reklama

jaké SEDLO?

SEDLO?? prosím jaké sedlo můžete doporučit? MTB cca 3000-4000km ročně? dívám se po fizik Gobi, specialized Ariel nebo Atavar(ten je dost těžkej), Selle SIGNO Gel Flow?? ted mám WTB Shadow, kosti si snad trošku zvykly, ale nezvyká si pořád ta citlivá oblat..musím ho prostě vyměnit, jen tápu za co..díky

[ Zpět ]
Datum: 10.04.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (claid)
  • Re: jaké SEDLO?

         

    Promin, ale tohle tu uz bylo snad tisickrat, nahore je policko vyhledavani. Pokud jezdis vazne 3-4 tis. km rocne, divim se, ze sis jeste nenasel to "svoje" sedlo.
    Par zasad:
    - je lepsi si vybrat i tezsi sedlo, pokud ti je pohodlny, nez se tvarit jako zavodnik a zbytecne trpet (i Jan Ullrich vozil skoro pulkilovy S.I. Turbomatic proto, ze mu zkratka sedlo).
    - kazdej ma jinej zadek, resp. vzdalenost hrbolku sedacich kosti na dne panve, takze vsem nikdy nesedne urcita znacka a typ sedla, proto ti kazdej muze dat jenom snad nejaky tip, ne doporuceni.
    - na sportovnejsi styl jizdy se vozi uzsi sedla, na turistictejsi pojeti sirsi. Je to znova dany tema kostma, pri natazenejsim posezu sedis vic na "predni" casti a tam jsou ty vybezky bliz u sebe.
    - meksi sedlo neznamena nutne i pohodlnejsi, gelova vystelka taky nutne neznamena vyssi pohodli, podelny otvor v sedle taktez neni zarukou toho, ze by nemelo sedlo tlacit, nekdy je to i presne naopak (muze tlacit vic, ale jinde).
    - sezen si prodejnu, kde si sedlo muzes vyzkouset, lepe pujcit, nejlepe si pujc sedlo od kamarada a aspon den na nem jezdi. Bez osobni zkousky to bude jenom loterie.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jaké SEDLO?

           

      no v podstatě začínám, loni poprvé cca 3tkm na starém kole, letos na novém asi 900km a to na sedle WTB a pořád si nemůžu zvyknout, takže sedel jsem moc nevyzkoušel..láká mě ta díra uprostřed, říkám si "kde nic není, nemůže nic tlačit" tak jsem se chtěl zeptat na nějaké zkušenosti.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.04.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (claid)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jaké SEDLO?

             

        Hmmm, tak to se teda hluboce mýlíš. Copak díra, ale to co ji obkličuje tě pěkně může otlačit :o)))
        U sedla je podstatné, jak sedíš a jestli nemáš nějaký problém s kyčlema. To se prostě musí vyzkoušet. Já preferuji uzká a tvrdá sedla.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.04.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jaké SEDLO?

         

    Na tomto mám naježděno cca 10 000 km a maximální spokojenost.
    Něco na tom Body Geometry bude.
    Ale je to fakt hodně individuální.
    Hodně štěstí při výběru.
    http://eshop.skiservis.cz/Specialized/Sedlo...

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2007
    Autor: mrcek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jaké SEDLO?

         

    http://www.kupkolo.cz/produkty/Sedla_54/Akce!-Sedlo-Selle-Italia-SLR-TT_241.html

    sam se divim, ale supr, opravdu "mekke", ty pruziny to s karbonkou krasne odpruzi.

    pak este muzu doporucit od speslu ty jejich body gometry (nebo prdel geometry? ;) sedla
    http://www.specialized.cz/new/doplnek.php?a=2...

    ale ja mam zase pomerne plechovej (mozna karbonovej ;) zadek

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2007
    Autor: mdk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jaké SEDLO?

         

    http://www.kupkolo.cz/produkty/Sedla_54/Akce!-Sedlo-Selle-Italia-SLR-TT_241.html

    sam se divim, ale supr, opravdu "mekke", ty pruziny to s karbonkou krasne odpruzi.

    pak este muzu doporucit od speslu ty jejich body gometry (nebo prdel geometry? ;) sedla
    http://www.specialized.cz/new/doplnek.php?a=2...

    ale ja mam zase pomerne plechovej (mozna karbonovej ;) zadek

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2007
    Autor: mdk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jaké SEDLO?

         

    http://www.kupkolo.cz/produkty/Sedla_54/Akce!-Sedlo-Selle-Italia-SLR-TT_241.html

    sam se divim, ale supr, opravdu "mekke", ty pruziny to s karbonkou krasne odpruzi.

    pak este muzu doporucit od speslu ty jejich body gometry (nebo prdel geometry? ;) sedla
    http://www.specialized.cz/new/doplnek.php?a=2...

    ale ja mam zase pomerne plechovej (mozna karbonovej ;) zadek

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2007
    Autor: mdk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jaké SEDLO?

           

      a taky mam karbonovej pruzici ukazovak :)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2007
      Autor: mdk
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jaké SEDLO?

             

        díky za všechny rady a poznatky :-)) po "dlouhém" rozvažování jsem objednal snad zlatou střední cestu 143mm, tak to snad dobře dopadne..když ne tak to si asi zadek dost užije :-) váhal jsem ještě mezi aliasem, ale pak jsem si řekl pohodlí je pohodlí i za tu váhu. www.specialized.cz/new/doplnek.php?a=2&b=10&c=45&x=83&doplnek=309

        [ Zpět ]
        Datum: 12.04.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (claid)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jaké SEDLO?

         

    tohle? :o))))

    http://www.azub.cz/cz/lehokola/img/img_6340_600...

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2007
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jaké SEDLO?

           

      Ale on chtěl sedlo na MTB, ne křeslo! :-)))))))

      [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2007
      Autor: Zakarr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jaké SEDLO?

           

      To už je spíš postel :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2007
      Autor: Petrun
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jaké SEDLO?

             

        ale víš jak je pohodlný a jak pěkně sedne na pr...el? :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 14.04.2007
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jaké SEDLO?

         

    Mám obyčejný srarý sedlo a se zájmem jsem pročítal rubriky o sedlech, nebo o problémech s posedem. Včera jsem poprvé vyrazil v nových cyklokalhotách a měl jsem pocit, že sedím v křesle. Dřív jsem měl takovou obyč jelenici a teď jsem se nechal v krámě ukecat, při moji vrozený šetrnosti, na drahý kalhoty a musím uznat, že to stálo za to. Takže možná i tudy vede cesta.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2007
    Autor: kolař
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jaké SEDLO?

           

      Ale jo, dobrej polstr "spravi" hodne. Rozhodne ale nemuze udelat pohodlnym sedlo, ktery cloveku nevyhovuje vubec. A naopak i z dobryho sedla za pouziti spatnych cyklokalhot muze mit clovek problemy (odreniny nebo opruzeniny ze spatne umistenych svu apod.).
      Tvuj prispevek je ale trosku o necem jinym, a to o tom, ze sis "svoje" sedlo uz nasel a zvykl si na nej. To je prave to, o co tu jde :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2007
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jaké SEDLO?

         

    Vyhovuje mi Fizik Gobi http://www.netbike.cz/select_det.php?id_vyrobek...
    Jezdím ho skoro 2 roky a spokojenost...ze začátku si chce ale zvyknout. Dříve bylo super IKE s dírou od Meridy.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (František Pokorný)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

395 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024