reklama

Co na sebe do nepohody?

Zdravim opět všechny cyklistické nadšence.Zrovna se dívám z okna kanceláře,chystám se na cestu z práce domu a jak tak koukám,čeká mě zase doma sušení bot,ždímání ponožek a koupel.Počasí divočí a po skvělým víkendu tu máme zase déšť.
A tak mám dotaz,jak řešíte jízdu v tomhle nečasu?
Berete ne sebe normální hadry,který pak strčíte do pračky nebo jezdíte v dresu?
Máte někdo zkušenost s funkčním oblečením?Myslím tím vodě- a větruodolné mebránové prádlo,které by mělo být prodyšné,odvádět vlhkost od těla a zároveň chránit před nepřízní počasí.Vyplatí se do toho investovat pro pohodlí při jízdě?

[ Zpět ]
Datum: 25.04.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (ErbyL)
  • Re: Co na sebe do nepohody?

         

    Moje praktické zkušenosti jsou tyto: speciální prádlo + vrchní oblečení na mě funguje jen do určité míry. Konkrétně k tomu dešti: sice přes bundu (popř. pláštěnku - větší déšť) nepromoknu, ale zase zespodu se zcela neodpařím, takže jsem stejně mokrý. Myslím, že od určité intenzity deště vpodstatě nepomůže nic.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Teflonový zátěr

         

    Mám čerstvou zkušenost s větrovkou s teflonovým zátěrem od firmy Axon, kterou jsem si pořídil za 1.800,-Kč. Zátěr způsobuje to, že je veskrz neprodyšná a tudíž i při malé fyzické aktivitě se zapařuje. Co se týče jejího použití jako luxusní pláštěnky, avizovaná vodonepropustnost funguje do 30 minut, poté při vytrvalém dešti promoká. Myslím, že tudy cesta nepovede.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Bluerider)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co na sebe do nepohody?

         

    Ahoj ErbyLe, nejlépe vodě odolná je pláštěnka, když je z pevného materiálu a s gumičkama, odolá i větru :o))
    Jinak nejlepším oblečením do tohohle počasí je deka a teplé ponožky - a tvůj zadek by měl sedět v křesle a ne v sedle. Já v takovém nečasu nevyjíždím, neb mám ráda nejen sebe, ale i svého miláčka a tak ho raději garážuju ve sklepě a šetřím nás oba do lepšího počasí. K tomu funkčnímu oblečení: skvělá jsou trika z moiry, bezva odvětrávají.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co na sebe do nepohody?

           

      Zdravim Dais,máš recht,deka,horký kafe a zadek pěkně v teple je při tomto počasí idylka.A kolečko pěkně hýčkaný,vyleštěný a promazaný v posteli (taky mu musíte dopřát).Ale občas to prostě nevyjde.Jezdím do práce každý den (vyjma vichřic a totálních průtrží mračen) a tak mi jde vlastně hlavně o to,nedojet do práce ještě víc na...,než normálně.
      I na vyjížďkách vždycky raději zapluju na čaj do nějaké útulné hospůdky a počkám,až to přejde.Ale hledám právě něco,co by se dalo použít na těch pár minut,než někde zakotvim.Něco lehkého,skladného,pokud možno aby to neprofouklo a tý vodě to chvíli odolalo.Lukas to teda řeší docela brutálně,ale originálně.
      A co kolečko,Dais,spokojena?
      PS:S těma brejlostěračema boduješ.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (ErbyL)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co na sebe do nepohody?

