reklama

Triko na léto aneb hodí se merino?

Potřebuji koupit nějaké triko na léto, které by dobře odvádělo pot a nezahřívalo. Dočetl sem se o věcech z "merina". Hodí se i na léto nebo je spíše vhodnější do těch +20 - 10 jak to je uváděno u výrobce. Pokud merino není vhodné tak v čem jezdíte v létě?

[ Zpět ]
Datum: 27.04.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Tony)
  • Re: Triko na léto aneb hodí se merino?

         

    Urcite je vhodne!

    [ Zpět ]
    Datum: 27.04.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Triko na léto aneb hodí se merino?

           

      Díky za reakci. Pokud ho máš. Můžu se zepta co dáváš na něj když je třeba navečer chladněji?

      [ Zpět ]
      Datum: 27.04.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Tony)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Triko na léto aneb hodí se merino?

             

        Ziju ve Skotsku a vzime tu je tak kolem nuly. Kdyz jsme razili do hor, nebo proste nekam ven (i na kole), tak jsem mel Merino a na tom od DirectAlpine Polartekovou mikinu. Kdyz nebyl vitr a trosku jsem se hejbal, tak to bohate stacilo. Kdyz zafoukal vitr, oblekl jsem si Softsheel. A bylo vystarano...
        Kdyz jsme byli na Ben Wyvis, tak nas nahore zastihla docela zima, uzasna mlha a docela krutej a stiplavej vitr....mel jsem jen Merino, Polartec a Softsheel a bylo mi prijemne. Jen ten ksicht docela mrznul:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 27.04.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Triko na léto aneb hodí se merino?

             

        Jeste jsem zapomel, ze z Merina delaji veci Icebreaker (ten mam ja) a pak jeste Brynje (prodejce zde http://www.vf-outdoor.cz). Jine znacky na ceskem trhu jsem nenasel.
        Icebreaker ma vice gramazi, takze pozor na to:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 27.04.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Triko na léto aneb hodí se merino?

             

        No a jeste neco....Merino je strasne drahe. Jestli to budes pouzivat na kole, tak Sensor bohate poslouzi. Za tu cenu je to spoooousta muziky. Ja ho nosim stale a nedam na nej dopustit. Ale Merino je Merino a opravdu mne prekvapilo...a nejen mne. Znam spoustu lidi, jenz ho nosi (prevazne hory) a maximalni spokojenost.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.04.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Triko na léto aneb hodí se merino?

               

          Moc díky za všechny reakce.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.04.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Tony)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Triko na léto aneb hodí se merino?

         

    http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=5468 no na léto asi ne, prý špatně odvádí vlhko takže spíš se poohlédni jinde. Na léto to asi moc nebude.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HD)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Triko na léto aneb hodí se merino?

           

      Horyblesky pana Turka:-) No nic no:-)
      No ja mam Icebreaker a maximalni spokojenost. Muzu porovnavat s Moirou a Sensorem a na plne care vyhrava Merino. Je to uplne neco jineho. Prijemne na tele, jsi vzdy v suchu. Vubec jsem si nevsiml, ze by spatne odvadelo vlhko. Vlastnost merina je takova, ze v zime hreje a v horku chladi. Mam to i vyzkousene na vlastni kuzi. V zime se mi parkrat stalo, ze jsem mel Merino a na tom neco tepleho (od Directu Polartec). Kdyz jsem byl venku, bylo mi prijemne teplo. Kdyz jsem zalezl napriklad nekam do kramu, nemusel jsem se vubec nejak svlekat. Mel jsem na sobe to same, co venku a bylo mi prijemmne. Ted nosim Merino venku (je tu cca 24st) a je v nem prijemne.
      Navic uzasna vlastnost merina je, ze nesmrdi. Muzes to mit tyden na sobe a nic neucitis. Staci to jen povesit a hned je vonavo:-) Taky vyzkouseno:-) Moira smrdi po jednom odpoledni (navic ona smrdi sama od sebe prave tim, ze je to umelotina). Sensor je na tom lepe, ale vic jak 2x na sebe bych ho nevzal (myslim tim aktivni pohyb)
      Vzhledem k tomu, ze se docela potim, tak muzu rict, ze merino odvadi vlhkost perfektne...jsem suchej. A navic je to prirodni material...takze na tele opravdu moc prijemne.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.04.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Triko na léto aneb hodí se merino?

             

        Zkušenosti uživatelů jsou k nezaplacení. Vyzkouším ho. Díky.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.04.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Tony)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Triko na léto aneb hodí se merino?

               

          Heeeej...ne ze mne pak zabijes:-) Jeste se nekde poptej (outdoorforum.cz).
          Ale neudelas chybu, me se to opravdu osvedcilo a kupoval jsem ho az po diskuzich na tech strankach, kde si to spousta lidi chvalilo. Pritelkyne do hor nebere uz nic jineho. Moiru jsme prestali v podstate nosit.
          Jinak jestli budes kupovat Icebreaker, tak prodavaji vice gramazi (prostuduj katalog, nez budes neco kupovat...prece jen to neco stoji, tak at nekoupis neco, co nechces). Ja mam Skin 200 a pak jeste 260. Ta nizsi gramaz je vhodna na bezne noseni....takove prijemne triko na vsechno.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.04.2007
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Triko na léto aneb hodí se merino?

