reklama

Cyklo mapy do mobilu

V aute mam navigaci TomTom a PDA, ale co na kolo? Protoze je PDA na kolo zbytecne velke a baterka nevydrzi dlouho napadla mne Cyklo mapa do mobilu, ma velky display, JAVA a 1GB miniSD kartu, takze by to nemel byt vubec problem, GPS mam pres Bluetooth. Ma s tim nekdo zkusenosti?

[ Zpět ]
Datum: 07.05.2007
Autor: cubas
  • Re: Cyklo mapy do mobilu

         

    a ty si myslíš, že ti ta baterka v mobilu pak vydrží dýl, než v tom PDA? Titěrné mapy, jako jsou v PDA a v mobilech jsou k ničemu. Není nad pořádnou mapu, kterou si pěkně rozložím a vidím od začátku trasy na konec. A nemusím do ní cpát žádné baterky, SD karty, bluetothy, javy:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 08.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (informator1)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklo mapy do mobilu

           

      Jo to jo...ale ja ted treba prskam, protoze na cerven chceme dat trek na severu Skotska a na nej potrebuji 11 map od Ordnance. Na Skye cca 3 mapy. Kazda stoji cca 7 liber (cca 240Kc). Za tu stejnou cenu mam podrobnou mapu cele UK v GPS. Pak mi jen staci nejaka mene podrobna mapa, pripadne si vystacim jen s GPS. Navic vse si muzes predem pripravit doma, coz neni problem. Vsechny ty trasy uz nekdo sel a urcite nekde existuje zaznam.
      Ted to budem resit tak, ze budem asi bloudit...4tis do map na mesic pochodu davat nebudu:-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 08.05.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklo mapy do mobilu

             

        Já myslím, že ani bloudění není špatné. Je přece nuda mít všechno nalinkované a mít vždycky k dispozici 100% informace. To člověku úplně odebírá možnost rozvíjet své orientační schopnosti. A tahat s sebou nějaké další choulostivé krámy a bát se, že mi do nich naprší, vybijou se, orosí se, atd? To člověk pak je těch věcí otrokem a moc si nestačí užívat vyjížďku, přírodu, výhledy...Dost toho, že máme digifoťák, mobil a třeba ještě vysílačky.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.05.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (informator1)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklo mapy do mobilu

               

          No mas pravdu, ze nekdy nejake bloudeni neni na skodu...taky uz jsem jich par zazil a neni to spatne:-) Taky souhlasim, ze na delsi akci (cykloexpedici) bych si to jako hlavni navigacni vec nebral. Maximalne na zaznam trasy. Ale to bude zas delat clovek, co je ulitlej na podobne veci. Nekomu je nejaky zaznam sumak:-) Ale na jednodenni akce, vikendovky nebo pro turistiku mi to prijde jako fajne. Mel jsem moznost to vyzkouset a myslim, ze jde o zvyk. Navic kdyz jsi v horach, tak zabloudeni nekdy muze byt osudne (pokavad nejsi v Jizerkach). Tady ve Skotsku diky pocasi maji zachranari docela casto frmol...a to jsou kolem nas kopce kolem cca 1000m.
          Kdybych ted mel GPS, tak si to tam nacvakam doma v pocitaci (otazka par minut) a kdyz si pak nebudu vedet rady v akci, zapnu GPS a ona mi ukaze, jak mimo jsem. Pak treba nesnasim, kdyz jedu na kole (na jednodenni akci nevozim mapnik) a musim zastavit, vytahnout mapu, najit se a pak najit kudy vlastne mam jet. Schovat mapu s tim, ze ji kvuli me blbe pameti za par minut znova vytahnu:-))) Takhle si cvaknu GPS a vim, kde jsem. Navic nepotrebuji videt celou mapu s celou trasou. Staci mi videt kde jsem a okoli cca nekolika stovek metru...a to na tom displeji krasne vyctes.
          A vidis to...ja treba vysilacky nenosim:-) Dle meho kram na prd:-))) Kdyby bylo na mne, netahal bych ani digital, protoze fotim na film (digitalem foti pritelkyne). Navic GPSka se ti neorosi, nezmokne. Navic je stavena do extremu, takze se ti jen tak nerozbije. A baterie. Co tak vim, tak dve tuzkovky ti staci na 2-3 dny. Pak staci mit cca 8-10 baterek na akci....to vyda za ty dve vysilacky, jenz jsou pro mne zbytecnosti. Navic neni problem pripevnit na batoh solar a jednou za 2-3 dny baterky nabit. Pak by sis teoreticky vystacil se sesti baterkama.
          Ja to beru jako dalsiho pomocnika k navigaci. Navic kamaradovi to v Tatrach zachranilo kejhak, takze to mne taky presvedcilo, ze to neni k zahozeni. Sam ted rika, ze je to na prd, ale kdyz se neco posere, tak to umi pomoct....

          [ Zpět ]
          Datum: 08.05.2007
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklo mapy do mobilu

                 

            My vysilacky pouzivame i treba na par metru. Je to skvely, kdyz si chceme neco rict, tak se nemusime dojizdet a jet vedle sebe. Mame to napojeny na spinac na riditka a vysilani se spusti stiskem palce. Mikrofon je taky na riditkach, takze nepotrebujeme na sebe veset nejake bondovky. Mame na kole Pb aku, ktere nam vydrzi tritydenni akci. ja mam tedy polovicni kapacitu a musim dobijet solarem. Ale zase ty baterky uzivi svetla, blikacky, brzdova svetla, vysilacky a pripadne si na to napojujeme vecer svetlo do stanu.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.05.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (informator1)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cyklo mapy do mobilu

                   

              No vidis...Pro kazdeho znamena "blbost" neco jineho:-) Pro me jsou to vysilacky a pro tebe treba GPS.
              Ale je pravda, ze GPS si primarne pro kolo neporizuji. Je to spise kvuli tem horam. Tam to clovek vyuzije vice. Na kole bych to pouzival jen na jednodenni vyjizdky. Jsem trosku ulitlej na statistiky, takze ty grafy a profily...to je neco pro mne:-) A pak...diky GPS se da tvorit mapa....a to me laka asi ze vseho nejvic.

