reklama

Velky Javor 21.4.2007

V sobotu se chystame na vylet na Velky Javor. Je to akce, na kterou je potrebne k presunu (alespon z Prahy) pouzit auto neb vlkem se tam jede dosti dlouho a taky ne vsichni vlaci na te trase berou kola.
Planujeme odjezd z Prahy tak, abychom kolem desate byli na Spicackem sedle. Z nej se pak vydame pres Rudu do Nemecka a na Javor. Neco k trase mam na strankach... http://www.kandrac.net/bike/trasy/javor_1.php
Jakkoliv se to nezda, prestoze vyjedeme na nejvyssi vrchol Sumavy, tak je to vcelku nenarocny vylet, delka cca 50 - 60 km a v podstate polovina je z kopecka :-) Obed neplanujeme, spise az cestou zpet v Rude nebo pak po ceste do Prahy. Je to za hranicemi CR, takze doklady potrebne k prekroceni hranice sebou. Problem je jen s tou dopravou. Ja mozna budu mit jedno misto pro kolo a cloveka v aute - upresnim zitra v prubehu dne.
Pokud by se zitrejsi predpoved pocasi nejak vyznamne zmenila, mozna to jeste zvazime, ale na 90% jedeme.

Datum: 19.04.2007
Autor: mgt
  • Re: Velky Javor 21.4.2007

         

    Abych rozptylil pripadne obavy z narocnosti vyletu dodavam, ze s nami jede i muj syn Jakub (11) a moje mnohem lepsi polovicka Darinka.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2007
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velky Javor 21.4.2007

         

    To je škoda, bowluju v KV. Ale vzpomenu si na vás :o)))
    Krásný výlet...

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velky Javor 21.4.2007

           

      Chystame se tam letos jeste minimalne jednou. (Na Falkenstein).

      [ Zpět ]
      Datum: 20.04.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihaseny mgt)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velky Javor 21.4.2007

         

    OK, tak to clovekokolomisto v aute mam k dispozici. Kdo by chtel, muze se svezt.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2007
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velky Javor 21.4.2007

         

    My jedeme na Javor v rámci červnové expedice Gabréta. Byli jsme tam předloni a doufám, že letos tam bude vidět víc, než jen na 5 metrů a teplota snad překročí ty předloňské 4°C. Koukám na tu tvojí trasu a jestli to dobře chápu, tak nahoru jedete přes Bretteschachten. My jeli opačně, přes parkoviště lanovky a dál. Je to docela výživný a my jsme udělali tu chybu, že přes varování jsme za zatáčkou zastavili. :-)
    Jinak mě docela zajímá ta cesta dolu po jezerní stěně malého Jav. jezera. Chceme tam tudy jet letos dolu, tak uvítám info jak to tam vypadá.
    JInak je to tak jak píšeš, neni to tak strašný, jak se to z Rudy zdá ;-)
    Tak ať vám přeje počasí víc než nám http://zakarr.blog.cz/0606/zelezna-ruda-grosser...

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2007
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velky Javor 21.4.2007

           

      Jojo, nasi cestu jsi pochopil spravne. Mne ta modra pripada (i diky tvemu popisu, ktery uz jsem cetl drive) prilis hardcore na to abych tam tahal deti a zenu. Urcite si ji chci nekdy zkusit sam, ale ted pojedeme normalne okolo. Trochu se bojim, jestli tam jeste nebude prilis mnoho snehu. Byl jsem na Javoru uz trikrat a vzdycky jsem mel potize se snehem (vzdy kveten - cerven). Ta cesta k malemu javorskemu jezeru ale podle mne nevede po jezerni stene, ta snad ani neni sjetelna, ale po svahu Maleho Javoru, resp. po ceste podel hrebenu mezi Malym Javorem a vrcholem oznacenym v mape jako Spitzberg. Je to dost narocny teren, ja ji jel dolu, prestoze jsem 95 % sjel, dostal jsem se na hranici svych schopnosti a z jizdy jsem nemel zadne poteseni. Jsou tam velke kameny, koreny stromu, i pesi tam jdou opatrneji. Takze nic pro mne i kdyz znam par typku, kteri by se tam vyzivali, treba na sjezdovem specialu by to bylo o necem jinem. Smerem nahoru to podle mne vyjet na kole nejde, mozna na motorce. Takze asi tolik k popisu te cesty.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.04.2007
      Autor: mgt
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Velky Javor 21.4.2007

