reklama

Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

Ještě bych se vrátil ke včerejší vyjížďce, která trvala od rána 9 do večera do 20 hodin. 80% času mrholilo, byla zima a já se dvakrát převlékal, dvakrát měnil rukavice a několikrát utíral pláštěnku i zevnitř.Vím že lehokolisti jsou v dešti drsní a nevadí jim voda ni shích na tváři ni na rukách, ale kdybych měl večer stavět stan a připravovat v mokronavlhlém oblečení jídlo, tak bych nebyl dvakrát v dobré náladě.
I když mi přes den nebyla zima, v tzv. funkčním oblečení se to dá vydržet, rád bych konečně vyřešil nepromokání a nepohodu v dešti, obvzláště, je-li zima.
Každopádně jsem vypozoroval následující a vyvodil závěry.
1- pláštěnka je na lehokole nepoužitelná, při sesednutí a tlačení kola naprší na sedlo. navíc se při nasedání otře zadní čáast pláštěnky o sedadlo a obleční je mokré od sedadla
2- i přes pláštěnku prčí na rukavice, protože šlapáním se pláštěnka shrne až do klína
3 - překvapují mě neustále boty, které vydrží mnohem déle, přestože na ně pořád prší
zatím vidím následující řešení
1- nepromokavá kombinéze, nebo bunda s kalhoty - díval jsem se na www.czbmi.cz - 2 varianty za 1300,- anebo za 4500,- samozřejmě čím levnější tím lepší, ale aby to fungovalo a něco vydrželo
2- nepromokavé návleky na motorku na rukavice, ty ale nedýchají, ruce se začnou brzo potit, nevím co použít
3- nepromokavé návleky na boty, stačí igelitový pytlík, ale je nevzhledný a dlouho nevydrží
4 - prší do obličeje, tam bych asi použil čepici s kšiltem, zkoušel ste někdo ?

[ Zpět ]
Datum: 25.03.2007
Autor: Zdenda-Max
  • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

         

    Mám obleček od CZBMI. Kecky nad kotníky nastříkaný impregnací, ale i tak se mři opravdovém slejváku dostane voda škvírou mezi botou a nohavicí, která se občas krapet shrne. IgeliTáky do bot (mezi botu a ponožku) to vyřešili. Ale v "normálním deštíku nebo mrholení to nebylo potřeba. 4epici s kšiltem osobně na ležáku moc nedoporučuju. Když jedu rychlejc tak mi jí zvedá a bere vítr. Já přetáhnu kapucu, mám čirý brejle a zbytek obličeje nechám napospas dešti. To mi neva. J

    [ Zpět ]
    Datum: 25.03.2007
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

           

      Hm, omlouvám se za překlepy a chyby:o(

      [ Zpět ]
      Datum: 25.03.2007
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

             

        Překlepy nevadí, spíš (i když mi do toho nic není), mne zaráží, že by Ti kšiltovku "bral" vítr. To jezdíš bez přilby?

        [ Zpět ]
        Datum: 26.03.2007
        Autor: drak
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

               

          Ano jezdím. Určitě mi řekneš, že je to nebezpečné atd. S tím bych i souhlasil, ale prostě jezdím velý život bez přilby a u toho už zůstanu. Přilba mi prostě vadí.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.03.2007
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

                 

            Harleyak taky jezdi bez kokosky:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 26.03.2007
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

                   

              Jo na mašině jsem taky jezdil bez blembáku. Aůle přiznávám, že je to o hubu :o(

              [ Zpět ]
              Datum: 26.03.2007
              Autor: Jurimír
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

                     

