reklama

"Antisluchatka" aneb "odfiltrovani vetru" ;-

Ve vedlejsi diskusi se dohadujete o sluchatkach, se kterymi ja bych si asi na silnici netroufl a naopak mi vadi, kdyz trochu vic fouka vitr, ze poradne neslysim, co jede za mnou a na deravych silnicich se musim porad ohlizet a kdyz nevletim pod auto, tak muzu vletet do nejake te diry ;-( ...

Neexistuje prosim neco do usi, co potlacuje jen ten neprijemny hukot vetru a ostatni zvuky propousti dobre, anebo to uz bych chtel moc ? ;-)

[ Zpět ]
Datum: 07.05.2007
Autor: VladaS
  • Re: "Antisluchatka" aneb "odfiltrovani vetru&quot

         

    Spolehlivě funguje nejezdit proti větru, ale pouze směrem s ním shodným. Má to i spoustu jiných výhod. Pokud rád trápíš sám sebe a jezdíš proti větru, zkus pod hlemu použít jemný šátek, jednak skvělě saje pot a druhak, pokud ho přetáhneš přes uši, zbavíš se meluzíny v uších. Přitom ale běžné provozní zvuky uslyšíš.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kublay ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: "Antisluchatka" aneb "odfiltrovani vetru&quot

           

      Hm, helmu nevozim, tak to uz mi asi zbyva jen to jezdeni "po vetru", anebo alespon "s vetry" :-D ...

      [ Zpět ]
      Datum: 09.05.2007
      Autor: VladaS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: \"Antisluchatka\" aneb \"odfiltrovani vetru\&

             

        nechci ti do toho kecat, ale kdyz ctu to odhodlane \"helmu nevozim\" beha mi mraz po zadech...
        Pral bych ti, abys ji jeste dlouho nepotreboval :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 09.05.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (karel :-))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: \"Antisluchatka\" aneb \"odfiltrovani vetru\&

               

          Mno, pokud vím, VladaS jezdí na lehokole a u těch jsme se i v diskuzích k tomuto přímo určených více méně shodli, že tam to není tak aktuální (vyjímkou jsou samozřejmě terénní lehokola tamtéž užívaná). Pravděpodobnost pádu na hlavu z lehokola na slušném povrchu je naprosto mizivá, navíc to pak neguje jednu z hlavních výhod, což je opěrka hlavy. Sice aktuálně jezdím klasická kola, ale kdybych přesedlal na leháče, tak taktéž bez přilby. Ale pokud bys to chtěl rozebírat dál, tak klidně založe topic "na leháči s přilbou či bez", aby se nám to tady příliš neodchýlilo od tématu :o))

          [ Zpět ]
          Datum: 10.05.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: \"Antisluchatka\" aneb \"odfiltrovani vetru\&

                 

            Ne ne - jezdim na 49-ti letem Favoritu a vim ze by asi prilba byla "vic nez vhodna", ale pripadal bych si v ni tak nejak "blbe" a neumim si predstavit, kdyz uz i tak ze mne casto "lije pot" mit na hlave jeste prilbu.
            Mno "kazdy sveho stesti strujcem" a jezdim tak uz s asi 15-ti letou prestavkou 34 let, tak uz to bud "nejak doklepu", anebo budu holt mit smulu a co se da delat, mno ;-( ...

            [ Zpět ]
            Datum: 10.05.2007
            Autor: VladaS
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: \"Antisluchatka\" aneb \"odfiltrovani vetru\&

                   

              Aha, tak to sorry, nevím proč ale měl jsem za to, že jsi lehocipedista :o))) .. v tom případě ti přeji to samé co ti již bylo přáno o dvě vlákna výše, tedy abys ji nikdy nepotřeboval :(

              [ Zpět ]
              Datum: 10.05.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "Antisluchatka" aneb "odfiltrovani vetru&quot

         

    No pokud jsi bastlir tak: sluchatka, zesilovac s DSP a smerovy mikrofon propevneny na sedlovce smerem dozadu. Slo by rozsirit i o jednoduchy sonar detekujici pipanim vzdalenost, coz je uzitecne i pri parkovani ;-).

    Jinak take doporucuji satek, ktery se prekvapive da vezt i bez helmy (kterou vsak doporucuji tez).

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2007
    Autor: lester
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "Antisluchatka" = Slipstreamz ??

         

    Tady jsem našel něco, co cca odpovídá požadavkům:
    http://www.slipstreamz.com/content.asp?subID=9

    Prodávají zde "spoiler", který má odklonit proud vzduchu tak, aby lépe obtékal uši. Nakolik to funguje to nevím. S poštovným to vyjde na 5.5 EUR, což za vidinu pohodlí a bezpečí snad stojí..?! :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2007
    Autor: Kony
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: "Antisluchatka" = Slipstreamz ??

           

      Hm, ze existuji uz i "spoilery na usi" by mne ani nenapadlo :-)
      Akorat ze se mi kvuli tomu nechce potit v prilbe :-( ...

      [ Zpět ]
      Datum: 23.05.2007
      Autor: VladaS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: "Antisluchatka" = Slipstreamz ??

           

      spoiler nic moc ale na tech samých stránkách produkty "slip" to je dobrej úlet, spojler i s pozicí na sluchátka. nejsem majitelem žádného přenosného audio zařízení, ale někoho by to mohlo zajímat. Snad to nebude tak nebezpečené jako sluchátka samotná. Závisí samozřejmě na hlasitosti :-).

      [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2007
      Autor: Zoid
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

340 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024