reklama

Údržba SPD

Po namontování nových shimánovských SPDéček M 520 po ukončení jízdy opakovaně zjišťuji, že v místě spoje "otáčivá část pedálu - pevná část našroubovaná do kliky" se vytlačuje vazelína, a to už poměrně hodně, když se to načte. Mám to v nějakých pravidelných intervalech rozebírat a mazat, nebo to je jenom "přebytek" z výroby a nemusím se o to starat? Je na to zapotřebí speciální nářadí? Dík.

[ Zpět ]
Datum: 25.04.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
  • Re: Údržba SPD

         

    Pravidelně jako kolo.např.CYKLOSTAR a pak mazat mechanizmus nášlapu,WD40 apodobné oleje.Střed pedálu,čistit ložiska mazat vazelínou nejlépe bílou.To,že se vazelína vytlačuje může mít na svědomí příliž utažené složení,vzniká teplo a mazivo se tlačí ven Potřeba:PLOCHÝklíč Č.15 nejlépe chrom např.TONA 406 DIN3113 .plochý s koncovým očkovým klíčem.Je to normální kuličkové složení.POKUD JSOU NÁŠLAPY V ZÁRUCE skus se obrátit na prodejce,může jít i o závadu špatné těsnění.Mám je také pravidelně čištěné bez závad.Ahoj

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ZDENEK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Údržba SPD

         

    Nic se nedeje, to je v poradku, taky mi to delalo a to dost dlouho. Mechanizmus naslapu muzes obcas splichnout nejakym olejovym sprejem, ale pozor, potom se ti bude lehceji vypinat noha.
    NEsplichej olej tam odkud ti leze ta vazelina, mohl bys tam dostat s olejem i necistotu, to ma potom rychlej konec. Navic vazelina se nema michat s olejem.
    Mam na nich najeto asi 8tkma jeste jsem je nerozebiral, slapou dobre, vakl minimalni.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Santus)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Údržba SPD

           

      Tak díky za uklidnění.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

274 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024