reklama

Dynamo - do drátů nebo jiné?

Mám horské kolo, které mj. díky blatníkům a užším pneu postupně získává ráz jakéhosi hybridu mezi horákem a trekingem --- (zde dávám prostor pro pravověrné horskokoláky, aby se mohli otřást hnusem). Používám ho totiž nakonec spíš po silnicích, nějaké té panelce a nejlépe na udržovaných lesních cestách. Mam ale problém s osvětlením - v noci jezdím spíš nouzově, ale právě tam potřebuju, aby baterky ve světle zrovna netekly po jeho vnitřnostech nebo nebyly vybitý. Jde mi hlavně o to, abych neměl problém v létě, když vyjedeme s taškama na kole a nějaká ta denní etapa se při hledání kempu trochu protáhne... Takže k věci!

Chci zakoupit dynamo - možnosti + zjištěné ne/výhody:

1) klasické
(-) na horáku pěst na oko, ne stoprocentní funkčnost v dešti, v prašném prostředí může ničit pneu, hlučnost proti ostatním asi spíš větší, komplikovanější připevnění na horské kolo
(+) nízká cena

2) do drátů (Aufa, nebo jiné možnosti?)
(-) vyšší cena, znesnadnění mazání středu kola, ÚDAJNĚ hlučnější a s větším odporem - může někdo potrdit/vyvrátit?
(+) "elegantnější vzhled", funkčnost neovlivňuje počasí a je šetrný k pneu - ale co na to dráty?

3) v náboji
(-) nevypnutelné, nutnost přeplést kolo, drahé!
(+)"neviditelné", menší odpor a hlučnost?

Momentálně u mě vede Aufa do drátů - máte s tím někdo zkušenosti, popř. můžete mi poskytnout argumenty pro či proti tomuto typu, nebo některému jinému? Byl bych rád i za informaci, kde se na dynamo do drátů můžu kouknout na živo v nějakém pražskookolním obchodě. A docela by mě zajímalo i to, jaké světlo dopředu a případně i dozadu byste mi doporučili – nejlépe, aby na „horském“ kole trochu vypadalo a hodně svítilo, s odrazkou, nebo bez? Aufu, nebo jiné? (každopádně vzadu zustane i cateye blikačka na baterky!) A jak to vlastně vypadá se svítivostí dynamem poháněného světla proti bateriové klasice? (podle mých chabých zkušeností to vůbec není špatné)

Základní body pro porovnání dynam bych viděl podle důležitosti takto: spolehlivost x zátěž x hlučnost x cena x vzhled; zajímá mě samozřejmě i faktický výkon, jak je velká závislost na rychlosti (případné nebezpečí přepálení žárovky), fotka aufy do drátů (nemam jasnou představu o velikosti) vůbec cokoliv, co se k tomu dá říct... A jak vlystně v praxi vypadá zátěž, když už to chci používat na kole naloženém taškama a třeba i do nějakýho toho kopečku? Myslim, že to utáhnu v pohodě, ale i tak mě to zajímá!

S cenou kompletu bych nerad šel přes 1500Kč. Pro mé užití je to celé možná trochu „luxus“, ale chci si mj. udělat radost k svátku :o)

Zatím předvybraná kombinace:
http://www.bike4u.cz/index.php?pid=50&vid...
http://www.bike4u.cz/index.php?pid=50&vid...
http://www.bike4u.cz/index.php?pid=50&vid...

[ Zpět ]
Datum: 08.05.2007
Autor: hczech
  • Re: Dynamo - do drátů nebo jiné?

         

    Na zimním kole jsem měl problém se svícením za deště a sněžení. Korunka klasického plášťového dynama prokluzovala a světlo vynechávalo či nesvítilo vůbec. Silný přítlak navíc znesnadňoval jízdu. Hluk by nevadil; horší bylo, že životnost se pohybovala v řádu měsíců až několika málo let.