                Ahoj „Jurimíre“!
                Omlouvám se všem za odklon od tématu, ale deset stránek zpět, jsem na diskusi problém „přilba“ nenašel.
                Tvůj příspěvek zní rezolutně, přesto se Tě pokusím přesvědčit – i když jak jsem psal výše – nic mi do toho není…
                V r. 1994 jsem měl ještě na klasickém kole dost tvrdý kontakt s autem. Zranění bylo poměrně dost, ale i když hlava dostala také svoje (přilba praskla a rozlomila se na dvě části) až z papírů jsem se dozvěděl, že jsem měl i otřes mozku, protože žádné viditelné stopy na ní nebyly. Pak během rehabilitačního pobytu v Kladrubech jsem měl možnost hovořit se spolupacientkou, která tam byla opakovaně (tento pobyt byl 7let od její autonehody) a dovolím si obsah rozhovoru shrnout, protože přesnou citaci si už nepamatuji. Takže : „Všechno se dá nějak dohromady, největší problém je, když je rozbité i to, co všechny pochody, tedy i ty uzdravovací řídí, což je v tomto případě hlava, přesněji mozek v ní.“
                Je jasné, že přilba od zranění všech ostatních částí těla neochrání a ta pak bolí úplně stejně (možná dokonce při jasném vědomí i víc), ale já bych svého syna na společnou vyjížďku bez přilby nevzal.
                Navíc - na přilbu se dá zvyknout, dneska se mi občas stane, že jí hledám a už jí mám na palici. Doufám, že to není počátek stařecké senility, či Elsheimerovy choroby J Obzvlášť v zimě jí přes moirovou čepičku na hlavě vlastně necítím. Závěrem Ti přeji, abys najel (ať už s přilbou nebo bez ní-to je jen na Tobě) mnoho bezproblémových kilometrů.

                [ Zpět ]
                Datum: 26.03.2007
                Autor: drak
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

                       

                  Souhlasím s tvými argumenty. Vím, že máš pravdu, ale jezdím bez helmy. Jsem divnej :o)
                  Jinak díky za přání a nápodobně.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 26.03.2007
                  Autor: Jurimír
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

                       

                  Urcite lidi proste nepresvedcis....neminim to zle vuci Jurimirovi. Hlema na motorce je taky nutna a spousta lidi ji nevozi. Radeji maj na hlave parohy.
                  Ja osobne bez helmy nerad jezdim, protoze jednomu kamaradovi by udajne zachranila zivot...jenze on ji nemel. Od te doby nejak citim potrebu alespon tu trosku ochrany na hlave mit...ale kdyz te ten nahore (nebo ten dole) chce, tak ani helma nepomuze...:-(

                  [ Zpět ]
                  Datum: 26.03.2007
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

           

      Máš ten nejlevnější za 1300,- nebo ten dražší ?

      [ Zpět ]
      Datum: 25.03.2007
      Autor: Zdenda-Max
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

             

        Já mám "komplet přiroda" protože jsem si myslel, že to budu nosit i na pěší vandry, tak aby to v lese moc nesvítilo. Kolik stál už nevím, ale myslím že to bylo o chlup dražší. Asi 2000 nebo tak, ale nejsem si teď jistej.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.03.2007
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufa

         

    jel jsem loni v dešti pár dnů v kuse. Oblečení czbmi je v pohodě. Nohy: jel jsem v dešti i v sandálích s ponožkama a byly úplně suché - prší jen na podrážky bot. Voda tam nateče až po zastavení. Voda v obličeji mi nevadí pokud není -10. Voda na rukách jo, protože jak mi ruce zvlhly, nemohl jsem oblíknout rukavice (ruce lepí).

    Celkově to hodnotím tak, že kdyby mi nezvhly všechny věci v brašnách, tak mi déšť skoro vůbec nevadí (víc než 4 dny v permanentním dešti bez možnosti usušení oblečení by mě asi už trochu rozladilo:-) ).

    [ Zpět ]
    Datum: 25.03.2007
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufa

           

      Mě tedy rozladily už dva :o) Hlavně tím, že jsem musel spát ve stanu. A taky tím, že jsem zjistil, že mi do toho stanu teče :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.03.2007
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufa

           

      Musíš mít opravdu železné zdraví. Já bych nevydržel ani den při teplotách pod 5 stupňů.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.03.2007
      Autor: Zdenda-Max
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufa

             

        Když si budeš zvykat pomalu, tak je to v poho. Jezdil jsem do práce na kole i přes zimu. Osobně mi vadí víc než déšť sních. Déšť stéká, ale sních se lepí na brejle a je prd vidět a je to pak o ústa.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.03.2007
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufa

             

        Jde oz zvyk. Me taky kazdej rika, ze tady u ns ve skotsku porad prsi. Neni to pravda...jen obcas:-) A behem par tydnu to prestanes uplne vnimat. Takze takove ty destiky, co jsou u nas....obcas si jich ani nevsimnu:-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 25.03.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufa

               

