reklama

Vidlice RST omega T6 Zkušenosti

Dobrý den všem. Chtěl bych Vás poprosit o zkušenosti s touto vidlicí. Je spolehlivá? Vyplatí se? Potřebuji zamykatelnou a dodavaji ji na kole, které jsem si koupil. Děkuji a přeji hezký den :)

[ Zpět ]
Datum: 27.04.2007
Autor: honzek
  • Re: Vidlice RST omega T6 Zkušenosti

         

    No když už jsi to koupil, tak je to vcelku jedno, ne? :o) Spolehlivost poznáš sám. Osobní zkušenost s ní nemám, ale myslím, že je to základní model, takže zázraky bych od toho nečekal.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2007
    Autor: Pepe
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vidlice RST omega T6 Zkušenosti

           

      Ale zase je lepší než Gila...

      [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2007
      Autor: Jeremiáš
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vidlice RST omega T6 Zkušenosti

             

        Co mate proti Gile?...ja ji mam na novem kole a jsem spokojeny

        [ Zpět ]
        Datum: 30.04.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Koumeles)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vidlice RST omega T6 Zkušenosti

               

          Možná že jsi spokojený, protože je ještě nová. Osobní zkušenost nemám, ale všude ji odsuzují. Já mám jinou vidli od RST a taky nejsem spokojenej. Tuhle značku bych už nikdy nechtěl.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.04.2007
          Autor: Jeremiáš
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vidlice RST omega T6 Zkušenosti

                 

            lidi co si koupi vidlu za cenu celyho mojeho kola :)) je jasny, ze budou rts odsuzovat...uvidim jaka bude po 1000km

            [ Zpět ]
            Datum: 30.04.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Koumeles)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vidlice RST omega T6 Zkušenosti

                 

            asi tak,uz se tesim na nakup sr epicon 120mm:-)hold vzduch je vzduch:-)mam na novym kole gilu 80mm a v terenu si to tezce nedava...

            [ Zpět ]
            Datum: 22.06.2009
            Autor: Neregistrovaný uživatel (pumsc ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vidlice RST omega T6 Zkušenosti

               

          Jestli to není souzení "jedna paní s RST Gila povídala". Já jsem v jiném fóru konkrétní neduhy popsal, ale většinou se setkávám jen s nejasným "že prostě stojí za h..." V téhle cenové relaci se od vidle očekává, aby z ní nebolely ruce - a to myslím splňuje.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.04.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (n. Šlojíř ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vidlice RST omega T6 Zkušenosti

                 

            Ano, v této cenové relaci... Pokud má ale vidle správně dělat to co má, tak ta cenová relace bude už někde jinde. Gilu jsem měl také, po roce šla z kola dolů... Protože mne z ní ruce bolely, to je co ? ;-)
            Vidlice bez správně fungujícího tlumení nikdy nebude pohodlná, bude kopat do rukou, což je přesně případ všech takto levných vidlic...

            [ Zpět ]
            Datum: 30.04.2007
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vidlice RST omega T6 Zkušenosti

                   

              To mě ruce nebolí - asi proto, že jsem posledních 8 let jezdil s pevnou :-), ale člověk si rychle zvykne, takže za chvíli začne vadit také a pořídím si jinou, jak diktuje cyklobusiness. Akorát mě nebaví pořád z ní otírat špínu - dělají se vůbec ještě vidle s neestetickýma gumovýma manžetama?

              [ Zpět ]
              Datum: 30.04.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (n. Šlojíř ([email protected]))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Vidlice RST omega T6 Zkušenosti

                     

                Jistě, před Gilou jsem také jezdil na starém Favoritu, pak byla hodně dlouhá pauza bez kola a pak po koupi MTB jsem si liboval jak mi to pěkně péruje ;-) Ale časem jsem prostě došel ke zjištění, že to ještě není ono. Většinou se pohybuji mimo silnice, občas si zajedu i do horšího terénu a tam se teprve pozná co je která vidlice zač. A tam jsem právě s Gilou byl pokaždé tak vyklepaný, že jsem po jedné sezoně kupoval jinou vidlici. Sice také nic extra, ale aspoň už dělá to co má a rozdíl je neporovnatelný.

                S prachovkama asi bude problém, podle mne se dávají jen na ty nejlevnější vidlice. Na starších RST (2-3 roky zpět) bývaly. Jako náhradní díl se to koupit dalo, zkus se někde popídit.

                [ Zpět ]
                Datum: 30.04.2007
                Autor: Jarda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Vidlice RST omega T6 Zkušenosti

                     

                Nejde jenom o to, aby nebolely ruce. Pri jezdeni po asfaltu, cyklostezkach a polnackach mozna bude jizda s vidlici napr. typ pruzina- elastomer pohodlnejsi. Pri vjezdu do terenu se ale tahle vidlice stane skoro nebezpecnou zalezitosti, netlumi, nekopiruje teren, odskakuje, mnohem citelnejsi jizda byva nekdy radsi i s vidli pevnou. Neni to o marketingu, udelej si ten pokus sam, pujc si od nekoho zkusenyho kolo s poradnou vidlici, nech si ji nastavit zhruba na svou vahu a uvidis ten rozdil. Teprve kdyz mas moznost vyzkouset vic systemu poznas rozdily mezi nimi.
                Ty gumovy harmoniky jsem nekde snad jeste i videl, ale slo asi o ty uplne nejlevnejsi typy vidlic. Ja si davam na vnitrni nohy vidlice na zimu kvuli tem sr...am :o) neoprenovy navleky, jsou na suchy zip, takze sundavaci. Prodavaji se v kazdym cykloobchode.

                [ Zpět ]
                Datum: 30.04.2007
                Autor: vasek
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Vidlice RST omega T6 Zkušenosti

                     

                To bys nevěřil, kolik se pod tím gumovým vlnovcem drží humusu (dostane se tam tou dírkou na vyrovnání tlaků), není ho jak snadno otřít a vidle v tom běhá pořád. Z hlediska čistoty je asi výhodnější to otevřené řešení.

                [ Zpět ]
                Datum: 30.04.2007
                Autor: Sector
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Vidlice RST omega T6 Zkušenosti

                       

                  Přesně tak.
                  A ještě navíc na většinu vidlic je ani není možné dát, protože nemají dostatečnou rezervu mezi korunkou a spodním monoblokem při chodu k dorazu (bývá tam jen pár mm) a prostě by se tam nevešly při stlačení vidlice.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 30.04.2007
                  Autor: Mlok
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vidlice RST omega T6 Zkušenosti

         

    Pokud se chceš ve sjezdu v terénu zabít, je to dobrá volba :-)))))

    [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2009
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

308 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024