reklama

Ráfky+náboje x vypletená kola

Ahoj všem nákolákům.
Mám dotaz. V téhle oblasti se vůbec nevyznám. Chtěl bych jětě jedny kola. Ty co mám teď už jsou docela jetý :) a nechal bych si je s nějakýma silničníma pláštěma jako nahradní a pořídil bych si nové.
No a můj dotaz.
Dal bych to asi na deore nebo na LX naboje (to by mohlo stacit) a potreboval bych doporucit nejaky rafek. Nemusi to byt nejaky super lehky (nejsem gramar) nebo nejaky extra jen teda pouze na kotouce (nechci ty plosky na v brzdy, moje vidlice na ne stejne nema ani navarky :) ) ale nevim jak cenove... premyslel jsem o Mavicu XM 321 ale zda se me ze uz je celkem drahej (ale jak rikam neorientuju se v tom)
No a nebo vzit rovnou nejaka vypletena kola? (zalezi jak by to vyslo cenove?)
A jeste jedna otazka kolik tak cca stoji vypleteni kola (sam to urcite delat nebudu)
Moc diky za rady a pomoc.
Čus

[ Zpět ]
Datum: 08.04.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Tom Ladvas)
  • Re: Ráfky+náboje x vypletená kola

         

    těžší a bytelný je Remerx. Tuším Dragon a Panter jsou dost dobrý. Těžší a nezničitelný. Ale je fakt, že zrovna na ráfku se honění hmotnosti dost vyplatí- kolo je o hodně ovladatelnější. A navíc přimět gram na ráfku vydá asi za čtyři gramy na rámu (to není odhad,ale fyzika- ráfky kromě translačního pohybu vykonávají pohyb rotační a ten pochopitelně taky potřebuje nějakou energii). Hotový kolo bych klidně bral, ale nemyslím, že bude lacinější, než když si necháš to kolo zaplést.
    Nába LX mi přijde zbytečná (vzhledem k tomu, že nehoníš gramy a na nábě hmotnost už nehraje takovou roli jako na ráfku).

    [ Zpět ]
    Datum: 08.04.2007
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ráfky+náboje x vypletená kola

         

    Kup si kola uz vypleteny, treba na Ebay najdes kotoucovy sady kol s Deore naby a Mavic rafkama v cene klidne i okolo 2000 Kc. Ale urcite i na ceskych E-shopech to bude podobny. Nechat si kola vyplitat vyjde draz.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.04.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ráfky+náboje x vypletená kola

           

      deore plus Dragon s pořádnými dráty mě v létě vyšlo bratru na 1250 i s prací....

      [ Zpět ]
      Datum: 08.04.2007
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ráfky+náboje x vypletená kola

             

        Nemam zkusenost s Remerxy na MTB, ale v tom pripade tim lip :o)

        [ Zpět ]
        Datum: 08.04.2007
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ráfky+náboje x vypletená kola

         

    Co třeba zvolit LX + Mach MX disc s Dt Swiss dráty ?
    http://www.netbike.cz/select_det.php?id_vyrobek...
    Bral jsem si je tam a spokojenost, chtěl jsem totiž vše v černém provedení:) a nebo vzít Deore M525 ...nevím jestli potřebuješ centerlock nebo 6 děr

    [ Zpět ]
    Datum: 09.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel T)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ráfky+náboje x vypletená kola

           

      Taky jsem je bral zde a spokojenost:)

      [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr Kolář)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ráfky+náboje x vypletená kola

           

      Mach jsou Francouzké ráfky. MX disc jsou Freeridové a velmi pevné ráfky. LX není lepší než Deore kvůli váze, rozdíl je jen 100 gramů ale hlavně kvůli lepšímu zapouzdření! LX mají dvojité těsnění. Kombinace LX + Mach MX je co do tuhosti, spolehlivosti a ceny velmi dobrá.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2007
      Autor: Petrun
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ráfky+náboje x vypletená kola

         

    Nechal jsem si udělat tyto (ale XT)
    http://www.koloshop.cz/index.php?vyrobek=2014...
    Výhodou je, že si můžeš vymyslet jakýkoliv dráty a oni ti je napletou. Kola byla asi do týdne doma. Vybereš si tady Deore, LX, XT i XTR

    [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2007
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

247 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024