          Evidentně neřešíte revma a podobné nemoci, které přicházejí ve "vyšším věku". Anebo se chlubíte a přeháníte, jiné vysvětlení nemám.
          Já když si představím teploty pár stupňů nad nulou, půldení deštík, který člověka dokáže promočit srkrz naskrz, tak se klepu zimou už při té představě.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.03.2007
          Autor: Zdenda-Max
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufa

                 

            Nechlubim a neprehanim....neni duvod. Skotove v tom ziji cela staleti a zvykli si. Ze zacatku nam to taky delalo problemy, furt s sebou tahali neco proti desti. Ted uz na to kaslem. Pracuju celej den venku a neresim, zda mrholi nebo ne. Kdyz zacne slejvak, to je jina. Ale porad se schovavat pred destem...to by clovek nic neudelal a na kole se moc neprojel.
            Jinak do hor a na kolo vozim funkcni veci a kdybys me znal, tak vis, ze jsem v tomto smeru docela fansmejkr:-) Nekdo je fetisista na nejlehci soucastky na kolo, nekdo se vyziva v botech, nekdo....a ja jsem ulitlej na batohy a outdoor hadry. A za ta leta jich mam doma dost. Bezne triko na sebe skoro nevezmu. V podstate mam i v beznem zivote na sobe sensora. A co tak koukam, nejsem sam:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 26.03.2007
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufa

                 

            Nemůžu si pomoct, musím zas vytáhnout toho svého známého ze Švédska. Je mu kolem šedesáti, je zdravý, schopný jezdit se stanem a veškerou výbavou čtyři týdny v tahu, Brno - české Budějovice dal za dva dny s rezervou. A když se ho jedna Češka ptala co dělá když pořád prší (byl zrovna deštivý den), upřímně nerozumněl otázce. Asi pět minut mi zabralo vysvětlování, ani pak se mu nechtělo věřit, že tady u nás většina cyklistů má s deštěm nějaký problém, že mnozí dokonce za deště nikam nepojedou. S pěti slunečnými dny ročně by toho doma moc nenajezdil, takže z tohohle byl mimo ještě půl dne. A znovu říkám, jezdí denně, bez ohledu na sníh nebo déšť, v zimě používá pláště s hroty, aby nemusel přestat jezdit (ve Švédsku se samozřejmě nesolí silnici, další věc, která mu nešla do hlavy, proč by to někdo dělal), a je perfektně zdravý, s tak dobrou kondicí jakou může rekreační cyklista jeho věku mít. Žádné revma nebo podobně. Já fakt věřím, že je to i otázka zvyku, ne jen oblečení. Samozřejmě to nejde samo, trochu se tomu oblečení musí věnovat pozornost, ale držet se za každou cenu v suchu zapařením se v igelitu není metoda, kterou bych byl ochotný považovat za jednu ze správných.

            [ Zpět ]
            Datum: 26.03.2007
            Autor: Jirka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufa

                   

              :-) To je jak tady:-) Lidi tu dest nevnimaji jako zlo. Me se obcas zda, ze ho vubec nevnimaji. Proste trosku rosi, ikdyz na nase pomery chcije jak z konve. Proste k tomu maji jinej pristup. Ja osobne dest taky nesnasel a bylo tezke me dostat ven, ale ted uz je to v pohode...vzdyt venku jen rosi:-)
              Nekde jsem na netu nasel docela pekne skotske hlasky na pocasi....fakt jsem se zasmal, ale nejak uz nevim, kde to bylo...

              [ Zpět ]
              Datum: 26.03.2007
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufa

                     

                Jo, zvyk dela hodne... kdyz jsem byl v Irsku, taky mi dest vadil jen prvni tyden... pak uz jsem to proste neresil, protoze tam to nema cenu. Narozdil od Skotska jsou castejsi rychle a kratke prehanky kazdou chvili nez celodenni dest - nez by clovek vyndal plastenku, prestane prset, a nez ji zase schova, zacne znovu ... :]
                Na mistnich je videt, ze to proste nevnimaji, bezne chodi venku v kosili, zatimco turisti kolem rozeviraji destniky...

