reklama

Vidlice Suntour - přehled ?

Ahojda !
Velmi často se zde objevují dotazy na různá kola v cenové relaci +/- 10-15 tis. Kč a snaha poradit. Tyto kola jsou osazena různými vidlicemi, ale narozdíl od RS či RST :-) je Suntour pro mnohé (mě nevyjímaje) z nás stále záhadou co se různých modelových řad týče.
Nebudeme teď brát v potaz tuning, ale čistě sériové kousky.
Takže:
Našel bys se tu někdo, kdo by byl schopen sestavit nástřel seznamu modelových řad vidlic od Suntoura, od "nejhorší" po "nejlepší" ? Mám teď na mysli hodnocení, popřípadě srovnání takových kousků, jako je XCM, XCP, XCR apod. Jak jdou po sobě kvalitou, technologií atd. Cenu stranou :o))

.. p.s.: myslím že podobný seznam by hodně pomohl, v případě rady s koupí kola pak stačí hodit na tuto diskuzi odkaz a dotyčný si již může domyslet, proč kromě rámu, osazení, sedla apod. někteří z nás tvrdí, že "chtělo by to lepší vidli".

[ Zpět ]
Datum: 29.03.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
  • Re: Vidlice Suntour - přehled ?

Myslím, že je to fantastický nápad, taky bych to uvítal. Bohužel nemůžu nijak pomoci, protože tomu nerozumím :-)
    Doufám, že ta nejlepší od Suntouru bude moje X100 :-)

[ Zpět ]
    Autor: Jeremiáš
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Spatnej napad to neni, jenom nevim, jak chces srovnavat vidle od nejhorsi po nejlepsi, kdyz existuje spousta promennych- predevsim: pouziti vidlice na konkretni styl jizdy (disciplinu), vyska zdvihu, hmotnost cyklisty atd. atd. . Jestli se to da objektivne seradit pod sebe do rady (a to u jakykoli znacky) pochybuju.

[ Zpět ]
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jasně, to mi potom také došlo, ale asi bych vzal dvě hlavní kategorie, t.j. "turistické XC" a all-mountain. Zbytek by sem stejně nepasoval, např. epicon už je jiná kategorie. Ještě další "oddělení" by si rozhodně zasloužily crossové vidle od Suntoura, tam je to de facto nejčastější.
      Zkrátka a jednoduše, když se mě někdo zeptá, jestli je lepší XCM, XCR nebo XCP, neznám odpověď, protože netuším, jaký je mezi nimi rozdíl (snad kromě ceny :o)). A ty číslované NCXka, to je ještě horší, čert aby se v tom vyznal.

[ Zpět ]

Ostatně, to samé, jen v menším měřítku najdeš i u jiných výrobců. Například, co je "lepší" Dart, nebo Judy3 ? A jaký je rozdíl mezi Dart a Dart2 ? atd. :o)))) Ale u Suntouru je to fakt maso a přitom to jsou díky nízké ceně nejčastěji montované vidlice na mainstreamová kola.

[ Zpět ]

Jsou urcity veci, ktery me az tak nezajimaji a nemam u nich potrebu a hlavne ani tu zkusenost nekomu poradit.
          Napada me spis moznost "ozivit" recenze, tady nahore na strance v rubrice Poradna. Pokud tam nekdo napise konkretni zkusenost a bude to trochu objektivni prispevek, proc neodkazovat prave tam? Muzeme zacit prave tady a ted :o)

[ Zpět ]
          Autor: vasek

Zdravicko, taky jsem resil podobne dilema a tak jsem hledal. Poradne recenze nebyly nikde. Nakonec jsem skoncil na e-shopech porovnavanim parametru. Docela kompaktne to maj popsany na finebike: http://www.finebike.cz/obchod/prislusenstvi... Tam se daj docela dobre najit rozdily. Ale neni to teda ze zkusenosti, proste specifikace..

[ Zpět ]
    Datum: 03.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Sasula)
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

včera
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
včera
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.

Hledám: V létě do Itálie

14.10.2017
Hezký den Hledám někoho, kdo by jel příští rok, 2018, v létě do Itálie.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

129 cyklistů (5 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017