             

        ahoj ErbyLe! já na kole vozím v brašně cyklistickou pláštěnku, kdyby mě náhodou po cestě do práce přepadlo nějaké pršení,ale vyzkoušela jsemji zatím jenjednou.. a až na mokrá kolena jsem zůstala suchá. Ve vichru by asi neustála, ale ve psím počasí nejezdím, tak mě to nějak extra netrápí. JInak kolečko je suuuuuper úžasné, dokonalé.. no prostě moje nej! Authora jesm sice nechtěla, ale díky velikosti rámu jsem se musela přizpůsobit. Vůbec toho nelituju. Kolo mi vysloveně sedlo "na prdel i do ruky", jezdí jak po másle, na silnici přede jak kočka a v terénu "drží", z odporužené vidlice jsem v extázi a co jsem si koupila gelový polštářek na sedlo, nechce se mi z něj slézat. A když pominu to, že mi v prodejně zapomněli namontovat odrazky, tak i ten authorácký prodavač byl strašně bezva a s úsměvem mi pomáhal řešit a slaďovat moje ženské kolařské výmysly :o)) Pravda, s přehazovačkou se peru, pořád se mi plete, kterou páčkou mám dávat lehčí a kterou těžší převody, ale to je můj věčný probém a nějak ho neprožívám. Jen manžela topřivádí k šílenství a nechápe, že mi přehazovačka ještě pořád funguje. Jenže to je právě ta qua qua qua qualita . No a co ty, jak tobě to jezdí?

        [ Zpět ]
        Datum: 27.04.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co na sebe do nepohody?

               

          Zdar Dais,od přítelkyně jsem také vyfasoval něco jako pláštěnku,ale je to také velké,krátké,neforemné.
          Prostě raději bych něco,co si navléknu hned při vyjetí,bude to pohodlný a funkční.Já vím,jsem trochu rozmazlenej,ale ten tvůj gelíček na zadeček... .
          Takže kolo super,jo?Taky jsem naprosto unešen.Ty ladné tvary,masivní svary,prvotřídní zpracování,super barvička... jsem ulítlej.A jak tiše to šeptá.
          Jinak s páčkama se taky morduju.Na mé staré Retě jsem měl Gripshifty a tak si zatím zvykám.
          Jen "budíček" mě zlobí,asi tak kilák vcelku ukazuje a pak tam hází nesmysli nebo se úplně odporoučí reagovat.Zkusim ho ještě rozchodit,jinak půjde zpět k prodejci.
          Taky tě ty doplňky přišli ještě na docela slušný "děngy"?
          Airline,brejličky jsou super věc,nic proti,jen s tím deštěm jsou trochu problémy.Stěrače jsou dobrej nápad,uznej.Jen tak mimochodem,dík za tvůj popis cestování po Rakousku.Určitě tam někdy vyrazím.A pročpak ty vlastně jezdíš sám?Někdy to není na škodu,ale přeci jen,ve dvou se to lépe táhne(a to doslova).

          [ Zpět ]
          Datum: 27.04.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (ErbyL)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co na sebe do nepohody?

                 

            oprava proboha:...hází nesmysly...,už blbnu

            [ Zpět ]
            Datum: 27.04.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (ErbyL)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co na sebe do nepohody?

                 

            o doplňcích mi ani nemluv. Jsem trochu mrčna, takže to musely být krom kola ještě extra gripy, blatníčky do blatíčka, nosič na brašny, nová zadní brašna (mám jen velké cestovní , na cestu do práce to chtělo něco menšího - batoh na zádech mi hlavně v horku vadí), o gelíčku na sedlo jsem se už zmínila. Taky tachometr muselmít aspoň osm funkcí, držák na lahev se mi taky jen tak obyč nehodil....... no katastrofa. A to jak při vybírání, tak pak při placení. Manžela z toho málem ranilo a až mu řeknu, jaký jsem viděla fantastický řetěz i s úvazem a za kolik, tak ho odvezou do blázince. Jenže řekni sám - když už máš to zlatíčko doma, tak ho chceš přece mít se vším všudy, co potřebuješ a na tu nádheru přece jen tak něco nenamontíš.... no ne? :o))

            Jo, Airline, proč vlastně jezdíš sám? strč labradora do vozíku a vytáhni tu přítelkyni..... jinak - vzhledem k tvému kuniářskému umění - manžel se mi jaksi nevzpamatoval z jarní únavy a vypadá to,že si našel nemoc, se kterou vydrží do podzimku, tak asi budu potřebovat technicky zdatného parťáka na jízdy... nářadí mám, ale ruce - ruce k nim budou scházet.....