                [ Zpět ]
                Datum: 26.03.2007
                Autor: Andrej
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufa

                 

            No revma nemám. A doufám, že mě to ani nepotká. Nevím, co míníš vyšším věkem, ale dvacet už mi taky není. Na vandry jezdím celoročně a zmoknul jsem už mnohokrát. Nevozím stan spím pod širákem. Ono málokdy prší v kuse několik dní. Vždycky jsou alespoň trochu pauzy. A v těch se dá usušit. Když neprší a vezmeš si na sebe ty mokrý věci a hýbeš se tak za nějakou dobu na tobě samy uschnou. Je to podlemne ale otázka zvyku, jako u všeho. Když jsem zmoknul na svým prvním vandru, byl jsem z toho vedle. Dneska to až tak neřeším a pláštěnku vytahuju až když prší fakt fest. Někdy je to naopak příjemné. Vzpomněl jsem si na jeden vandr po německé straně česko-saského švýcarska, kdy pršelo v různé intenzitě asi šest sedm dnů a na to, jak jak jsem pobíhal za obrovského slejváku nahej potokem, tancoval a křičel do nebe, že děkuju za umytí, že jsem netušil, že smrdím až tam nahoru :o)))))

            [ Zpět ]
            Datum: 26.03.2007
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufa

                   

              A kdy to bylo, myslim rocni dobu? Ja osobne taky nemam nic proti umyti, ale treba v unoru jsem na vlhko docela haklivej a radeji se mu vyhnu... A kdyz to clovek vezme, tak vetsinu roku je rozhodne bezpecnejsi nebyt moc mokrej a nesusit se pohybem... respektive dokud se clovek hejbe, tak je to jedno skoro vzdycky, horsi je, ze driv nebo pozdeji se musis zastavit... no nic.

              [ Zpět ]
              Datum: 27.03.2007
              Autor: Andrej
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufa

                     

                To mytí? :o) To bylo někdy v dubnu nebo v květnu. Nejsem si jistej. Vím, že jsem měl dlouhý kalhoty, triko a mikinu, a že v tom bylo akorát (dokud jsem šel).
                Když zastavím, tak se převlíknu do suchýho z báglu. Zůstat mokrej je o zdraví, ale už jsem taky spal tři dny v mokrých hadrech a mokrém spacáku, ale není to nic, co bych si rád zopakoval :o( Naopak doufám, že už se mi to nepovede.
                Rozdělím typy deště:
                Mrholení: je mi to jedno
                Mírný deštík: tvářím se , že je mi to jedno a nijak neraguju. Jako svrchní oblečení mám v chladnějším počasí kongo nebo něco méně promokavého než svetr. V létě to neřeším vůbec.
                Déšť. V létě na to kašlu v chladu vytahuju pláštěnku přes batoh a návleky k botám. Jdu v suchu.
                Slejvák: Taktéž pláštěnka s návlekama.
                Bouřka a nečas, že by psa nevyhnal: Hledám úkryt. Když není, jdu dál, dokud nějaký nenajdu a tam čekám až se to zmírní alespoň na slejvák.
                kroupy: Podle velikosti - malé viz slejvák, velké viz Bouřka.
                Mrznoucí déšť: viz slejvák

                Stačí takhle? :o))

                [ Zpět ]
                Datum: 27.03.2007
                Autor: Jurimír
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

         

    O obleceni jsem tu mlel casto, tak me to uz nebavi mlyt znova, promin:-) V histotii najdes odemne dost:-)
    Jinak k tem zlutym haderkum....taky jsem se k nim posledne vyjadroval a do tech levnejsich bych uz nikdy v zivote nesel....vim proc.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.03.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

           

      Mají uplně nové modely. Jinak ušité lepší materiál. Zkrátka něco jiného. Vypadají, že budou více odolné vůči otěru. Ale i tak předpokládám, že když na nich pojedu v leže X metrů po asfaltu jako minule, že to nevydrží bez ztráty kytičky :o) Co je ale blbý pro mne jako pro ležáka je to, že zmenšili tu légu (u těch žlutejch), co kryje zip, takže se bojím, že mi poteče zipem na břicho. Takže si vyberu asi jinej model. Zatím váhám a vyrazím do Klimatexu se na to podívat na vlastní bulvy. Ty starý jsou totiž po dvou projížďká po zadku drobet vošoupaný. Ne že by se roztrhli, ale ošoupala se ta vrchní vrstva a myslím, že už to nebude mít ty vlastnosti, co to má mít.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.03.2007
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

             

