reklama

Nevím jestli je to špatným sedlem nebo jen nastave

Nevím jestli je to špatným sedlem nebo jen nastavením, ale při delší jízdě různě poposedávám, jen abych se vyhnul nepříjemné narůstající bolesti v oblasti...ne zadku, ale spodní části pánské oblasti nebo-li vaku či pytle. Původní sedlo už jsem zahodil a vyzkoušel dvě jiná a pořád je to samé, jedno jestli jedu v dresu či kraťasech. Poradí někdo řešení?. Prý se prodávají i nějaká sedla s vybráním či dokonce dírou v té oblasti... Díky!!!!

[ Zpět ]
Datum: 27.04.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Remax)
  • Re: Nevím jestli je to špatným sedlem nebo jen nastave

         

    Nemas sedlo sklonene dozadu (cumakem vzhuru)? Nesedis prilis daleko vzadu na sedle? (jinak receno, nemas sedlo moc vpredu?

    [ Zpět ]
    Datum: 27.04.2007
    Autor: Andrej
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nevím jestli je to špatným sedlem nebo jen nastave

         

    Řešení je víc. Upravit sklon sedla, zkusit různé představce (pokud máš stavitelnej, pohrát si s jeho sklonem), zvednout řídítka. Je otázka, jestli máš vhodnou velikost rámu, protože jak to líčíš, tipnul bych si na dlouhý posez. S výběrem vhodného sedla ti poradí další rádci.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.04.2007
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nevím jestli je to špatným sedlem nebo jen nas

         

    Jak už psal Andrej, nejdříve si zkontroluj správný sklon sedla.

    Jinak sedlo s dírou není samospasitelné, přečti si něco o velikosti sedel zde http://www.specialized.cz/new/bodygeometry.php...

    [ Zpět ]
    Datum: 27.04.2007
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nevím jestli je to špatným sedlem nebo jen nastave

         

    Jak ti poradili ostatni, jenom k tomu sedlu s vybranim nebo podelnou dirou: Kde nic neni, tam nic netlaci, ale zato se ten tlak ve zvysene mire prenasi na jiny partie, coz nekomu nemusi vyhovovat. Hlavne je potreba si v takovych pripadech dat pozor na to, aby okraj te diry nebyl ostry a moc tvrdy, to pak muze byt jeste horsi nez bez diry.
    Vadit ti muze taky prilis uzky a tvrdy sedlo, nebo naopak i moc mekky sedlo. Sedi se totiz na dvou vybezcich panevni kosti, takze v 1. pripade ti sedlo zajede mezi ne a tlaci, v 2. pripade sice muzes sedet na tech kostech, ale diky moc mekke vystelce sedla se propadnes az dolu a tim prosezenim vystelka tlaci vzhuru, kde brani prokrveni onech partii, takze to tlaci.
    Nejlepsi je vyjet nekam s partou a prohodit si se vsema aspon na chvili sedla i se sedlovkama, jde to rychle a nad zkousku neni.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.04.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nevím jestli je to špatným sedlem nebo jen nas

         

    Díky za rady. Zvednout řidítka mě také napadlo, ale můj představec to neumožňuje. Jinak na 184cm výšky je 19" rám snad adekvátní. Kamarád ma 17" a to už mi připadá malé. Každopádně při jízdě mám takový dojem, že jsem přiliš natažený dopředu. Zkusím tedy posunout sedlo blíž k řidítkům. Sklonem ho mám vodorovně se zemí.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Remax)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nevím jestli je to špatným sedlem nebo jen nas

           

      Posunom sedla sa ti zase zmení geometria šliapania. Možno by bolo vhodnejšie použiť kratší predstavec. Pri správnej polohe by si mal mať oči v jednej osi s riaditkami a osou kolesa.
      Sedlo som riešil na jeseň. Pôvodné bolo strašne mäkké, čo bolo na pár km skvelé, ale pri dlhšom sedení tlačilo na spomínané partie. Tvrdé sedlo som zatiaľ neskúšal. Investoval som do pohodlného sedla s dierou Specialized BG2 Sport Saddle http://www.specialized.cz/new/doplnek.php?a=2...
      Som s ním spokojný, to vybratie má mäkké okraje, netlačí, a časť kde dosadajú bedrové kosti je tvrdá tak akurát.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2007
      Autor: Michalič
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nevím jestli je to špatným sedlem nebo jen nas

             

        Mám podobné sedlo.Můj názor je asi takový,že když na něj palcem velkou silou zatlačím v místě dosedání kostí nesmím ho protlačit až na kostru.Občas také používám při delších cestách gelový potah z LIDLU (cca 90 kč)-nevypadá nejlíp,ale je dostatečně tlustý,oproti jiným.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.04.2007
        Autor: rambousek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nevím jestli je to špatným sedlem nebo jen nas

         

    Mám ten samý problém, a stále jsem nevyřešil, vyzkoušel jsem už 4 sedla. Prozatím to řeším tak, že si sklopím sedlo víc špičkou dolů, takže opravdu sedím jen na těch kostech a zbytek váhy poberu rukama. Není to ideální, ale aspoň mohu jezdit.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nevím jestli je to špatným sedlem nebo jen nas

         