            [ Zpět ]
            Datum: 28.04.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Co na sebe do nepohody?

                   

              Já si to kolo také vybavil vším možným pro zpříjemnění pohodlí, sice určitě stoupla váha, ale to mi je absolutně jedno. A kompjútr mám od VDO, Cytec 15+, chodí jak kompjútr, teda hodinky, nemůžu si stěžovat. Ale dost mě táhne ještě něco, co ukazuje výšku + nasčítává nastoupané metry, to mě zajímá.
              No a k vašemu dotazu - prostě teď jsem ňák sám, to se asi v životě stává, až to ze sebe setřesu, což v mém případě budou roky, tak snad... Není to přítelkyně, jen hodně vzdálená kamarádka.
              Jo a Erbyle, za pravopisné chyby se vůbec neomlouvej, Dais to určitě nevadí.

              [ Zpět ]
              Datum: 28.04.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Co na sebe do nepohody?

                     

                Dais,tak to jsme oba šílenci.Předpokládám i včetně Airlina.Nejhorší je,že se člověk nespokojí s kde čím.A tak to musí být plně funkční,designově zajímavý a hlavně to musí ladit barevně,že?
                ( jakpak to asi řeší Janules,myslíte, že shání i modrou blikačku? )
                VDO mám taky,C 10+,ale právě ten bezdrát mi nějak nechce věrně sloužit.Dodržel jsem jak vzdálenost do 60cm,tak montáž na stejnou stranu kola (na opačnou by mě to ani nenapadlo ),tak i vzdálenost mezi vysílačem a magnetem...,stejně občas vypoví službu nebo ukazuje nesmysly ( nebo "i" ).Jediné,co jsem nemohl tak úplně dodržet byla přímá viditelnost vysílač-příjímač.Vždyť je mezi nimi podkova vidlice,brzdy a ještě i bowdeny.Tak nevím,zda to má vliv.
                Každopádně při garančce na to nechám mrknout odborníky.

                A k té tvé samotě,je to fakt zlý,když o někoho přijdeš.Mě to trvalo 3 roky,než jsem se vrátil k normálu,ale pravda je,že pokud máš nějakou zálibu a tu sdílíš s někým,ač jen s hodně vzdálenou kamarádkou nebo partou normálních šílenců,pak je ten návrat rychlejší.Držim palce,abys to ze sebe setřásl co nejdříve.

                [ Zpět ]
                Datum: 29.04.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (ErbyL)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Co na sebe do nepohody?

                       

                  Děkuji.
                  K tomu "bezdrátu" - to co Ti dělá, není normální. Mě chodí bez problémů třetím rokem, a to ho přehezuji na dvě kola (koupil jsem navíc vysílač + lůžko). Krom toho, že na horském kole je vystavován různým otřesům, tak ho tam mám i v mrazech (cca - 10 st.), to ho vozím obalený složeným kapesníkem (říkám si, že by při těhle teplotách třeba neukazoval), a přesto přijímá bezproblémů. Navíc na horském kole ho mám namontovaný ne na řidítkách, ale na představci, takže "přímá cesta" je zde přerušena představcem - nevadí. A teď v sobotu jsem sledoval, jak se chová, když jsem několikrát podjížděl vysoké vedení - zůstává v klidu, neeskáčou nesmysly. Takže, pokud to nemáš v bateriích, taks žřejmě musel kápnout na zrovna nekvalitní kousek, což samozřejmě vadí.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 02.05.2005
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Co na sebe do nepohody?

