reklama

poraďte jaké náby

poraďte prosím jaké náboje pořídit. Kvalitativně by měly být na úrovni Deore LX až XT. Nemusí to být zrovna Shimano. Včera mi nabízel prodejce náby Novatec s průmyslovými ložisky.Má s nimi někdo zkušenosti? Do jakých nábojů byste šli ?( s přihlédnutím k uvedené kvalitě), myslím tím jestli konusové nebo s prům. ložisky. P.s. mám brzdy véčka.Díky za rady

[ Zpět ]
Datum: 28.03.2007
Autor: mirinda
  • Re: poraďte jaké náby

         

    jo ještě dodatek: jde o mtb.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2007
    Autor: mirinda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: poraďte jaké náby

           

      dt swiss moooc dobry ,ale drahy no co penize nejsou vsechno ne?

      [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (cocotek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: poraďte jaké náby

         

    Obecně se tvrdí, že náby na průmyslech by měly být vždy lepší. Novatec by to, podle mne, měl splňovat.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2007
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: poraďte jaké náby

           

      Naby na prumyslech (zmineny DT Swiss, Novatec apod.) jsou prakticky bezudrzbovy, pokud se prece jenom loziska vymelou, neni problem je vymenit. Kvalitni a lehky naby na prumyslech prijdou na docela slusny penize.
      Na konusovy naby (napr. Shimano apod.) se naopak musi cas od casu sahnout (i kdyz vazne docela zridka), jde spis o vymezeni vule v nabe. Zato se daji jednoduse a pohodlne rozebrat, vycistit, namazat. Kvalitni a lehky konusovy naby se daji poridit relativne levne.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2007
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: poraďte jaké náby

             

        Už jsem to tady kdysi psal - na všech svých kolech mám odjakživa XT a NIKDY jsem nedělal žádnou údržbu. Náby se nepovolují, chod je hladký, prostě žádný problém. Cenově jsou za pár korun. Spíš jen z potřeby si koupit zase něco nového je jednou za cca 4 roky vyhodím a koupím nové. Nebude to jen štěstím na dobré kusy - už jsem jich koupil opravdu hodně...

        [ Zpět ]
        Datum: 29.03.2007
        Autor: ckp13
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: poraďte jaké náby

               

          Pokud jsi měl štěstí na počáteční přesné nastavení konusů, tak opravdu vydrží dost a jsou to slušný náboje (pokud se to na začátku zkontroluje a přesně nastaví, tak pak není problém nikdy).
          Ale těch případů, kdy koupený náboj je přetažený nebo povolený je hodně a potřebuje přesné nastavení.
          Na druhou stranu Cerity vyjdou na cca stejnou cenu a jsou ještě o malý chlup lehčí.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.03.2007
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: poraďte jaké náby

                 

            Přestože jsem s XT maximálně spokojený a nemám důvod měnit značku, budou nejspíš příští náby na fulla tyto
            http://www.rbdesign.sk/components/ac40.jpg
            Brácha je už pár sezón vozí a nemůže si je vynachválit. Jasně že cena je trochu vyšší, ale přece nebudeme na sobě šetřit, ne?

            [ Zpět ]
            Datum: 29.03.2007
            Autor: ckp13
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: poraďte jaké náby

         

    Jedině průmyslová ložiska. Např.
    http://www.bottico.cz/admin/modules/vyrobkysk...

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2007
    Autor: Bin-Laďin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: poraďte jaké náby

           

      Pokud chce kolem LX, XT, tak Onyxi jsou docela drahý. Klidně stačí když veme Cerity.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2007
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: poraďte jaké náby

             

        A ještě odkaz na Cerity, kdyby si je tam někdo neuměl najít z toho předchozího odkazu.
        http://www.bottico.cz/admin/modules/vyrobkysk...

        [ Zpět ]
        Datum: 28.03.2007
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: poraďte jaké náby

             

        Napsal jsem »např.«, takže důraz je kladen na průmyslová ložiska, ne na značku.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.03.2007
        Autor: Bin-Laďin
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: poraďte jaké náby

         

    Díky všem za odpovědi. Asi jsem měl ještě v úvodu zmínit, že jsem spíš průměrný jezdec (co se týče km). Takže náby v ceně 2000 a víc jsou myslím pro jezdce jiné kategorie. Rozhoduji se mezi LX a Novatec (teda jestli konus nebo prům.Ty LX můžu mít za velice přijatelnou cenu). Když uvážím, že jsem 6 let jezdil na Deore a byl jsem spokojený, tak by to mělo bohatě stačit. Ještě jednou díky

    [ Zpět ]
    Datum: 30.03.2007
    Autor: mirinda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: poraďte jaké náby

           

      Každopádně ber (třeba nejlevnější) průmyslová ložiska. Budeš mít po starostech.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.03.2007
      Autor: Bin-Laďin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

339 cyklistů (0 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024