    Když jsem v Polsku objevil ráfkové dynamo Sanyo (asi 450 Kč v době, kdy klasické bylo za 70; přivezl jsem si i 2 halogenky 6 V/3W, které tehdy u nás neexistovaly — na víc nezbyly peníze) a zjistil, jak lehounko se otáčí, bylo rozhodnuto. Jenže zprovoznit je tak, aby fungovalo přítlakem k ráfku, se mně nikdy nepodařilo. Pogumovaná korunka průměru asi 40 mm na mokrém ráfku prokluzovala, takže se z dynama stalo klasické plášťové. Výborné bylo, že kladlo mnohem nižší odpor než klasické, dlouhou dobu bylo celkem tiché a na „letním kole” jsem s ním byl spokojený.

    Do doby než jsem zjistil, že Shimano dělá dynamo v náboji (6 V/2,4 W). Sice jen pro přední žárovku, ale objednal jsem je. Protože u nás se tehdy ještě neprodávala, čekal jsem 1/4 roku než bude dovezeno z Německa. Přišlo na zkoušku na zimní kolo a s původním výpletem (nerez Hvězdonice) stále stejně dobře slouží svému účelu. Kablík má připojený přímo na přední světlo s halogenovou žárovkou, které vůbec nevypínám. Dávalo tolik proudu, že poslední 3W halogenku z Polska dokázal proud přepálit, takže po sehnání nové halognky svítí i zadní žárovka. Valivý odpor za jízdy je velmi malý a výhodou je, že dynamo je zcela bezúdržbové a ani po letech neklesá jeho účinnost. Hluk žádný.

    S vynikajícími zkušenostmi jsem se svěřil v jednom ze svých oblíbených obchodů majiteli firmy, že kdyby bylo na průmyslových ložiscích, s větším výkonem a na kotoučové brzdy, okamžitě bych z letního kola vyhodil HüGi a namontoval bych je. Pan šéf mně odpověděl, že jiného tak specifického zákazníka s takovými nápady, s jakými za ním chodím nemá, a kdyby nějaká firma měla vyrábět, co si vymyslím, brzy by zkrachovala, protože je potřeba vyrábět to, co zákazníci žádají (už jsem jiných specifických požadavků měl víc).

    Když jsem viděl v nejnovějším katalogu Shimana dynamo DH-3D70 6V/3W, neprodleně jsem je objednal a po tradičním několikaměsíčním čekání je mohl namontovat na „letní kolo”. Na cestách jsem jím ve dne dobíjel mobil, v noci svítil.

    Po několika letech mně bylo „letní kolo” ukradeno a při stavbě nového jsem už vůbec neuvažoval o tom, že by vpředu bylo cokoliv jiného než stejné dynamo.

    Existuje podobné dynamo německé. Má sice údajně poněkud větší účinnost (menší valivý odpor), ale je podstatně dražší.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2007
    Autor: Bin-Laďin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dynamo - do drátů nebo jiné?

           

      Ještě doplňuji, že při vypnutém světle má sice dynamo objektivně větší valivý odpor než klasický náboj, ve skutečném provozu je ale neznatelný.
      Pro názornost jsem dal nezatíženému přednímu kolu impuls asi na 1/4 otáčky a měřil doběh:

      zapnuté dynamo: 6"
      vypnuté dynamo: 40"

      [ Zpět ]
      Datum: 09.05.2007
      Autor: Bin-Laďin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dynamo - do drátů nebo jiné?

             

        Také jsem uvažoval o dynamu do náboje a možná zase začnu, ale chtěl jsem se zeptat, jak je to s terénem, kam se s ním může. Na silnici je asi dynamo navržené, ale co asi tak kolem 10 % všech km na polních cestách, vydrží to ta ložiska? (žádný extra výmoly, je to na crossové kolo).
        Taky jsem se chtěl zeptat, odkud jej všichni, co to dynamo vlastníte, máte? Dá se to objednat u nás či v zahraničí?

        [ Zpět ]
        Datum: 09.05.2007
        Autor: Werkov
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dynamo - do drátů nebo jiné?

           

      Díky! Ale co cena? Obávám se, že bych se tu dostával už příliš vysoko...To je jeden z důvodů, proč bych bral spíš to do drátů.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.05.2007
      Autor: hczech
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dynamo - do drátů nebo jiné?

             

        Do drátů za 600 nábojové cca 1500...
        Za sebe můžu doporučit jen nábojové, cena je při porovnání SPOLEHLIVOSTI x hluku x životnost x komfort obsluhy zanedbatelná oproti altíku do špic nebo na plášť.