        No oni maj totiz dva materialy...co vim ja. Jeden ten, co mame mi z Kamcou (teda ona uz to nema) a jeden co ma treba Radka. Ty nase bundy staly cca litr a kupovali jsme je nekdy pred pul rokem (tak si myslim, ze za tu dobu ten material nezlepsili). Mozna mas asi na mysli ten matros, co ma radka. Ten je snad pevnejsi. Ale tyhle, co mame my...fakt nic moc. A to ho Kamca nosila misto plastenky, takze jen obcas (do mesta, do prace...)...jinak vozi GTX. A ma to prodreny od batohu, parkrat s tim pri ceste zavadila o vetvicku, vydrenej vnitrek (takove to bile cosi)...a po pul roce je to na vyhozeni. Mam i fotky:-)

        No vy lezaci jste hold narocnejsi....vzdyt vam musi porad ficet pod ty bundy:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 25.03.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

               

          Si to stáhneš a zavážeš na kličku a nefičí :o)
          Nemyslel jsem to, co má Radka. Myslel jsem to ostatní. A to mi právě ukazocvali na SportPragu, že mají uplně jiný. Jiný výrobce jiný střih atd.

          [ Zpět ]
          Datum: 25.03.2007
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

                 

            Jo ahaaa...tak o tom nevim. Hold SP byl daleko. Kazdopadne vis co je belbe...za cenu te Radciny bundy (plus nejake drobne) jsem tu mel ve sleve GTX Paclite...overenej material:-) Neber to. Jenze toho se nikda v CR nedozijes.

            [ Zpět ]
            Datum: 25.03.2007
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

                 

            Je to Frog ale ten komplet stojí 4500,-
            Jinak "lepší" material od O2 stojí taky kolem 4 tisíc.

            [ Zpět ]
            Datum: 26.03.2007
            Autor: Zdenda-Max
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

                 

            Je to Frog ale ten komplet stojí 4500,-
            Jinak "lepší" material od O2 stojí taky kolem 4 tisíc.

            [ Zpět ]
            Datum: 26.03.2007
            Autor: Zdenda-Max
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

                   

              Opakování, Matka Moudrosti.

              [ Zpět ]
              Datum: 26.03.2007
              Autor: Zdenda-Max
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

           

      Volal jsem prodejci a ten mi tvrdí, že je na to záruka a nic by se prodřít nemělo. Mechanické poškození ano, například větví, šoupáním o sedlo nikoliv.
      A co reklamace ? Funguje ?

      [ Zpět ]
      Datum: 26.03.2007
      Autor: Zdenda-Max
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

             

        Bohuzel jsem ve skotsku, takze reklamovat nemuzu...ale reklamoval bych. Jinak reklamace bych se nebal:-) Koupili jsme prvni bundu a ta uz byla roztrhla!!! Uz to neco svedci o materialu. Nastesti bez problemu vymenili. Jo jinak na te bunde je napsano....pro mirne mechanicke zatizeni, nebo tak neco. Nevim, zda mezi to patri i odreni od batohu. Kdyz pujdu do lesa, chci, aby to neco vydrzelo. To same na kole. Pojedes lesem a kdo ti zaruci, ze nezavadis o vetev? GTX bundu mam dele a na ni neni znamky poskozeni....a ze ji nesetrim.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.03.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

               

          Bojím se tak trochu prošoupání o potah sedla. Zkusím zavolat prodejci a pořešit co je nového a jesli dají záruku na prošoupání o potah lehokola a uvidím.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.03.2007
          Autor: Zdenda-Max
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

                 

            No na to jsem prave dneska myslel....vy lezaci to mate slozitejsi...prece jen se to tam pod vama bude vice sourat....takze to chce opravdu neco mechanicky odolne. Ale na druhou stranu...jak casto v tom budes jezdit? Jen kdyz zaprsi...

            [ Zpět ]
            Datum: 26.03.2007
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

                   

              Mě se to o sedlo neprošoupalo. Jezdím v tom každý ráno. Je kosa a je to dobrá větrovka. Prošoupalo se to až o asfalt. Ale jel jsem tak 35 km/h, když jsem sebou seknul na zamrzlý kaluži a jel po zadku opravdu hodně metrů. I tak se ale ošoupala jen ta vrchní vrstva a používám to jako ochranu proti větru furt dál. Od tý doby jsem v dešti nejel tak nevím, jestli to bude fungovat. Předpokládám, že ne.