                 

            Neboj máš to bez rizika. ;-) Koupím jeden kus a uvidím co to se mnou udělá, postupně se v případě spokojenosti dovybavím. Díky za pomoc.

            [ Zpět ]
            Datum: 28.04.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Tony)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Triko na léto aneb hodí se merino?

                 

            Ještě malej dotaz. Má Icebreaker stránky v češtině nebo kde bys doporučil nakoupit (myslím e-shop).

            [ Zpět ]
            Datum: 28.04.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Tony)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Triko na léto aneb hodí se merino?

                   

              Prodava to Hudy. Maji tam i katalog, ktery je plny info. A urcite bych nedoporucoval kupovat pres eshop. Icebreaker ma ty velikosti takove podivne. Stejne jako Brynje. Takze nejdrive vyzkouset a pak koupit pres net.

              [ Zpět ]
              Datum: 28.04.2007
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Triko na léto aneb hodí se merino?

                     

                Ok. Díky.

                [ Zpět ]
                Datum: 28.04.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Tony)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Merino v praxi

         

    Hayia...
    Tak jsem mel konecne moznost poradne vyzkouset Merino (od Icebreakeru) v terenu. Par lidi se tu ptalo na zkusenosti a tak me napadlo, ze by nebylo spatne sem napsat par postrehu... Navic to neni levna investice.
    Mesic ve Skotsku. Sice ne na kole, ale s baglem na zadech. A pocit je uzasnej. Obcas jsem si myslel, ze se kolem toho dela velky humbuk, ale byl jsem mile prekvapen. To co se pise v podstate plati. Navic jsem mel moznost porovnavat umele vlakno (Sensor duo) a prirodni vlakno Merino (Icebreaker BodyFit 260).
    Bavlnene triko bych si nerisknul mit mesic na tele. Sensor duo taky ne. Merino vydrzelo. Kazdy den jsem ho mel na sobe a citit jsem ho (nebo spis sebe) zacal az po trech tydnech. Ale nebylo to hrozne (mel jsem ho i dnes v letadle). Navic pritelkyne opakovane tvrdila, ze nesmrdi.
    Sensor Duo jsem mel jen na spani a po cca tydnu jsem citil svuj pot a to docela dost. Ted bych si ho mezi lidi nevzal:-)
    Vyhody Merina...
    - Fakt nesmrdi. Prvni tri tydny byly absolutne v pohode. Ctvrty tyden uz bylo cosi citit, ale jen kdyz bylo tricko navlhle nebo mokre. Navic clovek necitil svuj vlastni pach, ale asi to byl pach ovce (vlny), ze ktere to sundali:-) Nic jineho nas s Kamilou (pritelkyne) nenapadlo. Navic to nebyl puch:-) Kamila mela v podstate spodni triko (to nejtenci od Icebreaku) na sobe nonstop cely mesic (i pres noc). A nic jsem necitil.
    - Prijemne na telo. I po delsi dobe se Merino chova prijemne. Nelepi se na telo ikdyz je mokre, vlhke (zpocene).
    - Nedelaji se na nem solne mapy, nezloutne v podpazdi
    - Pokavad clovek citi pach, staci ho jen zavesit do vetru a po dokonalem uschnuti neni citit nic.
    - Nesmrdi ani v mistech, kde se batoh dotykal tela (batoh docela zasmrada:-) )
    - Mechanicka odolnost (mesic jsem na zadech tahal cca 20kg)

    Nevyhody Merina:
    - fakt blbe schne. To bylo obzvlast ve vlhkem Skotsku na prd. Kazdy den prselo, nekdy i cely:-). Z toho duvodu jsme ho ani neprali. Nejrychleji schlo na tele.
    - je tezke...oproti Sensoru je to fakt kus materialu

    Navic, kdo me zna, vi ze se docela dost potim. Takze skrz nej prolezlo mozna nekolik desitek litru slaneho potu. Vubec nechapu, kam se ta sul podela.

    Jeste k tepelnemu komfortu. Ve Skotsku bylo pres den cca 12-16st (ty parna jsme vam fakt nezavideli:-)). Na severu v horach jsme zazili docela i zimu (dle predpovedi k ranu 5st). Posledni tyden byla vedra (cca 20st). A vzdy jsem se citil v pohode. V podstate jsem teplotu reguloval jen zipem u krku...bohate stacilo (pri velke zime jsem na sebe hodil dalsi vrstvu). Ve vedru v nem bylo fajn. Sice jsem se potil jak prase, ale nejak me to neobtezovalo. A i ted v Praglu pres poledne nebyl problem.

    Doufam, ze pomuzu pri rozhodovani:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Merino v praxi

           

      Mám podobný zkušenosti. Tedy naprosto kladný! Příjemný, nesmrdí, chladí i hřeje zároveň, odvádí úžasně pot, poměrně rychle uschne atd. atd. Nemám tedy Icebreaker, mám DEVOLD. Je levnější a má u všeho ploché švy, čímž u mě vyhrál v rozhodování a rozhodně nelituju. Koupil jsem nejdřív jedno tričko, že si to vyzkouším a uvidíme. Už mám dlouhý i krátký kalhoty a tričko s dlouhým i krátkým a na podzim budu objednávat něco teplejšího na zimu. Jo jinak já objednával tady: http://www.termopradlo-devold.cz/ a můžu jedině doporučit. Jednání super, dodání okamžitě a ceny o chlup lepší než jinde.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.07.2007
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

344 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024