reklama

Katalog pokut v BRD pro turisty, co se chystají.

http://www.2rad-koeln.de/BussgeldFahrrad.pdf

Našel jsem seznam pokut v Německu pro cyklisty. Možná je zajímavý pro srovnání s českým (nevím, kde ho však najít...) ale hlavně může být velmi dobrou orientací pro ty, co se chystají do Německa na kole. Důležité také je, že němci kontrolují vybavení kol, které je však diametrálně odlišné od našeho (např. světlo s dokázanými 10 Luxy, trvalé světlo vzadu, když není kolo v pohyb atd. Přesné podmínky jsou na jiných stránkách). Pokuty jsou pak větší, než částka za investici třeba do zmíněného osvětlení podle jeich předpisů.

(Snad se najde někdo trpělivý, kdo přeloží pro ty, co neumí německy a chystají se tam.)

[ Zpět ]
Datum: 19.05.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (pokuty v německu)
  • Re: Katalog pokut v BRD pro turisty, co se chystaj

         

    Docela složité... než mít speciální sazbu pro každou volovinu, to už je podle mně lepší to naše "jiné porušení".

    [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2007
    Autor: Aladin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Katalog pokut v BRD pro turisty, co se chystaj

           

      němci jsou dost akurátní, někdy to má výhodu, jindy ne. řekl bych ve srovnání s pořádkem a provozem u nich na silnicích spíše ano

      [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pokuty v německu)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Katalog pokut v BRD pro turisty, co se chystaj

             

        Ja kdyz se tu (v Lucembursku) jedu projet na kole, tak jsem hned ve Francii nebo v Nemecku. Tvuj sazebnik pokut beru spis jako zajimavost, kdyz jsou lidi normalni, tak ho nikdo nepouzije. Ani ta policie :o)
        I kdyz se znamym uz parkrat podarilo na kolech udelat slusny kopance primo pred policii, vzdycky se to zatim vyresilo domluvou.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.05.2007
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Katalog pokut v BRD pro turisty, co se chystají.

         

    Akorát mi není jasný, jak tu vteřinu odhadnou: "Rotlicht, das bereits länger als eine Sekunde
    dauerte, missachtet 62 Euro".

    [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2007
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Katalog pokut v BRD pro turisty, co se chystaj

           

      jed-na-dva-cet :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2007
      Autor: Aladin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Katalog pokut v BRD pro turisty, co se chystaj

             

        Teda vlastně ein-und-zwan-zig :-))

        [ Zpět ]
        Datum: 19.05.2007
        Autor: Aladin
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Katalog pokut v BRD pro turisty, co se chystaj

           

      Jak Vašek z Luxenburgu píše, naštěstí policajti v německu jsou dost tolerantní, takže ne vždy člověk musí pokutu platit. Ale přiznám se, že jsem už párkrát platit za jízdu po chodníku a to v různých velkoměstech, na to jsou dost citliví.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.05.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pokuty v německu)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Katalog pokut v BRD pro turisty, co se chystaj

         

    Hele a když už jim tu pokutu zaplatíš, pošlou ti alespoň za ty prachy to vybavení kerý jen potřeba(když už si ho člověk zaplatí tou vysokou pokutou)? To je přece účel ne? Dají ti pokutu a napraví stav tak aby jsi pro příště tento přestupek neudělal, nebo vrátí alespoň něco když jim tam přijdeš s účtenkou že už to máš v pořádku?

    [ Zpět ]
    Datum: 05.06.2007
    Autor: šmudla
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Katalog pokut v BRD pro turisty, co se chystají.

         

    Po zbežném přeslabikování mi připadá, že na kolo splňující českou vyhlášku stačí přidělat zvonek aby bylo v BRDech košer.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.06.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš2)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Katalog pokut v BRD pro turisty, co se chystají.

           

      a přidat stálé světlo (pokud má někdo jen blikající, třeba já:-) )

      [ Zpět ]
      Datum: 05.06.2007
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

448 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024