reklama

Jarmesovo nízké lehokolo

Na webu lehokolo.com najdete fotky Jarmesova lehokolo TOXY ZR clone

[ Zpět ]
Datum: 21.03.2007
  • Re: Jarmesovo nízké lehokolo

         

    Ahoj...posilal mi je ma mail a musim uznat, ze je to asi nejlepsi home-vyroba kola (vseobecne), co jsem kdy videl....fakt se mi libi a tesim se az vyzkousim!!!!

    [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jarmesovo nízké lehokolo

           

      pokud soudíš estetiku, pak asi jo

      [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2007
      Autor: evan
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jarmesovo nízké lehokolo

         

    Jen s prominutim udelam klikaci odkaz:-)

    http://lehokolo.com/

    [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jarmesovo nízké lehokolo

         

    Pěkné! Ten přední náboj to je NEXUS? Stačí ten rozsah? Ptám se protože o 7 rychlostním sem uvažoval na leháče, ale nejsem si jist.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lukas ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Toxy clone

         

    Řemeslně pěkně zvládnuto, ovšem s geometrií bych se příliš nechlubila. Škoda, jsem myslela, že by to mohl být pěkný stroj.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2007
    Autor: evan
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Toxy clone

           

      Ja nevim, to asi clovek zjisti az na to sedne.... Zadnej prototyp nemuze byt dokonalej....ladit se da vzdy... Kazdopadne me se to libi...
      Jedine, ceho bych se bal....je to jedna dlouha trubka a ta musi hodne pracovat...

      [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Toxy clone

           

      Jak můžeš vědět,jakou to má geometrii,když jsi tak jasnovidná,tak si zajisté zjistila,že je seřizovací.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2007
      Autor: Jarmes
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Toxy clone

             

        omlouvam se, jen jsem hadala, ony ty fotky asi zkresluji. chtela bych se jen zeptat, kolik to dela mezi vyskou sezeni a vyskou stredu slapani?

        [ Zpět ]
        Datum: 22.03.2007
        Autor: evan
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Toxy clone

             

        zdravim
        gratuluji k zajeti skutecne hodne prace, a je videt ze to s materialem umis..
        s tou geometrii ovsem davam za pravdu evine
        rizeni si doladil, 55mm zavlek je celkem standart..
        i kdyz evina neni jasnovidecka dovolil jsem si udelat mensi resersi zbytku geometrie viz tady:
        http://www.blids.nl/o106/hpvnews_picture/Jarmes...
        je to zhruba ale 430mm diference mezi sezenim a slapanim je opravdu prilis, zavodaky maji tak 300 cca, zbytek mene, ma to vliv na prokrvovani nohou, i kdyz zvyknout se da asi na vse...
        proste trosku skoda je ze si nektere veci resil az v realite az byl problem, reseni se vzdy najde ale spousta se toho da eliminovat predem..
        hodne stesti
        nink

        [ Zpět ]
        Datum: 23.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (nink)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Toxy clone

               

          Ja si myslim, ze to neni posledni kus. Na tech dalsich se mouchy vychytaji:-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 23.03.2007
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Toxy clone

               

          Tak koukám další jasnovidec ,kde si přišel na ty míry?Víš co ,když si seš tak jistý,tak já přijedu k Tobě a Tam to změříme.Já říkám,že to je 300 a Ty píšeš 430 ,tak kdo to vyhraje ten zaplatí 2.000,-Kč pokutu souhlasíš?.Nedělej si starost o moje nohy a dodej si alespoň trochu odvahy vystup z anonimity a potom nejprve vylepši to své kolo a až se na to dá koukat tak komentuj cizí . Já jsem kola stavěl taková,jak jsem chtěl a ne že mi taková vyšla.Zatím si to rozmysli,teď jedu s koly a tříkolkou do chorvatska a pak můžeme zápolit,máme zde svědky.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.03.2007
          Autor: Jarmes
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Toxy clone

                 

            On pro nás není anonymní i když tady není přihlášenej, ale díky srazům se skoro všichni známe. A na níže uvedených odkazech se můžeš podívat na některá kola, co honza postavil. Tedy u té překližky si nejsem jistý, jestli je to jeho nebo Eviny.


            http://lehobrno.borec.cz/DSCN6884s.jpg

            http://www.lehokolo.com/view.php?cisloclanku...

            http://www.lehokolo.com/view.php?cisloclanku...

            http://www.lehokolo.com/view.php?cisloclanku...

            http://lehobrno.borec.cz/P1010805s.jpg

            [ Zpět ]
            Datum: 28.03.2007
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Toxy clone

                   

              no vidíš a já sám postavil během ledna 3 kola

              [ Zpět ]
              Datum: 28.03.2007
              Autor: Jarmes
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Toxy clone

                   

              ty kola jsem samozřejmě viděl již téměř před rokem a právě proto mne zaráží jeho reaxe na mé

              [ Zpět ]
              Datum: 28.03.2007
              Autor: Jarmes
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Toxy clone

                   

              jo a když není anonymní,tak proč se tak chová,čeho se bojí ?