                         

                    Já mám VDO Cytec C05+ a stačí mi to. Nevím jak vy, ale já se radši dívám do mapy a do okolí a nemusím doma sáhodlouze studovat každý parametr své jízdy. Ještě se dočkám toho, že to bude počítat i kolikrát si uprdnu. Ale proti gustu žádný dišputát. Jo ErbyL, mě to taky blblo, tak jsem vyměnil baterie v tachometru i ve vysílači a nestačilo to. Pomohlo až posunutí vysílače co nejblíž, tj. těsně pod patku V-brzdy. A pro Airlineho, jen ho nerozmazluj. Mráz, déšť a vichr na něj, ať ti nezleniví. Neboj se, mě ukazuje i v -10 °C. 8-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 02.05.2005
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (NočníMyšák)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Co na sebe do nepohody?

                           

                      Klucí,dík za reakci a zkušenost.Nevím čím to je,ale trochu se umoudřil.Ještě ho chvílu nechám se adaptovat ( třeba mu v tej spešl krabičce bylo líp ) a pokud nepomůže výměna baterií a posun vysílače blíže k přijímači,tak půjde na výměnu.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 02.05.2005
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (ErbyL)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co na sebe do nepohody?

             

        Hele Vy dva - nechte mý brejličky na pokoji. Náhodou včera vpodvečer mě chytnul deštík a i přes to, že jsem moc neviděl, jsem zabočil tak akorát, tak co.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.04.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co na sebe do nepohody?

               

          šikulka...... a to bez stěračů, nebo už s...? :o))))))

          [ Zpět ]
          Datum: 27.04.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co na sebe do nepohody?

           

      Ahoj lidi, koukám, že každý z Vás má svůj způsob na oblíkání a tak i já bych si dovolil přispět. Jezdím v Krušných horách prakticky každý den sice poměrně krátké vyjížďky, ale převýšení cca 600 metrů. A to je ten problém...Odpoledne po práci vyjedu do krpálu třeba na Komáří vížku, to je v pohodě, teplíčko, pára odchází:-) Problém je, jak se dostat zpátky. Přece nepojedu krokem, ale většinou už je pozdě, tak to mastím a teď jsem si z toho uhnal zápal plic. Budu si muset koupit pořádnou větrovku i proti dešti. Objevil jsem tohle http://www.czbmi.cz/katalog.htm a zdá se mi to jako naprostá bomba. Za 1000 je větrovka nepromokavá, neprofoukne a přitom skvěle propustná. Materiál je nově vyvinutý 3M Propore a je na tý stránce o něm i povídání. Četl jsem na tuhle bundu někde na fóru nějaký postřehy od majitelů a za tyhle peníze je to to nejlepší, co se dá koupit. Jdu do ní a až jí vyzkouším, dám vědět. Nejdřív musím dobrat antibiotika a vypudit zápal plic:-)
      Jinak co se týče kola a doplňků, jsem naprosto stejný. Můj miláček stál 18k a přece na něj nenacpu držák za 100:-) Dal jsem Spešla za 400 a s ostatními doplňky je to to samý. Manželka skřípe zubama, ale zatím mi to vždicky nějakým zázrakem projde:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 20.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Kolodej)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co na sebe do nepohody?

             

        Vono asi možná budou nejlepší starší manželky, bezzubý - nemaj čím skřípat a je to v pohodě.
        Až budeš mít osobní zkušenost s tou bundičkou, určitě se, prosím, ozvi. Já chci také něco koupit a za tyhle peníze by to bylo za hubičku.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.05.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co na sebe do nepohody?

             

        :-))))))) ha ha ha, taky mám miláčka za 18k, a nechal jsem ho holýho, všechno vozím v báglu, ale u ženy mi to taky tak nějak prochází :-))))))

        [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (richard)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co na sebe do nepohody?