              [ Zpět ]
              Datum: 27.03.2007
              Autor: Jurimír
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

                 

            Pochybuji, ze ti nekdo takovou zaruku da. Na podobne veci se zaruka vubec nevztahuje. Je to problem pouzivani. Z toho se vyvlece kazda firma a bude mit pravdu. Navic, pokud se ti na lezaku prosoupo zada, je to v klidu. Ty potrebujes, aby se ti neprosoupal predek, na ktery lije.

            [ Zpět ]
            Datum: 27.03.2007
            Autor: honzagalla
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

                   

              Když nejedeš jako o závod, tak ti regulérně prší i na záda. V lese kdy se suneš jen o něco rychleji než chodec, či fouká ze špatné strany.Také není příjemné sednout na mokré sedlo a mít během chvilky mokrá záda.
              A pro vysvětlenou, jezdím asfalt/les 50 na 50. A v lese často tlačím.

              [ Zpět ]
              Datum: 30.03.2007
              Autor: Zdenda-Max
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

                     

                A což takhle jednoduchá věc. Co tu vlastně řešíme??? Mokrá záda, mokrý zadek???Snadná to věc na lehokole, stačí natáhnout na sedlo dlouhý černý igelitový pytel na odpadky - vzadu mírně nastřiženýna -(samozřejmě nový - nepoužitý:-) ), stáhnout to gumičkama u opěrky hlavy - pokud je a dole to zavážu pod sedlem a je to....suchá záda i prd.l. Přestane pršet? ....Stáhnu a složím do kapsy u kalhot:-) Po roztržení použiji nový cca. za pár halířů....Pokud není opěrka hlavy, udělám na svařeném konci uzel - aby to šlo do oblouku nasadit na zaoblené sedlo, natáhnu, podl sedlem opět zavážu nebo stáhnu gumičkou a vše je v suchu!!!!:-)))Obavy z toho, že se vám v dešti spaří záda rozhodně nemám, jednak se v dešti většinou ochladí a stejně je většinou člověk v budně či tak něco...

                [ Zpět ]
                Datum: 30.03.2007
                Autor: Martis
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

                       

                  No nevím :o(
                  Jednak se v tom podle mne zapařím a jednak je to děsně nevzhledné a připadal bnych si jako bezdomovec.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 30.03.2007
                  Autor: Jurimír
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

                         

                    Ted´jde o to, jestli je důležité dobře v dešti vypadat, nebo být suchý. Tu prioritu si musí každý vybrat sám. Myslíš, že si tě někdo bude v lijáku nějak obzvlášt´prohlížet? Myslím, že se spíš každý kouká rychle schovat....

                    [ Zpět ]
                    Datum: 30.03.2007
                    Autor: Martis
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

                           

                      To jak budu nebo nebudu vypadat je mi jedno. To já neřeším. Jde o to jak se budu cítit.
                      Navíc si fakt myslím, že se v tom akorát zapaříš a budeš mokrý uplně stejně. , Kdysi jsme s klukama zkoušeli na vandru a na vodáku zabalení do igelitu spát a ve výsledku jsme byli stejně mokří jako bychom spali v dešti jen tak. A to jsme se nehýbali! Takže si nebyslím, že zůstaneš suchý. Muselo by ti to nějak hodně odvětrávat a to nevím, jak budeš řešit. Když bude fakt slejvák, tak se taky raději schovám, ale při normálním dešti mi stačí obleček od CZBMI a budu v suchu a pojedu dál.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 30.03.2007
                      Autor: Jurimír
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

           

      Kde to najdu ? Nevím co zadat do vyhledávače.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.03.2007
      Autor: Zdenda-Max
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

         

