Lyon nabízí lidem k využití 2000 kol, aby odlehčil dopravě

Ve snaze odlehčit městské dopravě i životnímu prostředí se radnice francouzského města Lyonu rozhodla dát místním lidem k dispozici 2000 kol, jejichž použití by mělo většinou vyjít zdarma. Lyonští radní se podle listu Le Monde inspirovali příkladem Vídně, kde byl před několika lety podobný systém zaveden. Vídeň od něho ovšem předloni po špatných zkušenostech ustoupila.

Datum: 24.04.2005
Autor: Redakce
  • Re: Lyon nabízí lidem k využití 2000 kol, aby odlehčil dopravě

Další město, které se ubírá správným směrem. Jsem zvědav, kdy to konečně dojde i pražským radním.

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Václav)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Lyon nabízí lidem k využití 2000 kol, aby odle

Tak takovouhle formu úlitby za městskou zakázku, jakou dali Lyonu JC Decaux, beru. Furt lepší, než když si radní postaví vilku nebo pořídí nový auto.

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Vilda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Lyon nabízí lidem k využití 2000 kol, aby odle

V Kodani v Dánsku maji taky městský kola, funguje to jako košíky u supermarketů, do kola šupneš minci (funguje tam i česká dvacetikoruna :) ) a můžeš si kolo odpoutat od stojanu a jet po městě a pak ho zas vrátíš do nějakýho městskýho stojanu který jsou po městě na každym kroku. Já se teda taky projel, jsou to sice šunky, ale na dopravu po městě to stačí, aspoň se to nekrade...

[ Zpět ]
    Datum: 12.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (RadekII)
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parnerku či partnera na výlety

Hledám: Parnerku či partnera na výlety
dnes
Vitální senior (71) hledá partnerku či partnera na výlety, ev. i dovolenou s elektrokolem. Moje žena má bohužel…

Hledám: Parťačku nebo parťáka

Hledám: Parťačku nebo parťáka
včera
na cyklovýlety kolem Brna. Jezdím v pohodovém tempu 20 - 50 km. Upřednostňuji polňačky, les, cyklostezky, hlavně…

Hledám: Společné cyklovýlety

včera
Manželé 47/43 hledají pár k společným cyklovýletům na kole.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

215 cyklistů (26 přihlášených)

Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

Kosovo 1984 Poprvé to bylo v Jugoslávii. Svazová republika Makedonie, Kosovo, rok 1984. Prošli jsme Šar…
mirekbik | 14.01.2017

Lipno bruslí, fatbiky vyjíždějí

Bruslařská sezóna 2016/2017 na LipněanebLedová magistrála hlásí a informuje Byly takové doby, kdy se zdejší …
mirekbik | 11.01.2017

7001

3. (poslední) část trilogie Prosinec tentokrát mému Hobby Nr. 2 příliš nepřál. Taky proč by přál, když v…
Quatsch | 04.01.2017