         

    ja jsem tento problem vyresil brutalnim zpusobem. Funkcni pradlo od moiry, dres, a na vrh jsem si nechal usit bundu ze stavebniho materialu Tyvek (75kc/m2), ktery se uziva jako pojistna hydroizolace do sikmich strech. Ven propousti paru z interieru a dovnitr pusobi jak jsem uvedl jako hydroizolace. Jsem cundrak cyklista a ne manekyn a hlavne chudy student.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lukas)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co na sebe do nepohody?

           

      lukas: Tak tohle by mě nenapadlo - myslíš takovou tu bělavou průsvitnou folii se zatavenou sítí z nějakých špagátků? Co se dává pod kontralatě pod krytinu? Ta je fakt pevná, možná je i neprůstřelná. Ale tím jak je pevná - neláme se Ti v ohybech? Taky nejsem manekýn...
      Dais: ba, ba - do deště nevyjíždím, také šetřím toho mýho kluka. A hlavně - nosím brýle na dálku, takže při dešti vidím všechno několikrát a nevím kam zatočit, jestli už nebo až za chvilku.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co na sebe do nepohody?

             

        to chce kvalitní brejlostěrače..... pro pohodlí obsluhy napojené na šlapátka. Šlápneš pravou nohou - stěrač se pohne napravo, šlápneš levou - sterač stírá nalevo. Čím rychleji jedeš, tím líp vidíš :o)

        [ Zpět ]
        Datum: 26.04.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co na sebe do nepohody?

             

        jo to je ono.vyrabi to i jutafol.
        je to pevny a na telo neprijemny a neni to moc ohebny,ale za ty prachy.... Proto mam v planu si nechat usit jen takove ponco,jak to uvadi specializovani vyrobci-prehoz ktery je volny a saha az na riditka. Jsou tam takove ocka ktere se navliknou na ukazovacky a tim se napne a chrani cele telo pred destem a je to ok.ale ta moje prvni verze mi staci,take se snazim v desti nejezdit.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.04.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (lukas)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co na sebe do nepohody?

         

    Pokud prší jen normálně, nejedu na celý den a je vcelku teplo (tak 10 °C alespoň), pak cyklopláštěnka a pod ní funkční prádlo (třeba moira). Spodek obětuji: normální cyklošortky a tretry bez ponožek nebo SPD sandály. Když je skutečně příšerně, leje a je jen kousek nad nulou, pak jedině goretexová bunda, goretexové rukavice a případně i goretexové cyklokalhoty. Na tretry navléct neoprénové návleky. Pak lze jet i v celodenním lijáku celkem v suchu (kromě bot, tam nepomůže nic). Levná a docela účinná varianta na ruce: v zimě a dešti navlíct pod normální cyklorukavice jednorázové gumové chirurgické (vozím je u nářadí, jsou prima pro případ opravy na cestě). Dlaně se v nich za chvíli zpotí, ale zůstávají v podstatně větším teple.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Glum)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co na sebe do nepohody?

           

      Dá se někde sehnat nějaká Goretexová souprava vyrobená speciálně pro jízdu na kole,nebo jedině u Hudyho,Alpinusu apod ? Uvažuji o pořízení něčeho opravdu spolehlivého,ale nechci působit dojmem projíždějícího se horolezce.
      Kalhoty mám vyhlídle pod značkou Tilak (Ultralight),bundu stále řeším,a na nepromakavé návleky přes boty (tretry),jsem zatím nikde nenarazil. Jestli máte nějaké tipy,popř odkazy na nějaké stránky,či prodejny(nejlépe v Brně), sem s nima !!

      [ Zpět ]
      Datum: 02.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Milan ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co na sebe do nepohody?

         

    No ja bych investoval do par kusu funkcniho pradla. Vicemene je jendo jake znacky Moira, Craft, ale jsou i levnejsi, neznam znacky... Na to nejakou vestu z vindstopperu a lehkou bundu proti desti... To sice uplne neresi vsechno, ale ono nemuze byt vsechno dokonale :-) Navic, investice do bundy s napr. goratexovou membranou je podle mne zbytecna (a vyjde na peknych par tisic)

    [ Zpět ]
    Datum: 28.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Roman)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co na sebe do nepohody?

