reklama

Vidlice epicon - kterou?

Zdravim,
chci si poridt na moje kolo novou vidlici a asi to vyhrajes EPICON... Teda sice neupravenej od milana ale i tak me bude bohate stacit... Jen jsem se chtel zeptat zda by jste me nejak neporadili rozhoduji se mezi 100mm a 120mm jde o to ze ta 120mm ma lock na riditkach coz je pro me asi zbytecnost ale ma o 2 cm vice zdvihu.. a nebo nechat 100mm (ted je tam taky nejaka levna vidle se 100mm zdvihu... tech 120mm by snad nevadilo geometrii kola by to tak moc nezmenilo... a cena je o par stovek vetsi ale pokud na takove bezne jezdeni staci 100mmm tak je to jedno... Jezdim 50% asfalt 40% lesni a polni cesty a 10% ostatni :)

Diky za nejaka rady

[ Zpět ]
Datum: 25.04.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (kololama)
  • Re: Vidlice epicon - kterou?

         

    Dobře si rozmysli, jestli koupíš upraveného nebo ne. Neupravený také nechodí špatně, ale oproti upravenému je rozdíl hodně velký a navíc je mazaný vazelínou, což v zimě nebude úplně nejlepší.
    A rozdíl v ceně není už tak velký. Zpětně už nebude jednoduše možné si ho nechat upravit, protože Milan neupravuje koupené Epicony samostatně jinde (kvůli záruce).
    Při koupení upraveného je možné si nechat dát na libovolný zdvih mezi 100-140mm.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.04.2007
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vidlice epicon - kterou?

           

      Ještě bych to doplnil o jednu celkem důležitou věc... Je na to rám vůbec stavěný ? Určitě bych třeba na kolo, které bylo původně dělané na 80mm zdvih, nedával více jak 100mm. Těch 130 už bude opravdu moc... Za prvé kvůli rozhozené geometrii a za druhé teoretickému většímu namáháni...

      [ Zpět ]
      Datum: 25.04.2007
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vidlice epicon - kterou?

             

        Aha, asi bych se měl nejdřív naučit pořádně číst ;-) Beru zpět a tuto vidli bych tam klidně dal...

        [ Zpět ]
        Datum: 25.04.2007
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vidlice epicon - kterou?

             

        Píše, že teď tam je nějaká vidle se 100mm. Ta pravděpodobně nebude mít moc velký sag. Pokud dá upraveného Epicona, tak klidně na 115mm na tom může být stejně s větším sagem než má teď. A pár mm navíc snese každý rám. Samozřejmě se to nesmí přehnat, na 140mm už bych to neviděl určitě, ale těch 120mm myslim nebude problém.
        Pokud tedy ta současné vidle není originální a rám je stavěný ještě na menší zdvih, tak pak je to jiná.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.04.2007
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vidlice epicon - kterou?

         

    Tak abyc to doplnil je to original vidlice co tam byla... Jen si nejsem jiste jak zjistim jeji zdvih jelikoz je to nejaky noname :) Staci kdyz zmerim vysku kluzaku? :)
    Jasny procetl jsem to tady vsechno a upraveny epicon od milana urcite bude super ale jak rikam pro moje ucely urcite bude stacit i neupravena verze :) meril jsem to tou merkou ze stranky miana a ukazalo me to ze max je 130mm takze 120mm by bylo v poho jen ten lock na riditkach je kravina jelikoz fakt pochybuju ze bych ho vyuzival :) ja radsi pohodli :)

    jinak diky za pomoc...

    [ Zpět ]
    Datum: 25.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kololama)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vidlice epicon - kterou?

           

      Epicona mám od Milana na 120mm a lock(speed lock) mám na vidlici dle mého přání.Podle mého názoru časem stejně půjdeš za Milanem,aby ti jí upravil.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2007
      Autor: Luky
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

288 cyklistů (0 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024