        Opravdu neváhej a kup alternátor (nazývaný dynamo) intergrovaný v náboji...budeš šťastný, osvětlený a spokojený

        [ Zpět ]
        Datum: 09.05.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (tady_StandaT)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dynamo - do drátů nebo jiné?

             

        Vytrženo z vedlejšího topicu "Dynamo v náboji"

        "Koupil jsem německé FER 2002, které je umístěné z boku na náboji, a zapíná se vložením střelky mezi dráty, ale nic moc, rychle se zničí plastové převodové kolečko i řemínek, i když se nechají koupit náhradní. Proti Shimanu má i větší odpor"
        ferda 08.05.07 19:24

        "Tak to dynamo zboku na náboji se střelkou mezi dráty jsem měl taky a po několika dnech jsem ho někomu věnoval. Mělo hrozně velkej odpor, bylo to hlučné a světlo svítilo snad ještě míň než u plášťového dynama."
        amatér 08.05.07 20:16

        [ Zpět ]
        Datum: 09.05.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (tady_StandaT)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dynamo - do drátů nebo jiné?

               

          Vy mi dáváte - já to měl už tak pěkně nalinkovaný :o)
          Ale pro těch pár hodin za rok "stálé" dynamo za 1500 Kč+ ? To bych možná měl vzít rovnou klasiku pod stovku a neřešit dynamo do drátů, který toho moc nevydrží.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.05.2007
          Autor: hczech
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dynamo - do drátů nebo jiné?

                 

            To je pravda, pokud jezdíš v noci jen občas, tzn. pokud třeba na kole nedojíždíš, tak se ti to asi nevyplatí. Z podobných důvodů (a v podobné situaci) jsem ho i já nakonec nekoupil.

            Ale pokud si chceš udělat radost anebo tě třeb jízda v noci začne bavit a budeš ji vyhledávat, tak bych kupoval to dynamo do náboje. Jenže ta cena :(

            [ Zpět ]
            Datum: 09.05.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (_Werkov)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dynamo - do drátů nebo jiné?

                   

              Dnes jsem si koupil dynamo St.Archer 6V 3W s bubnovou brzdou za 1.900,-Zjistím kolik stojí bez brzdy a má-li ložiska.Měli tam 2,4W za 900,-.

              [ Zpět ]
              Datum: 09.05.2007
              Autor: Jarmes
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Dynamo - do drátů nebo jiné?

                     

                KDE´S ho objevil?

                [ Zpět ]
                Datum: 09.05.2007
                Autor: AV
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Dynamo - do drátů nebo jiné?

                       

                  Já koupil nábojové 6V , 2,4 W za 750,- . Mám ho na leháči na 20" kole a dobíjí mě 12V akumulátor v pohodě. Jsou v něm však kuličky. Na ložiskách je snad jen SON ale to je tak 5 litrů.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 07.01.2008
                  Autor: Jerguš
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dynamo - do drátů nebo jiné?

         

    O dynamu v náboji zde: http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=4917

    Používám i klasické dynamo, a to na náhradním kole, což je favorit předělaný na cross. Tam to jde tolerovat. Dynamo má gumové kolečko a používám ho jen v nouzovém případě při vybití akumulátoru. Funguje jenom za sucha.

    Klasické dynamo může fungovat i za mokraí. Je nutné sehnat originální dynamo Ruhla (70-80. léta) s porcelánovým kolečkem. Tady soudruzi z NDR přišli na materiál, který neprokluzuje ani v dešti, ani ve sněhu. Mám ho na starém kole od dědy, které používám na ježdění v zimě po městě za každého počasí. Po tisíci km není patrné opotřebení kolečka ani pláště. Samotné dynamo moc nevydrží, ale kolečko pasuje i na pozdější tuzemský typ Allset. Nevýhodou je hlučnost, ale jak se to vezme. Po městě, zvlášť na cyklostezkách plných lidí, příjde tahle siréna vhod.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2007
    Autor: Radek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dynamo - do drátů nebo jiné?

