reklama

tandem

poraďte prosím jaký plášť mám použít na tandem. Jezdíme ještě vzadu s dětskou sedačkou a trpíme častými defekty. Slyšel jsem o neprůrazných pláštích. Současný rozměr pláště je 42x622. Díky jirka

[ Zpět ]
Datum: 18.04.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jiří Hovorka)
  • Re: tandem

         

    Máme též tandem a taháme za ním prozměnu nákladní vozík. Rozhodně doporučuji širší plášt´- my máme 26 x 1,90. Je třeba z hlediska valivého odporu a stability v zatáčkách volit kombinaci souvislé středové vodící drážky a dostatečných bočných výstupků na pokraji pláště. Máme tuto kombinaci na pláštích Kenda na našem tandemu a nemohu si naříkat - pohodlí dostačující, defekty žádné a stabilita v zatáčkách velmi dobrá. Navíc se s kolem dá bez problémů i po polních cestách či lesem. Protože neznám všechny pláště na trhu jmenuji pro příklad vzorek podobný tomu našemu od našeho domácího výrobce Rubena - například Rubena UNI APS + RS - pokud jezdíte i v terénu. Pokud spíše jen po silnicích volil bych asi vzorek typu Rubena Winner výše uvedeného rozměru. Naprosto nevhodné jsou pláště, které jsme měli před tím, i když o nich hovořili jako o velmi kvalitních - Ritchey Z-Max. Tyto pláště byly vhodné spíše a jen pouze do terénu. Vyznačovaly se nepravidelně rozmístěnými výstupky po celém povrchu pláště bez souvislé vodící drážky a tím dosahovaly obdivuhodných výsledků valivého odporu (obrovský!!!) - navíc byly z velmi měkké směsi a na zadním kole se tento plášt´na tandemu sjel během 1200 km "na kost" a nakonec se ještě prorazil z boku o ráfek. Tento plášt´ bych již na cestovní tandem rozhodně nevolil. Spíše pláště typu viz. výše a rozhodně s tvrdší směsí, aby se nesjížděl tak rychle. Ta Kenda je tvrdší a drží již 800 km aniž by se výrazněji sjela - takže naprostá spokojenost.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.04.2007
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: tandem

         

    Bezkonkurenční jsou Schwalbe Marathon Plus a M.P. ATB s vložkou proti propíchnutí. Držák. Díky té vložce o něco těžší.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: tandem

           

      kde se dá vložka sehnat

      [ Zpět ]
      Datum: 03.06.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (wood)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: tandem

             

        Je to součást toho pláště. To je to "plus" v názvu. Bez plusu jsou bez vložky a taky děsný držáky. Na sólo kole mám na nich hodně přes 10 tisíc, vzorek jak původní a bez jedinýho defektu. A jízdní vlastnosti taky velmi dobrý.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.06.2009
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: tandem

         

    My máme ma tandemu Schwalbe Hurricane. Defekty netrpíme, jezdíme převážně po silnicích.
    Ale chtěl bych něco protipíchacího, zatím jsem u nás v obchodech na nic nenarazil a když nevidím vzorek, tak se mi to po internetu objednávat nechce. Takže si rovněž rád přečtu nějaké tipy.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.04.2007
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: tandem

         

    My tam mame to co mam i na normalnim kole - Larsen TT 2.35 . Po asfaltu jedou slusne, v suchem terenu jeste lepe. Ac jsme na tandemu zatim moc neujeli, mame ho cca dva mesice, defekt zadny.
    Ty defekty co vas trapi, jsou od propichnuti nebo od cvaknuti duse o rafek?

    [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2009
    Autor: m
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

373 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024