    Tak s překvapením zjišťuju, že su asi jeden z těch drsných :-).
    Nicméně jsem si právě vzpomněl, jak jsem na lehokole zmokl poprvé, v srpnu 2003, při bouřce. To bylo tak protivný! A při tom bylo teplo, ale já nikdy dřív nemokl vleže, připadal jsem si jako bych si lehl do vany pod sprchu oblečenej nebo něco. No ale do práce jsem jezdit musel, abych nové lehokolo splatil, tak jsem si rychle zvykl.
    Později jsem začal jezdit do školy když bylo hezky. Pak se začlo stávat, že jsem se začal chystat moc pozdě, MHDčkem to už nešlo, tak jsem vyrazil i za deště. Pak mě MHD přestalo bavit tak, že jsem jezdil za deště vždycky. Pak už i za sněhu. Později ne jen 5km do školy, ale klidně i na výlet. A tak furt dál.
    Na teď, o 3,5 roku později, tady čtu tvůj příspěvek a takhle vzpomínám, co bylo. Včera jsem jel na Sedm studánek s Bicybem. Cestou na sraz ve slejváku jsem si říkal "Seš magor, tam nikdo nebude". Bylo nás tam nakonec devět magorů a dali jsme výlet na větší část dne a cca 60km. Zkouším si vzpomnět, co mě vadilo. Určitě mokrý vlněný rukavice. Umýval jsem kolo od polního bahna ze středy v každé kaluži co jsem našel, a na ruce to někdy můžu stříkat. I kdyby ne, déšť to za chvíli stejně zvládne sám. Pak taky zima na nohy, i když ne mokro. Letní tretry s větracíma mřížkama nejsou do 5°C nic moc ani s dvojitejma ponožkama, ale bez spd nevyjedu :-). Jinak už mě nic nenapadá. Bunda promokla durch jen na rukávech a malinko na břiše, protože většinu dne jen mrholilo. Nicméně zmoklé tělo mi tak nevadí, když už nastane. Pršení do obličeje je jedna z těch věcí, co mi vadila tehdy když jsem zmokl poprvé, to byl dost možná hlavní zdroj toho nepříjemného pocitu. Ale dneska mi to nic nedělá. Nosím čiré brýle, na nich je spousta vody, ale člověk ji ani nevnímá, jen když to pak sundá, tak se diví, že svět není až tak šedivý. Zbytek obličeje si prostě zvykl. Furt lepší než bahenní pleťová maska co měla včera jedna cyklistka s horákem bez blatníků.

    K tomu seznamu (mix obou seznamů):
    1 - nevím, nenosím, necítím potřebu nosit, takže neporadím
    2 - nějaký druh nepromokavých rukavic by nebyl od věci. Ale žádné neznám.
    3 - boty mi taky nemoknou, za jízdy, asi podrážka vertikálně plus dopředný pohyb rovná se suchá noha. Jedinou vodu tam člověk dostaně občas v kaluži od předního kola, když vyhazuje dopředu, někdy zasáhne voda patu. Možná to dokáže řešit nějaký druhl blatníku. Z části to řeší zastavení šlapání s klikama vodorovně v kritických momentech
    4 - obličej - prostě jen zvyk, po nějaké době to člověk přestane úplně vnímat. A je to neškodné.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.03.2007
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

           

      A když uleháš večer do stanu a všechno máš mokré, je nad nulou a druhý den pokračuješ dál. Ani to ti nevadí ?

      [ Zpět ]
      Datum: 26.03.2007
      Autor: Zdenda-Max
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

             

        Rekni mi jedno. Jak muzes mit vse mokre???? Jestli to vozis v brasnach, tak mam brasny bud nepromokave nebo pretahle plastenkou. Pokavad ani jedno z toho, tak to dam do igelitaku....

        [ Zpět ]
        Datum: 26.03.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

             

        Kritické věci v igelitech zůstanou suché, sotva přestane pršet a vypadá to, že až do spaní nezmoknu znova, vezmu na sebe ty suché. Mokré usuším při první příležitosti. Když to nejde, mám jedny mokré věci na jízdu a suché na zbytek času. Po navlečení těch studených mokrých je potřeba okamžitě vyrazit a zahřát se krátkou jízdou na vyšší výkon, pak je to v pohodě. Aspoň mě to takhle funguje.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.03.2007
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufa

         

    ad 4) - nejlepší je deštník!

    [ Zpět ]
    Datum: 26.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufa

           

      Ad 4: je to neprijemne, a nemyslim, ze je to neskodne (mit vodu na ksichte). Alespon pro mne, mam totiz bryle nejen na paradu (no dobre, a proti vetru a mucham a tak, jasne), ale hlavne abych vubec videl - dioptricke. S kapkama vody sice vidim, ale je to nejen neprijemne, myslim, ze i nebezpecne - oci se hodne unavi, a uplne nahouby je to kdyz je tma, na kapkach se pak lame svetlo z okoli, od protijedoucich aut atd... takze chvilema neni videt vubec nic.