    Mohu doporučit sedlo, které je zatím to nejlepší, co jsem jezdil: Selle Strike TRK. Podélná díry je dost velká a dlouhá, nos padá dolů. Navíc stojí tolik, že to ještě jde (900), Selle dělá i jiné modely,se stejnou dírou ale na silničky, ty neznám, navíc stojí asi trojnásobek, což už nemusím, zvlášť když funguje to sedlo, co mám,Taky se mi osvědčilo mít sedlo lehce dolů a představec víc nahoru.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nevím jestli je to špatným sedlem nebo jen nastave

         

    To máš jako s botami. Že tohle sedlo padne kolegovi nic neznamená. Prostě si musíš najít svou velikost. Teď budu řešit stejný problém, na mé sedle migroval gel časem ke středu a jsem na tom jako ty. Zkusím Specialized, dělají více velikostí.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš2)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nevím jestli je to špatným sedlem nebo jen nas

         

    Včera jsem vyzkoušel sedlo z kamarádova Rock Machinu, tvrdé tak akorát, ve středu s mírnou prohlubní a cítil jsem se na něm daleko lépe. Rovněž je po mě pohodlnější, když sedlo posunu co nejvíce dopředu (tzn. v držáku pod sedlem co nejvíce dozadu). Asi tedy zkusím koupit zmiňované od Specialized, když mi i mírné vybrání ve středu znatelně pomohlo...

    [ Zpět ]
    Datum: 30.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Remax)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nevím jestli je to špatným sedlem nebo jen nas

           

      Právě Specialized jsem sundal a koupil to selle, je lepší a to i když máme každý jinou anatomii. Specialized je efektní design, ale to vybrání prakticky končí tam, kde by mělo pokračovat. Ale jmenuje se to "Body Geometry"... stojí to stejně. Přeju š'tastnou ruku a spokojený zadek po něm.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.04.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nevím jestli je to špatným sedlem nebo jen nas

             

        Tak jsem se nechal zviklat tvou jistotu a po menším čekání přes Tyrše koupil Selle Strike TRK. Posezení je naprosto úžasné takže ti děkuji jménem mého zadku. Předchozí Author - Shrnutý Gel letěl širokým obloukem do popelnice.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.05.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš2)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nevím jestli je to špatným sedlem nebo jen nas

           

      PS: Prodám Specialized Body Geometry, pánská MTB verze, v dobrém stavu, za 500,-.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.04.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nevím jestli je to špatným sedlem nebo jen nas

         

    To jsem míval také. Je zajímavé že když jsem začal snižovat představce a natahovat posed příznaky mizely. Dnes mám na všech svých kolech řídítka o 10 cm níž než sedlo a nic nebolí a netlačí.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.05.2007
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nevím jestli je to špatným sedlem nebo jen nas

           

      To si ale nevybereš. Natažením posezu a snížením řídítek akorát výrazně přeneseš váhu na ruce, která byla na sedle. Na sezení to má samozřejmě vliv pozitivní, jenže zase negativní jinde. Větší zatížení na ruce, větší zatížení na krční páteř kvůli většímu ohýbání hlavy abys viděl. Zase to šetří páteř od nárazů od sedla, které jsou pro páteř v lepším úhlu.

      Já jsem třeba zase přešel od řídítek 10cm níže než sedlo, co jsem vozil kdysi před lety a teď je mám na jednom kole dokonce o 2cm výše než sedlo a konečně je to úplně ideální. A se sedlem problémy žádný nemám a i přesto, že na fullu téměř nechodím ze sedla.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.05.2007
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nevím jestli je to špatným sedlem nebo jen nas

             

        To jsem míval dřív taky. Je zajímavé že čím víc toho za rok najedu tím víc se mi líbí závodní geometrie. Včera jsem prohlížel fotky mých starých kol a ty řídítka šli dolů fakt drasticky. Je ale pravda že toho na kole moc nenasedím. Na HT v terénu hodně vstávám a na silnici kopce valím ve stoje na těžké převody skoro vždy.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.05.2007
        Autor: Petrun
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nevím jestli je to špatným sedlem nebo jen nas

         

    Remax problém s tlakom som riešil výmenou sedla, malo (aj má) dieru v prednej časti a smerom dozadu preliačeninu. Posuny, presuny sklony a odklony, nič nebolo platné.
    Nakoniec som zobral tvrdý polystyrén hrubý 2cm. vyrezal tvar sedla, a tam kde končil otvor v pôvodnom sedle som pokračoval vykrojením polystyrenu až k sedlu smerom dozadu asi 1 cm od konca. Vonkajší obrys nového "sedla" som zošikmil, mierne aj vnútorné okraje. Polystyren som obalil páskou a páskou (aby polystyren nebral vodu) pripevnil k pôvodnému sedlu. Stal sa zázrak, od tej doby žiadne tlaky a tŕpnutie údu, žiadne bolesti rúk od skloneneného sedla, skrátko problém odstránený.
    Kupujte len sedlo s otvorom v zadnej časti, v prednej je len ako to už niekto písal len na vetranie, Neveril som ale presvedčil a zbytočne vyhodil koruny, radšej som mohol pár stoviek doložiť.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (joci)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

348 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024