reklama

GT Avalanche 1.0 vs. Merida Matts TFS 500-V

Ahoj, před koupí nového biku se rozhoduji mezi GT Avalanche 1.0 a Meridou Matts TFS 500-V (viz odkazy níže). Máte někdo s těmito koly zkušenosti a mohli byste poradit?
Jde o jízdu v méně až středně náročném terénu, nezpevněné polní a lesní cesty apod.
Díky.

GT Avalanche 1.0: http://www.bikecentrum.cz/gt_detail.php?nodeId...

Merida Matts TFS 500-V:
http://www.merida-bike.cz/prodej/matts-tfs-500-v

[ Zpět ]
Datum: 25.03.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Tlapousek)
  • Re: GT Avalanche 1.0 vs. Merida Matts TFS 500-V

         

    Já jsem si loni koupil GT 1.0 disc - a jsem spokojený. Jen se mi moc nelíbí na letošním modelu ta vidlice Suntour ..... já mám ještě RockShox - řekl bych,že chtěli snížit cenu a letošní verzi lehce ošidili....ale nečekej, že ti někdo řekne která značka je lepší a která horší. Oba modely jsou dobré , to chce vyzkoušet který ti sedne co se týče geometrie atd....
    Ale já bych bral zase GT :)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (milank)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: GT Avalanche 1.0 vs. Merida Matts TFS 500-V

         

    Před třemi týdny jsem koupil letošního Avalanche 1.0 Disc. Za cenu 18 990 Kč je to myslím dobrá nabídka. V 50 km jsem byl na garančce, kde jsem pouze nechával seřídit pravou destičku na přední kotoučovce, která byla neustále připláclá na kotouč. Jinak s ním zatím nemám problém. Srovnání mezi tímto Avalanchem a touto Meridou (ve variantě s diskovými brzdami) je na http://www.theosport.cz, doporučuji přečíst. Přesně jak tam píšou: pokud chceš více blbnout, vem GT. Opravdu tě nezklame. S Meridou nemám zkušenosti, ale krátce jsem jí viděl na prodejně a rozhodl se pro Avalanche. Na druhou stranu, pokud budeš jezdit spíše po lesních či polních cestách, tak tam by nejspíš stačila Merida s 80 mm vidlí. A navíc bys ještě ušetřil.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jeremiáš)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: GT Avalanche 1.0 vs. Merida Matts TFS 500-V

           

      S tím šetřením jsem se spletl, bral jsem to v Disc variantě :)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jeremiáš)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: GT Avalanche 1.0 vs. Merida Matts TFS 500-V

         

    I kdyz vycham osobni preferenci, tak bych stejne sel do GT. Nezpevnene polni cesty a lesni cesty jsou dost casto blize k tomu strednimu terenu, a pokud zrovna "nechrtis", tak tech 20mm zdvihu na vidli ocenis (a co jsem nekde cetl recenzi, tak X100 pracuje lepe nez XCMko (alespon v seriovce)). Navic ma GT lepsi rafky a je lehci.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (?)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

264 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024