              [ Zpět ]
              Datum: 28.03.2007
              Autor: Jarmes
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Toxy clone

                     

                On sem moc nechodí a přece se podepsal.
                Jinak na zbytek se musíš zeptat jeho :

                http://pokryti.wz.cz/#row44

                [ Zpět ]
                Datum: 28.03.2007
                Autor: Jurimír
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Toxy clone

                       

                  Jo dik,ale o tom pokrytí vím.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 28.03.2007
                  Autor: Jarmes
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Toxy clone

                 

            Z fotky se to dá trefit i blbě, mám to vyzkoušený. Pokud se stalo, prostě napiš, jak je to ve skutečnosti, není třeba se hned rozčilovat nebo žádat peníze.
            Anonymita je s tvrdým y.
            Ninkova lehola vylepšit nejde, jsou dokonalá v tom, na co byla navržena, každé z nich. Krásné kulaté ohýbané trubky můžou vypadat hezky pro nezkušené oko, ale nejsou samospasitelné. Naproti tomu zkušení pozorovatelé ocení i funkční design. Jestli patříš k lidem alergickým na rámy z jeklu nebo dřeva (a takových asi není málo), prostě to napiš a nenavážej se do cizí práce.
            Pokud jsi "kola stavěl taková,jak jsem chtěl a ne že mi taková vyšla", pak se Láďa ve svém článku mýlí když píše o změnách prováděných až po postavení prototypu. Pokud se Láďa mýlí, oprav ho, tady nebo i přímo na jeho webu, bude to užitečnější než navézt se do nejproduktivnějšího a nejschopnějšího homebuildera u nás.
            Nink pracuje v jedné zemi a bydlí v jiné, pokud náhodou má někdy volný čas tady doma, tráví ho stavbou lehokol, ne reagováním na reakce nepochopené komentáře na nějaké diskusi. Nicméně pokud máš něco na srdci, klidně to tu vylej, já mu to přeleju až s ním budu mluvit třeba nad stavbou našeho tandemu.

            [ Zpět ]
            Datum: 28.03.2007
            Autor: Jirka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Toxy clone

                   

              nesnaž se mi podstrčit,co jsem nikdy nenapsal ani žádnou pomluvu na kola zde předváděná,to jste začali vy.Stačí se podívat na vystavená lehokola na všechny se pěje chvála,jen to moje za nic nestojí není to divné ?Také,že poloměr ohybu trubek neladí s poloměrem předního kola a že tam měla být kola 26"atd.O tom poloměru když čte strojař,tak si minimálně musí myslet,že ten člověk neví jak pracuje ohýbačka.Takže si tady i nadále uplatňujte svůj patent na rozum a toto je můj poslední příspěvek tady.Přeji hodně poslušných ovcí

              [ Zpět ]
              Datum: 28.03.2007
              Autor: Jarmes
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Toxy clone

                     

                Jihra, Ludez, lukas, Michal . . . (to jen co jsem si zapamatoval) Ti kolo chválili. Eva si dovolila poznámku o tom, co se jí nezdá. Ty jsi reagoval (podle mne) zbytečně podrážděně. Načež se ti omluvila, že jí to tak podle fotky přišlo a zeptala se tě, jak je to ve skutečnosti. Nestála Ti za odpověď. Protože jsi neodpověděl pokusil se to nink spočítat z fotky. Jeho zajímá každý doma vyráběný kolo, právě proto, že stále staví a experimentuje s novými tvary a materiály. Zase jsi reagoval podrážděně. Jirka to shrnul s tím, že pokud něco napsal Láďa špatně, abys to řekl jemu. A ty se urazíš:o(
                Takže skoro všichni Ti tu to kolo chválili, protože je prostě pěkné a hezky udělané. Eva s ninkem díky tomu, že mají se stavbou své zkušenosti měli poznámky a otázky ke konstrukci. Místo abys je vyvrátil a vysvětlil a odpověděl jim (není od toho ta diskuse?), tak jsi se naštval a urazil. Zbytečně a podle mne hloupě. Není to škoda? Oni jen chtěli diskutovat o problému. Zkus to ještě zvážit, prosím. Pokud by to byl opravdu tvůj poslední příspěvek tak ahoj a přeju hodně štěstí, ale doufám, že si to rozmyslíš.