              [ Zpět ]
              Datum: 09.05.2007
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklo mapy do mobilu

               

          Tak, tak. Polsko 1:800 000, Rakousko taky žádná sláva, Slovensko jen orientačně podle větších měst. Když mě v Berlíně odchytil jeden Němec a zajímal se, podle čeho po městě jedu, po zjištění, že na Kulturní památky NDR ze 70. let, ho málem trefil šlak.

          Není nad pár vlídně promluvených slov s domorodcem. Ovšem, nesmí to být Maďar. Ten z cizích řečí zná jen jedinou, které ale já nerozumím: maďarštinu. Poté, co jsem slušně křesťansky pozdravil Maďarky, zatvářily se, jak bych se je chystal znásilnit a prchaly. Jel jsem tudy jen jedenkrát v životě, ale stačilo na celý jeho zbytek. Další zážitky z této země ani nepopisuji.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.05.2007
          Autor: Bin-Laďin
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklo mapy do mobilu

                 

            :-) Nekde jsem na netu nasel cesko-madarsky slovnik...ale uz nevim, kde to bylo. Treba by se ti hodil...:-)))

            [ Zpět ]
            Datum: 09.05.2007
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklo mapy do mobilu

           

      typyckej nazor nekoho, kdo to este nevyzkousel....
      uz jsi jel nekdy treba na sumave lesm, kterej ma stovky hektaru?
      ale jak myslis....

      [ Zpět ]
      Datum: 08.08.2009
      Autor: Hrabe-X
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklo mapy do mobilu

         

    Zvažoval jsem podobné varianty, ale nakonec jsem skončil u klasické outdoor navigace od fy Garmin. Mobily, externí GPSky, PDAcka ... vesmes drahé hračky, co moc nevydrží (voda, náraz atd.), a především jejich akumulátory na toto nejsou stavěné. V autě není problém dobít přes 12V, ale co na kole ? Mě PDA vydrží tak 2 hoďky, externí BT GPS cca. 6-8, mobil pri zapnutí aplikace a podsvícení cca. 4-6 hodin. ... Garmin Vista CX vydrží na dvě tužkové baterie cca. 15-30 hodin (s/bez podsvícení) .... takže promiň, ale dle mého to není dobrý nápad

    [ Zpět ]
    Datum: 08.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklo mapy do mobilu

         

    Ja mam na svem silnicnim Favoritu PDA Yakumo DeltaX se 4MB SD a integrovanym GPS normalne neodpruzene v original drzaku, na ktery jsem si udelal "cipant na riditka" uz rok a zatim na silnici vydrzelo (terenem jezdim na Favoritu minimalne, i kdyz na silnicich byvaji mozna obcas diry i vetsi ;-)...).
    Vydrzi tak 4 hodiny, coz mi na me vylety 80 az 100km nekdy staci "na chlup", takze mam nahradni zdroj z 2x4 dobirecich tuzkovek pres USB kablik z ramove brasnicky a s nim uz to vydrzi cca 20 hodin.
    Na kole pouzivam (podle nalady a kam jedu) bud TomTom, SmartMaps (ktere umi i navigovat), nebo OziExplorer, kam se daji hezky zaznamenavat trasy a pak v PC prohlizet i s vyskovymi profily (nebo si muzu vyskovy profil nezname trasy prohlednout predem), anebo se jednou aplikaci necham navigovat a do Oziho na pozadi loguju trasu a v pripade potreby mezi nimi mohu prepinat.
    V pripade deste pres PDA pretahnu "pouzdro na prukazky" ve kterem dal naviguje a uz to tak prezilo nekolik prudkych lijaku.
    Samozrejme mam strach z tech vibraci a treba oroseni kdyz to prinesu domu z chladu (nechavam aklimatizovat v pouzdre), nebo ze slunicka, ale zatim to uz rok vydrzelo, takze doufam, ze si moc "nezahravam" ;-) ...

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2007
    Autor: VladaS
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklo mapy do mobilu

         

    http://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=296

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklo mapy do mobilu

           

      Cena???

      [ Zpět ]
      Datum: 09.05.2007
      Autor: Karel4
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklo mapy do mobilu

             

        V listopadu loňského roku 15000 ;-(

        [ Zpět ]
        Datum: 09.05.2007
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklo mapy do mobilu

             

        Já ho mám od vodafonu
        http://eshop.vodafone.cz/hs.htm?detail=83&...

        [ Zpět ]
        Datum: 09.05.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklo mapy do mobilu

               

          Před měsícem jsem přecházel k Vodafonu a vybral si jiný mobil.K tarifu co mám by to bylo za dobrou cenu.No škoda.Je tak dobrý jak je psáno v té recenzi?A co ta navigace a mapy?

          [ Zpět ]
          Datum: 09.05.2007
          Autor: Karel4
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklo mapy do mobilu

                 

            POdivej se na TrekBuddy.Je to spica!

            [ Zpět ]
            Datum: 07.08.2009
            Autor: Neregistrovaný uživatel (kluk ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

312 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024