reklama

ráfek na expediční turistiku

pls.poraďte ráfek a dráty na treka který snesou vyšší hmotnost jezdce a batožiny

[ Zpět ]
Datum: 02.05.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Bulk)
  • Re: ráfek na expediční turistiku

         

    Ted budu hadat, co mam doma:-) Ale vim, ze mam Remerx. Ale typ....mozna to jsou Grand??? Kazdopadne tam jsou a drzej paradne.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ráfek na expediční turistiku

         

    Ráfek -- téměř cokoliv dvojvrstvého kalíškovaného. Ty kalíšky (podložky) jsou celkem důležité, jinak ráfek kolem niplů postupně začíná praskat. Na kole mám Remerx Stormy a Alex DH22 (to jsou oboje sice ráfky pro pláště tak do šířky 32, nicméně stačí vybrat trochu jiný typ) a nemůžu si už skoro 20000 km stěžovat. :) Remerx vyjde levněji a nemyslím si, že by to bylo na úkor pevnosti.
    Špice -- podle mě stačí to, co se prodává jako obyčejné u nás v obchodech. Pokud tedy výplet s bagáží chytí silný boční náraz, tak občas nějaká praskne, ale takovou situaci člověk při ježdění po silnici a slušných cestách prakticky nepotká a v těch pár případech holt vymění. (Výhoda pevných ráfků je, že se dá v pohodě jet i bez několika špic, aniž by kolo moc házelo. :)

    [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2007
    Autor: Marble
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ráfek na expediční turistiku

         

    Remerx Grand Rock. Špice (nerez) Hvězdonice, nezeslabované, průměr 2 mm. Jsou stejně kvalitní, jako cizí, přitom levnější. Při nedůvěře a dostatku financí švýcarské HüGi. Výplet tvrdý, tradiční křížení.

    Přestože s sebou na cesty vozím náhradní špice, ještě nikdy se mně nestalo, že by jediná praskla.

    Moje váha v oné době byla 73 kg, naložené kolo je zde:
    http://www.volny.cz/olla/14mil.jpg

    [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2007
    Autor: Bin-Laďin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ráfek na expediční turistiku

           

      A kde sedíš????????

      [ Zpět ]
      Datum: 03.05.2007
      Autor: 62jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ráfek na expediční turistiku

             

        Momentálně na židli u PC. To kolo už je vzpomínka, protože mně ho ukradli. Ne ve světě, kde jsem ho jenom opřel (nezamykal) a klidně si šel na 3 i 4 hodiny do supermarketu na obhlídku. Nikdy se nic neztratilo: na slovensku, v Rakousku, Německu, Polsku. Až doma ze zamčeného baráku.

        Jinak jsem sedával s oblibou na sedle před tím velkým červeným.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.05.2007
        Autor: Bin-Laďin
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ráfek na expediční turistiku

         

    Používám Remerx Grand (nejsou kalíškované, ale jsou vysoké). Bez problémů. Jezdil jsem s nima i celkem rychle po šutrových cestách, na zadním nosiči naloženo > 30 kg, žádný problém, ani jsem to necentroval. Ale mám celoodpružené kolo, tam se ráfek asi tolik nenamáhá.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2007
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ráfek na expediční turistiku

         

    Asi moc neprispeju ale take mam vyborne zkusenosti s Remerx, konkretne Panther (viz http://www.remerx.cz/index.php?remerx-rafky... ktery je primo delany na dlouhe cesty se zatezi. To je podle me ta prava volba.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (hk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ráfek na expediční turistiku

         

    Dík za rady asi půjdu do těch pantherů od remexu

    [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Bulk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

313 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024