                [ Zpět ]
                Datum: 29.03.2007
                Autor: Jurimír
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Toxy clone

                       

                  S jednim musim s Jaremesem souhlasit. Nikdo na tom kole nesedel, takze nemuze soudit jeho funkcnost, pripadne nefunkcnost. Podle fotky muzes tu vec hodnotit po strance designu, ale hodnotit funkcnost a odmerovat neco na fotce a delat z doho zavery...to preci nejde a zadnejs strojar si to ani nedovoli. I ja jsem se omezil na konstatovani, ze je to na pohled hezke. Co mi vime...treba je to nekde delsi, nekde kratsi a kdyz si na to sednem, tak reknem...bezva, to je parada. Nebo proste reknem...hele, hezky, ale neda se na tom ujet ani metr....

                  [ Zpět ]
                  Datum: 29.03.2007
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Toxy clone

                         

                    Máš pravdu v tom, že z fotky si nikdo nemůže být jistý. Ale kdo vyzkoušel desítky lehokol má na ně trochu oko, a i když z fotky je v tom určitá nejistota (i když vidíš kolo před sebou nějaká nejistota zůstane), po nějaké době se už v úsudku docela trefuješ. Takže když se někde v diskusi objeví fotka nového lehokola, nelze čekat nic jiného, než že se hromada lidí podle té fotky o tom kole vyjádří. A nebou se obtěžovat začít každou větu "z fotky to vypadá, že...", prostě napíšou přímo, jak to vypadá. Pokud odhadli špatně, je třeba je opravit, pokud odhadli spráně, ale daný rys kola má nějaký důvod, je třeba ho uvést. Rozčílit se nad tím co si ti lidé dovolují je prostě jen způsob jak dané diskusní vlákno zlikvidovat. Mnozí tu získali dojem, že Jarmes postavil ta lehokola a čekal, že všichni padnou na zadek a budou ho vzývat jako boha stavby lehokol. Neříkám, že si to myslí, jen že jeho vystupování na mnoho lidí působí právě takovým dojmem. Ať už to tak je nebo to tak jen něchtě vyznělo, každopádně to samozřejmě příliš nepomůže objektivitě těch, co se k tomu kolu vyjadřují.
                    Osobně jsem celkem zvědavý, jak se ta kola osvědčí. Bude-li někdy možnost je vyzkoušet, tak to samozřejmě udělám, bez vyzkoušení to člověk těžko ohodnotí víc jak přibližně. A jestli mě chování toho kola překvapí příjemně, tak to si piš že si ho pak budu prohlížet setsakra důkladně abych zjistil, čím to je, že to co mělo jeho vlastnosti zhoršovat se neprojevilo.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 29.03.2007
                    Autor: Jirka
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Toxy clone

                           

                      Naprosto souhlasim. Jeho reakce byla zbytecne prehnana...ale chapu ho. Ja za poslednich par let udelal nekolik prototypu, nekolik docela zajimavych konstrukci a pokavad se to ukazovalo zakaznikovi, musel mit VZDY podklady vhodne k posouzeni funkce...to znamena, ze musel mit zakladni koty, pripadne model v nejakem prohlizeci, umoznujici zmereni potrebnych mer. Bez toho nebylo mozna diskuze...nemas o cem diskutovat, jen polemizujes.... Tady je to to same. Navic jsem byl ve firme, kde se skoro kazda zakazka delila na dve casti....prototyp a finalni verze. Prototyp musis vymyslet, pripadne zkonzultovat...pak se vyrobi a VYZKOUSI....pak se vetsinou debatovalo a ...pak se vzala flexa a upravilo se to tak, aby to fungovalo. Proto pisu, ze bez vyzkouseni nemuze nikdo o funkci debatovat...at je to extrazkusenej stavitel nebo ne. Ja bych si to sam nedovolol a to jsem 8let delal kazdy mesic jednu masinu....takze bych si to i mohl dovolit...ale nejde to:-) Tahat rozmery nekde z fotky....vzdyt ani nevis, zda ta fotka neni zkreslena, upravovana.... Takze proto se mu nedivim...

