reklama

GT Avalanche 1.0 vs. Merida Matts TFS 500-V

Ahoj, před koupí nového biku se rozhoduji mezi GT Avalanche 1.0 a Meridou Matts TFS 500-V (viz odkazy níže). Máte někdo s těmito koly zkušenosti a mohli byste poradit?
Jde o jízdu v méně až středně náročném terénu, nezpevněné polní a lesní cesty apod.
Díky.

GT Avalanche 1.0: http://www.bikecentrum.cz/gt_detail.php?nodeId...

Merida Matts TFS 500-V:
http://www.merida-bike.cz/prodej/matts-tfs-500-v

[ Zpět ]
Datum: 25.03.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Tlapousek)
  • Re: GT Avalanche 1.0 vs. Merida Matts TFS 500-V

Já jsem si loni koupil GT 1.0 disc - a jsem spokojený. Jen se mi moc nelíbí na letošním modelu ta vidlice Suntour ..... já mám ještě RockShox - řekl bych,že chtěli snížit cenu a letošní verzi lehce ošidili....ale nečekej, že ti někdo řekne která značka je lepší a která horší. Oba modely jsou dobré , to chce vyzkoušet který ti sedne co se týče geometrie atd....
    Ale já bych bral zase GT :)

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (milank)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Před třemi týdny jsem koupil letošního Avalanche 1.0 Disc. Za cenu 18 990 Kč je to myslím dobrá nabídka. V 50 km jsem byl na garančce, kde jsem pouze nechával seřídit pravou destičku na přední kotoučovce, která byla neustále připláclá na kotouč. Jinak s ním zatím nemám problém. Srovnání mezi tímto Avalanchem a touto Meridou (ve variantě s diskovými brzdami) je na http://www.theosport.cz, doporučuji přečíst. Přesně jak tam píšou: pokud chceš více blbnout, vem GT. Opravdu tě nezklame. S Meridou nemám zkušenosti, ale krátce jsem jí viděl na prodejně a rozhodl se pro Avalanche. Na druhou stranu, pokud budeš jezdit spíše po lesních či polních cestách, tak tam by nejspíš stačila Merida s 80 mm vidlí. A navíc bys ještě ušetřil.

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jeremiáš)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

S tím šetřením jsem se spletl, bral jsem to v Disc variantě :)

[ Zpět ]
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jeremiáš)

I kdyz vycham osobni preferenci, tak bych stejne sel do GT. Nezpevnene polni cesty a lesni cesty jsou dost casto blize k tomu strednimu terenu, a pokud zrovna "nechrtis", tak tech 20mm zdvihu na vidli ocenis (a co jsem nekde cetl recenzi, tak X100 pracuje lepe nez XCMko (alespon v seriovce)). Navic ma GT lepsi rafky a je lehci.

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (?)
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

včera
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
včera
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.

Hledám: V létě do Itálie

14.10.2017
Hezký den Hledám někoho, kdo by jel příští rok, 2018, v létě do Itálie.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

170 cyklistů (12 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017