reklama

Vidlice Suntour - přehled ?

Ahojda !
Velmi často se zde objevují dotazy na různá kola v cenové relaci +/- 10-15 tis. Kč a snaha poradit. Tyto kola jsou osazena různými vidlicemi, ale narozdíl od RS či RST :-) je Suntour pro mnohé (mě nevyjímaje) z nás stále záhadou co se různých modelových řad týče.
Nebudeme teď brát v potaz tuning, ale čistě sériové kousky.
Takže:
Našel bys se tu někdo, kdo by byl schopen sestavit nástřel seznamu modelových řad vidlic od Suntoura, od "nejhorší" po "nejlepší" ? Mám teď na mysli hodnocení, popřípadě srovnání takových kousků, jako je XCM, XCP, XCR apod. Jak jdou po sobě kvalitou, technologií atd. Cenu stranou :o))

.. p.s.: myslím že podobný seznam by hodně pomohl, v případě rady s koupí kola pak stačí hodit na tuto diskuzi odkaz a dotyčný si již může domyslet, proč kromě rámu, osazení, sedla apod. někteří z nás tvrdí, že "chtělo by to lepší vidli".

[ Zpět ]
Datum: 29.03.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
  • Re: Vidlice Suntour - přehled ?

         

    Myslím, že je to fantastický nápad, taky bych to uvítal. Bohužel nemůžu nijak pomoci, protože tomu nerozumím :-)
    Doufám, že ta nejlepší od Suntouru bude moje X100 :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2007
    Autor: Jeremiáš
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vidlice Suntour - přehled ?

         

    Spatnej napad to neni, jenom nevim, jak chces srovnavat vidle od nejhorsi po nejlepsi, kdyz existuje spousta promennych- predevsim: pouziti vidlice na konkretni styl jizdy (disciplinu), vyska zdvihu, hmotnost cyklisty atd. atd. . Jestli se to da objektivne seradit pod sebe do rady (a to u jakykoli znacky) pochybuju.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vidlice Suntour - přehled ?

           

      Jasně, to mi potom také došlo, ale asi bych vzal dvě hlavní kategorie, t.j. "turistické XC" a all-mountain. Zbytek by sem stejně nepasoval, např. epicon už je jiná kategorie. Ještě další "oddělení" by si rozhodně zasloužily crossové vidle od Suntoura, tam je to de facto nejčastější.
      Zkrátka a jednoduše, když se mě někdo zeptá, jestli je lepší XCM, XCR nebo XCP, neznám odpověď, protože netuším, jaký je mezi nimi rozdíl (snad kromě ceny :o)). A ty číslované NCXka, to je ještě horší, čert aby se v tom vyznal.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vidlice Suntour - přehled ?

             

        Ostatně, to samé, jen v menším měřítku najdeš i u jiných výrobců. Například, co je "lepší" Dart, nebo Judy3 ? A jaký je rozdíl mezi Dart a Dart2 ? atd. :o)))) Ale u Suntouru je to fakt maso a přitom to jsou díky nízké ceně nejčastěji montované vidlice na mainstreamová kola.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vidlice Suntour - přehled ?

               

          Jsou urcity veci, ktery me az tak nezajimaji a nemam u nich potrebu a hlavne ani tu zkusenost nekomu poradit.
          Napada me spis moznost "ozivit" recenze, tady nahore na strance v rubrice Poradna. Pokud tam nekdo napise konkretni zkusenost a bude to trochu objektivni prispevek, proc neodkazovat prave tam? Muzeme zacit prave tady a ted :o)

          [ Zpět ]
          Datum: 29.03.2007
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vidlice Suntour - přehled ?

         

    Zdravicko, taky jsem resil podobne dilema a tak jsem hledal. Poradne recenze nebyly nikde. Nakonec jsem skoncil na e-shopech porovnavanim parametru. Docela kompaktne to maj popsany na finebike: http://www.finebike.cz/obchod/prislusenstvi... Tam se daj docela dobre najit rozdily. Ale neni to teda ze zkusenosti, proste specifikace..

    [ Zpět ]
    Datum: 03.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Sasula)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

454 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024