           

      Tu Ruhlu jsem měl taky. Pořídil jsem ji v NDR asi za 60 Kčs - v přepočtu (1 DM=3,16 Kčs). Dynamko vydrželo víc než dnešní. Pořád ale stejná nevýhoda: velký valivý odpor.

      Jedno dánské či holandské náhle po 11 měsících začalo dávat čím dál míň proudu. Pak se zvyšovala hlučnost. Po měsíci mu odešla ložiska. Chvályhodné, jak přesně dokázal konstruktér spočítat životnost magnetu a nechanické části.

      Jen je vidět, že už nejde o starý poctivý výrobek, ale o konzumní zboží, které se chvíli používá a poté coby neopravitelné vyhodí a koupí se nový, stejný šmejd.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.05.2007
      Autor: Bin-Laďin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dynamo - do drátů nebo jiné?

             

        Mám ještě starého poctivého Bosche někdy z první republiky, je mazací tzn. že konstruktéři ho vyvíjeli na max. životnost, proto se čas od času do něho musí nalít pár kapek oleje, já už ho nepoužívám vystačím si z baterkami, ale maká perfektně, má-li někdo zájem :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2007
        Autor: jipík
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dynamo - do drátů nebo jiné?

               

          Zájem by byl, sem s nim :-).
          Zrovna včera jsem "dojel" jeden moderní kus, který vydržel funkční jen asi 300 km svícení (pro šťouraly: samozřejmě že ne v jednom zátahu).

          [ Zpět ]
          Datum: 10.05.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Štěpán ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dynamo - do drátů nebo jiné?

         

    Pokud mohu poradit,tak s nástupem vysoce svítivých LED zapomeňte na dynama.Na 3 tužkové baterky budete svítit 2 měsíce a navíc se dá lampa používat samostatně jako baterka.Levná se sežene do 100.- lepší značková do 300.-.Takže nočním jízdám ZDAR !

    [ Zpět ]
    Datum: 04.01.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (eyelevel ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dynamo - do drátů nebo jiné?

           

      Moje řeč, taky jí mám, sice tehdy stála 500,- Kč, ale nedám na ní dopustit!

      [ Zpět ]
      Datum: 05.01.2008
      Autor: Jarinek82
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dynamo - do drátů nebo jiné?

           

      Chtěl bych vidět kupovanou svítilnu na kolo za 300,-, se kterou uvidíš na cestu i v úplné tmě někde mimo civilizaci... To budeš muset trochu přitlačit, a to dost. Pokud nechceš jezdit krokem, tak taková levná blikátka jsou opravdu jen vyhozené peníze...

      [ Zpět ]
      Datum: 05.01.2008
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dynamo - do drátů nebo jiné?

             

        Dynamo má bohužel také jisté nevýhodu - při pomalé jízdě má malý výkon a prd svítí. A když zastavím, tak světlo zhasne a nějaké auto mne sejme, když si třeba budu ulevovat na okraji cesty. Světla na baterky až zase tolik nesvítí a do terénu tedy nic moc. Nejlepší řešení (ale váhově nejhorší) je pořádný akumulátor a pořádné halogeny. Já mám na lehokole 2 halogeny (15W + 20W) a zapouzdřený olověný akumulátor 6V/12Ah. Když to rozsvítím, tak třeba po lesní cestě jedu jak ve dne. Ale ten akumulátor dost váží. Teď jsem ale narazil na internetu na kulaté monočlánky 1,2V/10Ah (2 ks váží 0,5 kg) a to by mohlo být pro napájení světel zajímavé.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.01.2008
        Autor: Jihra
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dynamo - do drátů nebo jiné?

               

          Kdesi (na B-F) byl návod na stoplight - pár velkých kondenzátorů, které umožní světlu svítit cca 2 - 3 minuty. Ty by měly stačit ...
          A bastlíř tvého formátu to zmákne levou zadní ...
          ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 14.01.2008
          Autor: pavka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dynamo - do drátů nebo jiné?

               

          hehe ... halogeny v dnesne dobe ... preboha len to nie ... a uz vobec nie olovo ...

          [ Zpět ]
          Datum: 14.01.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (pepko)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dynamo - do drátů nebo jiné?