           

      Dík Romane,přesně něco takového jsem měl na mysli.Úplně ve stejném pořadí.Jen jsem právě chtěl slyšet praktickou zkušenost s tímto oblečením,i s konkrétní značkou.Přeci jen,při takově investici nechci kupovat zajíce v pytli.
      Do toho Gore-texu bych taky nešel.Ale nějakou fleecovku s Windstoperem určitě.
      V katalogu Hudy-sportu popisovali,když na tělo působí vítr, jak pěkně ti je zima bez týhle membrány.Ale zkušenost právě nemám.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (ErbyL)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co na sebe do nepohody?

             

        Mezi to levnější prádýlko (ale stejně dobré a funkční) patří Body Comfort z Jitexu Písek, osobně nepociťuji rozdíl mezi ním a moirou. Najdeš na netu třeba pod Jitex Písek. Je tam i zásilková služba. Naopak - míval jsem i něco od Climatexu, a to na mě prostě nefungovalo (prodávají např. v pražské Kotvě). Se speciální bundičkou nemám zkušenost, já letos v zimě používal flísovku od Viet-kongu, navrch nějaká šusťákovina, pěkná černo - nějaká barva, asi červená, cena 375,- Kč. Absolutně neprofoukla, zima v ní nebyla ani při -8 st, tělo si pod ní vytvořilo své klima a šlo to. Speciálce se ale nevyrovná, to je zřejmé.
        Apropó - nechodil by to Tvé VDOčko líp, kdybys mu dal taky mrňavounký mojrácký kalhotky, třebas není úplně v pohodě a potí se...

        [ Zpět ]
        Datum: 02.05.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Co na sebe do nepohody?

               

          Na ten Jitex se podívám,třeba mi něco padne do oka.
          Jinak Vdo už vcelku chodí,teď se pro změnu zase nepřepne v klidu do Stand by,já už nevím,myslíš,že by ty mrňavoučký kalhotky ( s velkýma kapsama ) pomohli?

          [ Zpět ]
          Datum: 03.05.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (ErbyL)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Co na sebe do nepohody?

                 

            Ahoj kamoši,
            Náhodou som sa doklikal na túto tému. Ja chodím do práce zo Zvolena do Banskej Bystrice denne tam a späť je to 48 km. jazdím od začiatku mája - května v podstate do polovice novembra - listopadu. Samozrejme v lete to ide aj v daždi veď je teplý a našťastie sa aj v práci môžem osprchovať. Horšie to je v zime na hohy kanady na seba spodky, šušťáky na vrch tričko mikina porípade termoprádlo goratex a na to všetko dunda. Aj tak som celý mokrý od potu ale aspoň na mňa neleje ten studený dážď.

            [ Zpět ]
            Datum: 20.05.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Paľo ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Co na sebe do nepohody?

         

    Sledoval jsem tuto diskuzi, protože jsem potřeboval tuto záležitost také řešit. Nakonec jsem to vyřešil výletem do Sušice do firmy Schwarzkopf - super jednání a mají bundu Road runner.... zatim 100% spokojenost

    [ Zpět ]
    Datum: 20.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lubas)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co na sebe do nepohody?

           

      nejlepsi je destnik to neprsi na hlavu a zaroven zadny zapareni...dokonala vec...ale....neskladnost a neprakticnost...tudis...to resim tak...mam normalni jezdecky gate tem dest nevadi hned se ususi telesnou teplotou nohy bych moc neresil na tretry navleky a je to...resime tedy horejsek....osvedcila se mi metoda cibule ktera se pouziva jiz odpradavna na bezky.... mam svyho crafta a na to soupnu zaterovou bundu s vetranim...je mi dobre....

      [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Kubik ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

260 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024