přijde až na nové kolo, kde budou Crossmaxi, na které by to mělo jít v pohodě (tam se s páskou neřeší nic, to jsou bezdušové ráfky).

          NoTubes dováží a prodává maxcursor:
          http://www.maxcursor.cz/index.php?id=257

          [ Zpět ]
          Datum: 10.09.2007
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tmel proti defektu

           

      Zkus se mrknout na www.e-shopp.wz.cz prodavaj tam tmely proti defektu, jezdim s tim a zatim v pohode.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.09.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Remus ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tmel proti defektu

           

      Já jsem sadu objevil u Max Cursora/ ostrava/ za necelý 2 tisíce. Taky jsi ji koupil tam? V sadě už je úplně všechno nebo se ještě něco musí dokupovat? Jinak mi to připadne jako super nápad a šel bych do toho. S tmely mám celkem dobrou zkušenost - kdo chce něco do duše, pak mu stačí tuzemský tmel do galusek TUFO. Pak mám ještě vyzkoušenej do galusek tmel Slim Tubeless, ten zacelí i větší dírku než ten Tugo orig, do běžné duše se vyrábí i Slim v trochu jiném provedení, ale ten se mi nepodařilo sehnat. Každopádně se k váze duše přidává ještě tmel.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.09.2007
      Autor: vladaza
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tmel proti defektu

             

        Mám notubes od Maxa Cursora:-) za dva tisíce včetně montáže. V sadě je/bylo všechno (páska, 2 x vložka do ráfku="duše", sračka aka tmel do pláště).

        [ Zpět ]
        Datum: 09.09.2007
        Autor: hekynen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tmel proti defektu

         

    "tajné" složky :-))) A těch 5 mm, taky se mi to zdá přehnaný. Třeba to funguje, ale působí to na mě krapet telešopingově...

    [ Zpět ]
    Datum: 09.09.2007
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tmel proti defektu

         

    Měl jsem TO: akorát jsem si zahumusil ráfek a ventilek, díru to neucpalo. Duše je duše, snad jen kdo s tím umí zacházet (třeba jsem to nasadil blbě, nevím) a honí vteřiny a nebo neumí lepit to využije.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.09.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tmel proti defektu

           

      Ja jezdim taky s NoTubes, takze normalni rafek, normalni plast, jenom bez duse se spec. paskou s ventilkem + tmel. Kdyz jsem mel duse, mel jsem loni tusim 1x procvaklou dusi a asi 9 x defekt jenom kvuli trnum (mam v okoli hodne akatu a ja nevim jakych pichlaku jeste :o) ), letos z techhle pricin ani jeden, diky "bezdusim".
      I s NoTubes jsem uz ale "pichl", slo ale ve skutecnosti o riznuti plaste zboku. Neprorizl se uplne naskrz, ale bylo to tak 2 cm dlouhy. Proto, ze byl rez tak dlouhy a na bocnici plaste, tmel ho nezalepil.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.09.2007
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tmel proti defektu

         

    A co třeba tohle?
    http://www.zemebajku.cz/good.php?goodId:1092...
    Je to malé, je to skladné a hlavně: Funguje to!

    [ Zpět ]
    Datum: 09.09.2007
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Tmel proti defektu

         

    Geax tmel nebo přímo ve spreji http://www.netbike.cz/duse-a-lepeni-skp74-prnts... , pak No Tubes ale stejně to nezachrání větší defekt jako říznutý plášť na běhounu vís jak 2 až 3 mm např od skla.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.09.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel K.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

317 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024