                      [ Zpět ]
                      Datum: 30.03.2007
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Toxy clone

                             

                        Předpokládám, že mluvíš o klasickýcho kolech (co jsi stavěl)? Nebo i něco jinýho?
                        Já osobně, ale může to být jen nezkušený oko, z fotky klasickýho kola opravdu o jeho vlastnostech nevidím vůbec ale vůbec nic. Připadají mě stejný, víceméně, dej mi fotky dvou silniček nebo dvou horáků a absolutně nepoznám takové ty věci jako "tohle je na sprint a tohle spíš na maratony", prostě rozdíly v geometrii jsou tak malý, že laik nemá šanci něco vidět.
                        Naopak u lehokol jsou rozdíly dost drastický, až se člověk nestíhá divit co všechno může fungovat. Viz ninkův závodní FWD, bez kladky na návratové straně řetězu. Dokonce i leholidi na to civí, přitom to funguje skvěle. To na jednu stranu snižuje šanci správně odhadnout schopnosti nějakého lehokola z fotky, na druhou stranu některé věci jsou daleko víc vidět, prostě protože ty rozdíly bývají větší. Takže třeba poloha pedálů vůči jezdci se může pohybovat v dost velkém rozsahu, ale něco už zrátka vypadá jako extrém ať je to vyfocené z kterékoliv strany. Pak o tom klidně veřejně prohlásím svůj úsudek "podle mě je to extrém". Něco jiného je to pro vidlice na FWD kolech - tady naopak z principu vychází prakticky nedosažitelný teoretický idelál (řetěz přímo v ose hlavy) a je na první pohled vidět jak moc se k němu to či ono kolo blíží. Když to vypadá, že autor kola nevyvinul zvláštní snahu se k němu dostat, nenapíšu "máš to blbě", ale spíš něco jako "geometrie toho předku by šla i líp" a doufám, že se autor neurazí. Tentokrát se urazil, škoda, ale už s tím nic nenaděláme.
                        U nás má přímou zkušenost s FWD jen nink a Evina, pokud vím, a já jedno kolo mám zatím na papíře a stavět ho budu nejdřív v létě. Tihle dva se právě pustili do kritiky, akorát asi ne každý (a ne Jarmes) ví, že právě oni dva si to můžou dovolit.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 30.03.2007
                        Autor: Jirka
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Toxy clone

                               

                          tak tak - nink není z těch který by se chtěl nad někoho vyvyšovat a ani to nemá zapotřebí. spíše mu šlo o to jenom poradit.
                          Já sluduju lehokolové forum v podstatě od té doby co vzniklo a musím říct že v poslední době to tady začíná dost upadat díky některým jedincům kteří bezdůvodně útočí na ostatní (viz některé vedlejší diskuze)....

                          [ Zpět ]
                          Datum: 30.03.2007
                          Autor: Neregistrovaný uživatel (waqw)
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Toxy clone

                               

                          Ne...8let jsem delal prototypove lisovaci, vakuovaci,kasirovaci, tvarovaci, vstrikovaci a buh vi jake jeste formy pro automobilky (Audi, VW, Jaguar, BMW...). Za tech 8 let jsem jich namlatil cca 50 a osobne bych si nikdy nedovolil o nejakem prototypu polemizovat bez dat. A samozrejme si myslim, ze bych mohl, ale proste to nejde....uz jen kvuli tomu, ze to neni profesionalni. Kazdej si pak o tobe rekne, ze si tahas rozumy z palce. Navic, podle toho co Jarmes psal, ten rozmer, co si nick "zmeril" z fotky je ve skutecnosti uplne jinej...Takze zase jen polemizuje.
                          Ja si nika a even prace vazim a zasnu nad tim, co delaji...hlavne kdyz pouzivaji docela zajimave materialy, ale prijit, podivat se na fotku a hned delat zavery....to mi prijde zcestne a toho konstruktera to urazi. Kdyz se na tom svezou a pak zacnou kritizovat....tak to beru. Vi o cem mluvi, maji vyzkouseno.

                          [ Zpět ]
                          Datum: 31.03.2007
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Toxy clone

                     

                Správná reakce na chytrolíny......

                [ Zpět ]
                Datum: 29.03.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Hospi)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Toxy clone

                 

            Myslím že se Ti snažil přátelsky poradit. I když se může mýlit, není snad nutné používat takový konfrontační tón.

