reklama

nevim, jake kolo do mesta

Ahoj, mam a jsem zvykla na silnicni kolo, na kterem jezdim u rodicu (prumerne dlouhe vylety - cca 80-100 km). Bydlim ale v Praze a rada bych si poridila kolo i sem, abych na nem mohla jezdit do prace. Silnice na kostky neprichazi v uvahu, nechci ale kolo, na kterem bych musela slapat jako blazen - rada bych, aby bylo trochu rychly. Myslim, ze bych mohla jit do 15 tisic. Poradite mi nekdo, prosim, jaky typ kola je do tohoto prostredi asi nejlepsi? Predem moc dekuji. Marie

[ Zpět ]
Datum: 21.04.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Marie)
  • Re: nevim, jake kolo do mesta

         

    Asi bych doporučil crossové (trekingové) kolo.
    Pokud budou kostky pravidelně, byl by vhodný klasický, slopingový rám, ne dámský. Odpružená vidlice je většinou samozřejmostí. Na značce asi tak nezáleží, protože výbava je velmi podobná. Každopádně bych se vyhnul šitu ze supermarketů.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Kominík)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nevim, jake kolo do mesta

         

    Mám jednoznačně stejnou radu jako Kominík. Neberte klasický dámský rám, ale pánský, jste zvyklá na silničku, nebude Vám dělat problémy. Vaše cenové rozpětí Vám nabízí už takový výběr, že z toho budete mít asi těžkou hlavu. Já osobně bych se rozhlédl u meridy, authora, GT ...
    A mimochodem - Marie - jíte BeBe?

    [ Zpět ]
    Datum: 22.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nevim, jake kolo do mesta

           

      to je fakt, ja uz dva tyzdne beham po obchodoch a hladam idealny bicykel pre moju neznu polovicku. zatial sa rozhodujem medzi vectorom 8200 a authorom integra. oba su asi za 10000. inak bebe je je fajn. ja sa ho neviem dozrat

      [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jurki)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nevim, jake kolo do mesta

           

      Diky za radu, myslela jsem si, ze crossove kolo by bylo nejlepsi, kdybych chtela vyrazit i za mesto. Jo, Bebe jim, vy je dealujete? :))) Marie

      [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Marie)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nevim, jake kolo do mesta

             

        Jen jsem si vzpomněl na tu reklamu...

        [ Zpět ]
        Datum: 22.04.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nevim, jake kolo do mesta

         

    Dneska se už dají sehnat i speciální "městská kola" (odpružená vidlice, zakrytovaný řetěz, aby se dalo jezdit i v obleku ;o) atd.)
    Pokud je kde parkovat, mohla by to být zajímavá varianta. Jinak bych si ale do města kolo za 15 nekoupil. Sám mám crossovou hajtru z bazaru za litr. Když mi ho ukradnou před krámem, nebo ho zlomim (což se mi včera málem povedlo :oD , tak si v nejbližšim bazaru koupim nový, a moc mě to netrápí...

    [ Zpět ]
    Datum: 22.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Rigger)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nevim, jake kolo do mesta

           

      Tzv. mestske kolo bych si neporidila, do prace v obleku nechodim :) Ale mohlo byt to byt fajn kolo pro moji maminku. Kazdopadne dik za radu. M.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Marie)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nevim, jake kolo do mesta

           

      Rigger: já jako městské kolo používám 33 roků starého favorita, dal jsem tam vlaštovky kvůli pohodlí, přehazovačky na řidítka, vzadu nosič s brašnami + koš - prostě takový městský nákupní pracovní křižník. Ale kdyby mi ho někdo čórnul, tak by mi to zlomilo srdce, mám k němu nějaký citový vztah, přece jenom za 33 let jsme toho spolu hodně zažili.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nevim, jake kolo do mesta

             

        To máš recht, já už tu svojí haytru taky začínám mít rád. ...ale že by mi vydržela 33 let, to asi nehrozí :o)

        [ Zpět ]
        Datum: 25.04.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Rigger)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nevim, jake kolo do mesta

         

    Tak myslim že kroska je nejlepší řešení, ale ja to vyřešil šalamounsky, po městě jezdím na starém horáku, spavil jsem vše co bylo třeba a hlavně jsem si koupil úzké silniční pláště aby to jezdilo rychleji, ještě jsem vyměnil zadní kolečka z 5 na 6. a je to v poho.:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 22.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nevim, jake kolo do mesta

           

      ja som zrovna dnes kupil drahej wheeler 1600, myslim, ze je to fajn cross. ma odpruzenu sedlovku a vidlu a cena bola tiez rozumna. myslim, ze by stalo za uvahu. predtym mala author integru, ale tu jej minuly tyzden ukradli. a bebe keksy nedistribujem. nuz tak.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jurki)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nevim, jake kolo do mesta

         

    Pro mne je na kratší pojížďky městem jednoznačně nejlepší Ukrajina. To je stroj k nezničení.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Kominík)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nevim, jake kolo do mesta

         

    Pokud jezdite prevazne po rovine a byla by chut na neco extravagantniho, vyzkousejte AzubCe ...
    http://www.lehokolo.com/showpage.php?name=pujcovna
    treba vas zaujme. Je to pohodlne ale pro zacatek pocitejte mozna i 1/2 hodiny nez se na tom naucite jezdit.
    "Normalni" lehociped bych ale do mesta nedoporucoval.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Gif)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nevim, jake kolo do mesta

           

      Proč ne? Jezdím po Brně na Azubu Max a neměl jsem nikdy sebemenší problém. Na favoritu projedu užší mezery mezi autama, protože má užší řidítka, navíc se dá snadněji při jízdě opírat o nohy, takže v zácpách je asi o něco rychlejší, ale jinak max v pohodě (i v zácpách, ale nemůžu se na tom nacpat úplně všude, hodně je to ale i neobratnost pilota:-) ).

      [ Zpět ]
      Datum: 23.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

270 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | dnes

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024