             

        http://www.arber.de/czarber/index2.htm
        a já myslim, že to bude v pohodě. Sem tam možná závějka, ale nic strašnýho. Tam prej nebyl sníh ani v zimě :-)
        Já mám akorát mapu KČT, která u malého Javoru končí a jestli je to ta cesta co je v KČTZ značená jako přerušovaná zelená, tak to je ta co myslim. A ta mi připadá jako západní úbočí jezerní stěny. Ale nemusí to být pravda, to by spíš poznal nějakej geolog. Už takhle podle mapy je vidět, že to bude mazec. A můžeš mi prosímtě říct, je to velkej krpál od malého jezera na brennes?

        [ Zpět ]
        Datum: 20.04.2007
        Autor: Zakarr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Velky Javor 21.4.2007

               

          Diky za odkaz - super. Ohledne snehu to vypada mnohem lepe nez jsem cekal. Ja jsem to tam zazil i takhle...
          http://www.kandrac.net/bike/trasy/javor_1...
          Ad cesta: Ja mam za to, ze se jedna o vychodni stranu zminovaneho hrebenu. Na nasich strankach na mape u te trasy je to tam naznaceno. No a od maleho jezera ne brennes je to kopec jak svina :-) Loni jsem to jel uz vic vuli nez nohama - bylo dost spatne pocasi a nemel jsem moc najeto.

          [ Zpět ]
          Datum: 20.04.2007
          Autor: mgt
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Velky Javor 21.4.2007

                 

            Jóóó tak to je mazec! My se letos budeme snažit och..t Medarda a pojedem až koncem června.
            Tak snad si to o tom Brennesu nepřečte moje drahá polovička :-) tu cestu z Malého Javoru bych si rád sjel. A jinou možnost od jezera do Bavorské Rudy nevidim.

            Na ten Franknštajn chceme někdy taky vyjet. Budu se muset zeptat místních bajkerů na nějakou dobrou cestu. Takhle od stolu to vidim nejlépe přes Zwieslerwaldhaus (to sou názvy) S náma v hospodě seděl jeden kolega kterej dává Javor - Franknštajn - Poledník a z5 do Rudy :-O Tak to už je docela drsný.
            No a potom už jen Roklan a Luzný a budeme to mít komplet :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 20.04.2007
            Autor: Zakarr
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Velky Javor 21.4.2007

                   

              Musím se připomenout se svou verzí. Cílem bylo 3 tisícovky za den.Start v Prášilech - přechod Gset - Falknštejn - Javor- Ostrý. Na Ostrém večer před osmou takže by se dalo v létě dojet ještě přes hranici a do Rudy. My jsme vzali noclech v německé chatě a přenesli to přes skalku až ráno.

              [ Zpět ]
              Datum: 20.04.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Velky Javor 21.4.2007

                     

                Co jsem zaslech o Ostrém, tak to musí být asi zážitek ne?
                Prý cestou od Hamrů nejprve jedou všichni, pak pokračují jen ti nejlepší, dále se od nich oddělují trialisti a do cíle dojíždí jenom osamocený Pepa Dressler. Je to pravda? :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 20.04.2007
                Autor: Zakarr
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Velky Javor 21.4.2007

                       

                  Bohužel to nemohu zcela zodpovědně posoudit. Stoupali jsme z německa a já hned na začátku získal přední volnoběh (nějakej cvrček nebo co to prasklo, říkali). Takže jsem tlačil. V paměti mám, že jsou kus ke konci je nejetitelný a kousek se musí přenést po skalce, ale žádná hrůza a v této trase to má určitě smysl. Pak to zase musíš kousek přenést na naši stranu a tam si za chvíli po špatné cestě u asfaltičky co vede do Rudy, na "koloběžku" dobrý asfalt.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 20.04.2007
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Velky Javor 21.4.2007

                       

                  Na Ostrý je lepší jet od Černého jezera, tz. ze Špičáckého sedla. Z Hamrů je to opravdu dost "na krev". Poslední necelý 1 km na vrchol je kamenitá či spíše balvanovitá cesta. Dost dobře si nedovedu představit jízdu v tomto térému do kopce. Z kopce to asi lze (skákat po kamenech).

                  [ Zpět ]
                  Datum: 20.04.2007
                  Autor: Burajda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

606 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024