reklama

Kolo a alergie

Možná někdo ocení článek, který jsem sepsal
http://www.cyklistikakrnov.com/Clanky/Clanky...
kdyby jste měli ještě něco k tomu budu rád za připomínky, názory

[ Zpět ]
Datum: 17.04.2007
Autor: Asterix
  • Re: Kolo a alergie

         

    Nemáte někdo zkunšenost s nějakými novými antihistaminiky (léky proti alergii) např AERIUS, XYZAL či CLARITINE, FLONIDAN ,...?

    [ Zpět ]
    Datum: 18.04.2007
    Autor: Asterix
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo a alergie

           

      Claritine jsem si nechal napsat, protože mi Zyrtec nevyhovoval a je opravdu lepší. Jinak loni jsem to přežil i bez léků, ale letos jak jsou ta tepla tak je to strašný...

      [ Zpět ]
      Datum: 18.04.2007
      Autor: ozy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo a alergie

             

        Jj, taky mne Zyrtec nevyhovoval, resp. nezabíral vůbec... Claritine fachčí...

        [ Zpět ]
        Datum: 18.04.2007
        Autor: hekynen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolo a alergie

               

          Jednou jsem mel taky jakysi problem a Zyrtec fungoval bezvadne. Jako uspavadlo.
          Jeste ze nejsem alergik (tuk tuk na drevo).

          [ Zpět ]
          Datum: 18.04.2007
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo a alergie

           

      Vyzkoušel jsem toho už celkem dost, mne osobně docela zabírá Claritine. Ono je to asi hodněindividuální, někomu zabere to a někomu jinému zase ono. Je třeba to hold zkusit.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.04.2007
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo a alergie

             

        V článku mám, že se liší podle účinné látky. Zyrtec aspol. - minimální výskyt ospalosti, Claratine aspol nemá tlumivý účinek, Aerius a Xyzal jsou prý nejnovější a prý ještě šetrnější jak Claratine (teda co jsem slyšel, tak aspon ten Aerius). Doktor mi nabízí Zyrtec a Zodac, tak abych věděl jestli má smysl si říct o něco jiného.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.04.2007
        Autor: Asterix
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolo a alergie

               

          teď co všechno kvete, skoro nepotřebuji zvonek, stačí kýchnout a lidi uskakují :-), alergie mne také trápí, docela zabírá Xyzal a musím mít neustále brýle. Nejhorší jsou akáty, ale ty ještě nekvetou

          [ Zpět ]
          Datum: 19.04.2007
          Autor: HMS
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolo a alergie

               

          Taky jsem už slyšel, že je to hodně individuální co do účinnosti proti alergiím a ještě individuálnější co do uspávání. Mamku a ségru uspával zyrtec docela dost, xyzal je prý lepší. Ale mě nevadil ani ten zyrtec a xyzal mi taky nedělá nic.

          [ Zpět ]
          Datum: 20.04.2007
          Autor: Jirka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolo a alergie

               

          Když mi bylo nejhůř, Zyrtek ani Zodac nezabral. Zabraly až nosní spraye Allergodil a Nasonex, tabletky Flonidan a oční kapky Spersallerg a Naaxia. Poslední cca 4 roky se to zdá být pod kontrolou, na jaře po dobu asi 6 týdnů užívám spray Nasonex, tabletky Aerius a oční kapky Spersallerg. Zbytek roku občas oční kapky Naaxia - to když mi začnou drhnout oči v zakouřené hospodě.

          [ Zpět ]
          Datum: 20.04.2007
          Autor: Ildi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo a alergie

           