      Resim to uspesne ksiltovkou, pres kterou pretahnu kapuci bundy. Hlavu mam suchou, ksilt sice zmokne a nasakne,ale kape to z nej kolem, uz ne na ty bryle... takze pohoda.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.03.2007
      Autor: Andrej
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

         

    Zatím jezdím sice denně, ale jen kousek do práce a jinak jen pro radost, když je hezky, tak problém s dlouho trvajícím deštěm zatím neřeším. Když začne lejt, tak se vrátím. Na hlavu jsem si ušil z fotbalové štulpny kuklu. Má dva otvory pro oči a jeden společný pro nos a pusu. Aby okraje otvorů neomezovaly výhled, udělal jsem je trochu větší a to se mi vymstilo, když mě tuhle chytla přeháňka a "krupičky" hnal vítr takovou silou, že i na ty malé kousky, co nekryly brýle to bylo dost bolestivé. Celý zbytek cesty jsem řídil jen jednou rukou a druhou se kryl. Budu muset ušít novou s menšími výřezy.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.03.2007
    Autor: drak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

         

    Obleceni si kazdy asi musi vyzkouset sam. My s Eliskou vozimu membranove bundy od High Pointu a tenke sustaky. Dulezite je ne aby to promoklo, ale aby to pak v tom stanu rychle uschlo. Kdyz uz je moc zima a moc deste, pak se radeji schovame, nez jedeme. Pokud obleceni neuschne susime nad ohnem. Problem s bundami, ktere mame je v tom, ze protece predni zip a pak to steka po brise, ale to az pri dlouhem a hustem desti. Asi by pomohl takovy ten specialni vode odolny zip, ale nemam jej odzkouseny a zatim neminim vyvalit cvicne 7000 za bundu. Toho deste zase tolik neni a da se to prezit.

    Na mokre boty pomuze spravne nastaveny windshield.

    Pokud jedu tak potah na sedlo kryju telem, kdyz zastavim, okamzite jej davam pod bundu. Jedine tak ma sanci byt suchy. Pokud zmokne, zpravidla i rychle uschne.

    S produkty CZBMI zkusenost nemam. Sztulici byli naramne spokojeni, ale ti jeli na klasice. Lehokolo je preci jen jine...

    [ Zpět ]
    Datum: 26.03.2007
    Autor: honzagalla
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

         

    .....a což takhle vyměnit lehokolo rovnou za velomobil???Obdoba lehokola s kapotou a máš po problémech:-) Jinak, pokud nemáš zbytečných několik desítek tisíc až sto tisíc, budeš muset asi občas zmoknout. Ovšem na zmoknutí mám i jinej vážnej recept: Kup si za 300 Kč menší auto-plachtu, kterou slož a přihod s kusem provázku do brašen. Až začne pršet silně až nesnesitelně, zastav a z autoplachty a kola zrob pomocí provázku malý přístřešek. Po jistém nácviku to v rychlosti spíchneš asi tak za 5 minut. Počkej, až přestane lejt. Co se týče promokání brašen je nejjednodušší a nejlevnější vrazit hadry do igelitových tašek a ty pak do cyklobrašen. Náklady cca. 50 Kč za igelitky, daj se koupit všude cestou a efekt(pokud ji neroztrháš) - 100%. Ovšem pozor! Nestrkat do nich mokré věci - jinak do 2 dnů - superpenicilin. A pokud nechceš promoknout při jízdě na lehokole a jsi v civilizované oblasti, radši zastav a někde se schovej do půvabné hospůdky v nejhorším případě přijde vhod i krytá autobusová zastávka či průjezd.Žádná pláštěnka ani igelitové boty tě neochrání proti naprostému prochladnutí a následným nepříjemným zdravotním problémům. A nesportujeme přeci proto, abychom trpěli, ale abychom z toho měli radost, ne???:-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 26.03.2007
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Včerejší jízda v dešti a zimě, utrpení a zoufalost

         

    Narazil jsem na ïnternetu na zajímavou pláštěnku, můžete se inspirovat.
    http://www.ligfiets.net/zelfbouwer/project.php...

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2007
    Autor: Jihra
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

332 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024