           

      jo taku lampu by som chcel vidiet co na 3 tuzkove baterie bude svietit 2 mesiace ... fyzikalne zakony sa obist nedaju, to bude iba asi tym, ze to skoro nesvieti ...

      ale inak je to pravda, na ziarovky, halogeny, dynama by som sa v dnesnej dobe uz vykaslal ... vykonne led s elektronikou dokazu z dvoch tuzkovych baterii svietit lepsie ako halogen aj 2 hodiny a okrem toho vacsinou maju viac rezimov svietivosti a dokazu svietit podla potreby aj dlhsie ako 2hodiny ...

      lacne sa daju kupit v cine, drahsie aj v CZ ... viac je v threade o prednom svetle ...

      [ Zpět ]
      Datum: 05.01.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pepko)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dynamo - do drátů nebo jiné?

           

      já bych lepší svítidlo radši využil na větší osvětlení než na šetření bateriemi. Navíc z dynama můžeš pohánět rádio, nabíjet baterky do různých přístrojů (telefon, foťák atd.). Navíc dynamo je bezúdržbové (nestane se, že musíš někde měnit baterie).

      [ Zpět ]
      Datum: 06.01.2008
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dynamo - do drátů nebo jiné?

             

        No ja uz mam vic nez rok na kole svetlo napajene z dynama i z baterii, zapojene tak, ze baterie (mala 9V) se vybiji jen kdyz se dynamo netoci vubec nebo jen pomalu (vlastni zapojeni, ale nic sloziteho). Z dynama teda sviti zarovkove svetlo + LED, z baterie jenom LED, ale videt jsem v obou pripadech dostatecne.
        Jelikoz se baterie vybiji jen kdyz zastavim na krizovatce, tak vydrzi hodne dlouho (menil jsem po necelem roce a to jezdim za tmy hodne).
        Ted v zime jsem tohle reseni velmi ocenil, protoze ve snehu plastove dynamo dost prokluzuje a navic jednou jsem na silnici v lese potkal vrstvu ledu a po padu jsem byl rad ze kolo dal svitilo a nemusel jsem ho hledat po tme. :)

        [ Zpět ]
        Datum: 06.01.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jerry99)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dynamo - do drátů nebo jiné?

               

          Bod za poslední odstavec!
          Bylo-li by zapojení, byl bych rád. Děkuji.
          Pavka

          [ Zpět ]
          Datum: 07.01.2008
          Autor: pavka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dynamo - do drátů nebo jiné?

               

          Nějaké podobné zapojení jsem cca před 25 lety taky zbastlil, celkem to fungovalo, ale samozřejmě tehdy žádné výkonné světlo nebylo k dispozici. Je to dobré řešení.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.01.2008
          Autor: Jihra
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dynamo - do drátů nebo jiné?

           

      Zapomente na bateriova svetla co sviti tydnny a mesice.
      AA clanek=3Wh. tj 4clanky dodaji 10W neco prez hodinu.

      Z alternatoru SON lze zdimat 10W porad, pri vhodnem zapojeni (v serii s kondenzatorem, tim se komoenzuje indukcnost alternatoru).

      Prachy nehraji roli, kdyz uvazis o kolik klesne riziko z jizdy v noci a jak se zvysi spolehlivost a pohoda.
      PJ

      [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel_J)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dynamo - do drátů nebo jiné?

         

    Ahoj,Musim ti ríct že maš jednu chybu u dynama v naboji,maš tam nevypnutelne a to není pravda!To moje jde vypnout,takže funguje jako uplne normalni stred!Pokud ho zapnes tak ucitis trochu vetší odpor ale není to moc dramaticke,sam to nechapu ale je to tak!na svetle mam tlacitko a tim to zapnu,vzadu mam svetlo i s akumulatorem takze pokud s tim zastavis tak jeste nekolik minut sviti,je to SON delali mi to v azubu,sice sem ho zatim moc nevyuzil ale sem s nim velice spokojen,hlavne nemusim nic resit ohledne baterek a tak,Jinak kolega z prace si me spletl s motorkou takze myslim ze sem videt:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2009
    Autor: lassserman
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dynamo - do drátů nebo jiné?

           

      jeste bych chtel dodat ze dost dobre sviti i za hodne pomale jizdy,to uz z kola fakt skoro padam..:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2009
      Autor: lassserman
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

321 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024