            [ Zpět ]
            Datum: 28.03.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (lukas ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jarmesovo nízké lehokolo

         

    Ten leštěný nerez vypadá bezvadně! I celkový pohled na to první kolo je supr. To se Vám povedlo, pane Měšťák!
    Asi je škoda, že hlavová trubka řízení mohla být víc k sedlu a měl jste víc kopírovat to Toxy, ona by se tam pak s drobnou úpravou ta šestadvacítka taky vlezla.. ;-) ,
    ale jste člověk šikovný a co se Vám nebude líbit, tak si hravě upravíte, že jo.
    Napište nám, jak to jezdí!

    [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2007
    Autor: Ludez
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jarmesovo nízké lehokolo

           

      Luďku ,to první kolo mělo tu trubku jako TOXY,protože /majitelé/ nechtěli experimentovat s jiným průměrem kola,jako já.Jinak s geometrií jsem laboroval od mínusové do plusové včetně jízdních zkoušek a teď je to na +55mm.Jsem důchodce aproto mám pérování hodně naměko,ale za jízdy mohu pohodlně přitvrdit,nebo obráceně.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2007
      Autor: Jarmes
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jarmesovo nízké lehokolo

         

    Vypadá krásně a elegantně. Ta zadní stavba se mi líbí, akorát bych asi dal ten tlumi víc nastojato, takhle musí asi "chytat" značné síly. Dá se seřídit i natvrdo? Nehoupe se to moc?

    [ Zpět ]
    Datum: 22.03.2007
    Autor: Jihra
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jarmesovo nízké lehokolo

           

      stačí sahnout dozadu a na tlumiči je páčka,kterou to děda přitvrdí

      [ Zpět ]
      Datum: 22.03.2007
      Autor: dominátor
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jarmesovo nízké lehokolo

             

        Hele...jak ten vnoucek do toho vidi. To ho mel deda asi porad pod rukou:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 22.03.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jarmesovo nízké lehokolo

               

          Podle fotek rozhodně :o))

          [ Zpět ]
          Datum: 22.03.2007
          Autor: Holfi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jarmesovo nízké lehokolo

         

    Na pohled vypadá pěkně, hlavě úroveň zpracování. Není to typický domácí bastl z toho co bylo po ruce, vypadá mnohem víc jako tovární stroj.
    Ovšem kritiku geometrie (nemyslím trail, celkově polohu všeho) si taky neodpustím. Rozdíl výšky spodku sedla a pedálů je fakt drastický, v kombinaci s úhlem sedla to dělá navíc i hrozně uzavřený šlapací úhel. Podle mě do té míry, že to snižuje výkon jezdce, o pohodlí nemluvě.
    Vybavuju si streamliner Mango kdykoliv se na to podívám - ten vycházel z domněnky, že pro rychlostní rekord je důležitá aerodynamika do té míry, že všechno ostatní je naprosto vedlejší. Aby dosáhli minimálního odporu karoserie, skrčili dovnitř jezdce tak, že měl spodek sedla a osu šlapání podobně vysoko, ale trup skloněný dopředu a skoro se kopal koleny do hrudi. Je to bezkonkurenčně nejmenší streamliner, a asi by šlo v aerotunelu změřit, že má i nejmenší odpor vzduchu a proto potřebuje nejmenší výkon pro dosažení dané rychlosti. Bohužel jezdec v takovéhle poloze žádný pořádný výkon nepodá.
    Tahle odvozenina ot Toxy ZR sice není co do polohy jezdce až tak extrémní případ, ale i tak mi nepřipadá, že by to bylo úplně dobře. Bohužel s touhle vzájemnou polohou předního kola a sedla už níž pedály dát nejdou, aniž by se objevila jiná drastická nevýhoda - překrytí klik. FWD kola opravdu asi potřebují přední kolo co nejblíž tělu jezdce, a čím nižší, tím svislejší rám mezi kolem a jezdcem. Viz právě to ZR.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2007
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jarmesovo nízké lehokolo

           

      Jo tak to kopani se do prsou, me taky hned napadlo, ale nechtel jsem se do kola moc opirat. K tomu je lepsi prostor tady na diskusi. U fotek jsem jen jmenoval hlavni problemy bez nejakeho extra negativniho vymezeni.
      Taky mi pripada ze u FWD designu jdou vyrobci narozdil od jarmese) na vyrazne nizsi hodnoty zavleku nez je typïckem normalne a taky na skoro nulovy rake (prohnuti vidlice). nevite nekdo (Ninku) proc?
      Hlavni problem manga je jeho rizeni, melo riditka velmi uzka a daleko vepredu pred osou rizeni. Ve vysledku kdyz jezdec dupe a taha za riditka tak se kolo destabilizuje. Cim vic za ne rve tim vetsi je pravdepodobnost rozkimtani rizeni. Takhle myslim ze presne vznikla ta havarka v Battle mountain.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jarmesovo nízké lehokolo