      Zyrtec mi víceméně fungoval poslední roky dobře, z nějakého důvodu (zdražení?) jsem v lednu už dostal krabici Xyzalu. Začal jsem ho brát až se začátkem sezóny asi před dvěma týdny, zatím se to jeví jako stejně účinné jako zyrtec, možná o chlup lepší. Ty ostatní nemám.
      Začalo mě to ve čtyřech letech jako alergie na roztoče, rychle následovalo peří a prach a pak seno. Teprv o deset let později přišly i pyly. Letos v lednu jsem měl kompletně negativní všechny ty dřívější (nepylové) alergie a silně pozitivní úplně všechny pylové. Něco jako špička sezóny daného pylu se nekoná, mám špičku od dubna do srpna.
      Zatím je mi záhadou jak z ordinací vymizela vakcína na testování alergie na tabák a cigaretový kouř. Dřív mi vycházely postupně pravidelně čím dál tím pozitivnější testy, ale v poslední době mám k dispozici jen vlastní odhad. Nerad bych byl konspirační teoretik, ale je to u nás s tou všeobecnou podporou tabáku ze strany státu čím dál tím horší. Jediný test co mi zbyl je ten, že v hospodě které se říká nezakouřená vydržím hodinu celkem dobře, dvě hodiny s okamžitou dekontaminací doma (všechno oblečení vyprat, osprchovat se i s vlasama aspoň 20 minut), do zakouřených nemůžu vlézt. A nekuřácké téměř neexistují.
      S kolem se to zdá být slučitelné výborně. Když jdu někam pěšky, smrkám a kýchám celou dobu. Když jedu na kole, tak to začne až pět minut po dojezdu. Nebezpečné se zdá být pouze ježdění na maximální osobní výkon třeba po 5km cyklostezky po které se válí posečená tráva, to už spustí záchvat astmatu. Stačí ale o dvacet procent ubrat výkon všude a na obzvlášť zamořených místech ubrat tolik, aby se dalo dýchat jen nosem (není-li právě ucpaný) a s jízdou na kole nejsou problémy. Jinak kompletní osprchování hned po dojezdu beru jako samozřejmost, bez něj by vyrážky a exémy samy o sobě byly protivné, na dýchací potíže nehledě.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.04.2007
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo a alergie

           

      Flonidan užívám už několik let - vynikající - rychlý a dlouhý účinek. A co je důležité: neuspává.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.04.2007
      Autor: Matěj
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo a alergie

         

    Hlavně, že nemám alergii na cyklistiku a kola. Na jaře mám jenom alergii na práci. Tak se nechávám očkovat tím sérem na práci. :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kocour)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo a alergie

         

    Taky se hlásím mezi alergiky. Mám pro ostatní možná dobrou zprávu: věkem se mi alergie poněkud ztlumila. V akutních případech používám Claritine a funguje dobře. Při současném počasí se "modlím", aby už konečně zapršelo a všechny pyly to spláchlo. Záchvat kýchání, který člověka-alergika chytne při sjezdu z kopce, není nic příjemného. 8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2007
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo a alergie

           

      No mne teda chytá alergie spíš když vidím pořádný dokopec. Ale to je jiná alergie.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.04.2007
      Autor: Peldy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo a alergie

         

    Dnes jsem byla na odběru krve kvůli alergii. nemám problém venku, ale spíše uvnitř, v uzavřeném prostoru... Jde jen o ucpaný nos, oči jsou v poho...
    Doktor mi taky předepsal nějaké kapky a léky, ale dokud to jde i bez niich, tak nic brát nebudu...

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2007
    Autor: alvapinka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo a alergie

         

    Co je to alergie? Kdo to vyrábí?

    [ Zpět ]
    Datum: 20.04.2007
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo a alergie

           

      Ja bych ti rekl, abys byl rad, ze to nemas a ze ti to vsichni prejeme, ale vis, jak to dopadlo minule v jinym vlakne, kdyz jsem neco takovyho rikal jednomu panovi :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 20.04.2007
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo a alergie

             

        Od lidí kteří nerýpají bezdůvodně mi kritika nevadí, řídím se heslem : Nerad mluvím dlouho s lidmi, kteří se mnou jen souhlasí. Chvíli je sice zajímavé koketovat s ozvěnou, ale brzy to omrzí.
        (Carlyle)

        [ Zpět ]
        Datum: 21.04.2007
        Autor: Petrun
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo a alergie

         

    Díky za článeček na tvém/vašem webu. Právě jsem díky tomu zjistila, že užívám (sestra je farmakolog, který na mě občas testuje) Aerius. Dosud na mě zabíraly léky typu Loratadin. Aerius je tomu podobný (úč.l. desloratadinum), jak ostatně píšeš i ty, ovšem vylepšený. Tak zkusím po čase poreferovat, zda to má a jaké na mě účinky.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.04.2007
    Autor: evan
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo a alergie

         

    Zdar, já taky trpím alergií a dostával jsem Zyrtec, ale nezabíral. Takže mi doktorka dala Aerial a zabral bezvadně. Takže ho zkus.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (marty63)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo a alergie

           

      Sorry, samozřejmě je to Aerius.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.04.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (marty63)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

396 cyklistů (5 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024