reklama

Piskajici brzdy

Chtel jsem se zeptat kde je problem kdyz "piskaji" brzdy. V patek jsme koupili nove kolo a prvnich cca 10km pri brzdeni zadni brzdou se ozyvalo nechutne piskani,vzrani jako u kola co vytahnete po 5-ti letech ze sklepa. Pak to samo od sebe prestalo a bylo ok. Diky za tipy - pro zajimavost do budoucna...

http://www.bike-net.cz/detail/damske-crossove...

[ Zpět ]
Datum: 16.04.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (kobalto)
  • Re: Piskajici brzdy

         

    Pokud to přestalo, tak může být příčínou mokré nebo špinavé ráfky. Pokud to pokračuje, je zapotřebí seřídit brzdové špalíky do klínu.To znamená, že např. u přední brzdy musí být vzdálenější kraj špalíku asi o 1 mm blíž k ráfku.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2007
    Autor: JIF
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Piskajici brzdy

           

      diky, to me nenapadlo. to kolo bylo ze skladu docela zapraseny takze asi fakt ta spina na rafku

      [ Zpět ]
      Datum: 16.04.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (kobalto)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Piskajici brzdy

         

    Pískající brzdy jsem zde řešila cca v r. 2005 na podzim, najdi si ve vyhledávači slova ...pískají, brzdy... a pod., jsou tam dobré rady, brzdové špalky jsem podle místních rad mírně obrousila do šípu a vyčistila, pískání se zmírnilo, ale nakonec ho definitivně odstranila výměna špalků za kvalitní - myslím tříbarevné, teď nevím, ale někdo je tam doporučil a ty fungují. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (švestka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Piskajici brzdy

           

      "obrousila do šípu"????? Tak to jsem ještě neslyšel...
      Do šípu se to dá dát i bez broušení:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 16.04.2007
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Piskajici brzdy

             

        Snad nechceš, abych si pamatovala podrobnosti více jak týden? Nějak se to brousilo, z jedné strany podkládalo papírem, který vymezoval tloušťku obroušení, návod je v rubrice z podzimu 2005. Tam se dozvíš pracovní postup! :-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 17.04.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (nepřihl. švestka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Piskajici brzdy

               

          Švestko kurrrrńa, to bych do právničky neřekl, že vyřeší i takový technický problém -:)))

          [ Zpět ]
          Datum: 17.04.2007
          Autor: yaris
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Piskajici brzdy

             

        Śvestka to popletla, řeč byla tenkrát o nastavení špalků do šípu, proto se jí radilo je při nastavování podložit na správným konci nějakou podložkou, vloženou mezi špalek a ráfek. To broušení se týkalo finální očisty brzdných ploch.:-))

        [ Zpět ]
        Datum: 17.04.2007
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Piskajici brzdy

               

          Ták. Teď jsi to uvedl na pravou míru. A jak vidím, měla jsem pravdu, bylo v tom jak to broušení, tak šíp, a nakonec i ta podložka. A pak že jsem technicky nepoužitelná!!! Jen si to PavelŠ špatně sesumíroval dohromady, protože kdo se skutečně vyzná, složí si podstatu dohromady i bez nápovědy, že jóóó! :-))

          [ Zpět ]
          Datum: 17.04.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (švestka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Piskajici brzdy

                 

            Bodejť bych neuved, když jsem ti to radil.;-))

            [ Zpět ]
            Datum: 17.04.2007
            Autor: abernathy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Piskajici brzdy

         

    Já jsem pískání brzd vyřešil tím, že jsem ráfky umyl jarem, pak opáchl vodou.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Piskajici brzdy

           

      Také jsem na ten problém narazil a myl ráfky jarem i benzinem.Stejně to nebylo nic platné,zlepšilo se to nepatrně.Nakonec jsem vyměnil špalky jak píše Švestka a bylo po problému.Navíc jsem zjistil,že když tam byly ty staré obyčejné špalky,byla na ráfkách vždy napatlaná guma z těch špalků.Nebylo to sice moc vidět,ale po umytí byl vždy hadr černý.U těch kvalitních Tříbarevných když jsem to zkoušel umýt, tak tam žádná patlanina nebyla.Také to daleko lépe brzdilo než dříve.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.04.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Hawk)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Piskajici brzdy

             

        špalky to chce taky odmastit,čistý jar zafungoval bezvadně

        [ Zpět ]
        Datum: 17.04.2007
        Autor: cendik
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Piskajici brzdy

         

    Buď rád. To je to nejlepší co tě mohlo potkat. Na chodce neexistuje nic účinějšího.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2007
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

338 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024