             

        U FWD nejde vidlic prohnout dopředu, jak vidlice většinou bývají, protože pak bys musel s hlavní kladkou hodně dozadu abys obešel řetězem to prohnutí. Tím pádem by se řetěz nahoře hodně vzdálil od osy hlavy a šlapání by ti hodně šlapalo do řízení. Celkově je nejlepší mít "svislou" větev řetězu co nejblíž ose řízení to jde, právě kvůli tomu ovlivnění řízení šlapáním, a to se dosáhne nespíš přímou neprohnutou vidlicí. Závlek se pak musí udělat čistě sklonem hlavy, a pokud není velký vyjde i malý závlek.
        Navíc poháněné přední kolo by vlastně v době záběru mohlo mít i negativní závlek - tah kola by bylo to co by drželo řídítka rovně. Velký pozitivní závlek pak může vyústit v to, že když máš trochu zatočeno a šlápneš, pokusí se to zatočit víc. Proto je vhodný kompromisní závlek u FWD menší než u RWD - obětuje se trocha stability při jízdě bez šlapání pro získání větší stability při šlapání. Nepletu se? Ninku, oprav mě!!!

        Mango se myslím nikdy nedostalo přes 75mph, přestože si od něj slibovali úplný zázraky. Mohlo to být tím co říkáš, pokus o velký záběr do pedálů způsobil, že jezdec nejel dost rovně a už to neuřídil. Nejsem si jistý, o co se tam mohl opřít, jak měl dělané sedlo. Většina výkonu lehokola vychází ze sedla coby základního opěrného bodu, jestli pilot Manga musel tahat za řídítka jak na silničce, tak potěžpánbůh, za takovou elementární chybu návrhu si tu havárku zasloužili.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.03.2007
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jarmesovo nízké lehokolo

         

    Ještě jsem si vpomněl: Odkud je to sedlo?

    [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2007
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jarmesovo nízké lehokolo

           

      Podle mych informaci z polska. Pry to trvalo dost dlouho (3mesice?) az pry si myslel ze nebude vubec.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jarmesovo nízké lehokolo

             

        Dík, myslel jsem si, že je od tam, podle nízkých žeber.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.03.2007
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jarmesovo nízké lehokolo

         

    Rád bych se podíval, ale nemůžu se připojit na lehokolo.com. Už asi dva dny. Problém mám jenom já, nebo je to někde jinde??????

    [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marti)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jarmesovo nízké lehokolo

           

      Taky jsem měl včera problém s připojením, ale dnes to funguje.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (JardaV ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jarmesovo nízké lehokolo

           

      Už mi to chodí... Nádhernej kousek, i když tenhle typ lehokola nemusím...Parádní zpracování... Zaujala mně "jednonohá" zadní vidlice. Jak moc je tuhá v krutu? A co je tam vlastně za náboj?A co čep? Pouzdra nebo ložiska? Jakou váhu to unese?
      Mraky otázek, já vím. Kdybych si chtěl něco podobnýho udělat na svůj klon jekláče, unese to můj metrák +brašny nabalený na týden? Co vy na to, diskutéři...

      [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Marti)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jarmesovo nízké lehokolo

             

        Určitě se to dá udělat tak, aby to uneslo cokoliv, vždyť i motorky mají takový vidlice vzadu. Akorát já s dimenzováním moc nevím, není to moje parketa.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.03.2007
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jarmesovo nízké lehokolo

               

          Ja myslim, ze i na klasicky vypocet "na papire" to neni. Ja uz bych se do toho taky moc nepoustel:-) Tohle by bylo nejlepsi namodelovat a pak to pocitadle zatizit...ono by to ukazalo, jak by se to ve skutecnosti chovalo...

          [ Zpět ]
          Datum: 24.03.2007
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jarmesovo nízké lehokolo

                 

            Nebo to střelit od oka poddimenzovaný, projet se, nechat to rupnout a v místě kde ruplo příště vyztužit.

            [ Zpět ]
            Datum: 24.03.2007
            Autor: Jirka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jarmesovo nízké lehokolo

                   

              A nebo tak:-) Ale prijde mi to jako docela drahy zpusob:-)

              [ Zpět ]
              Datum: 24.03.2007
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

231 cyklistů (10 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024