reklama

Pedály SPD

Mám na kole pedály SPD. Asi po roce začaly vrzat a vydávat divné zvuky, i po namazání. Co s tím? Poradte.

[ Zpět ]
Datum: 16.03.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Ota. ([email protected]))
  • Re: Pedály SPD

         

    Odesly loziska? Nevrzou ti o gumu na bote?

    [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2007
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pedály SPD

           

      Mám pocit že je to v těch pružinách. Boty jsou v pořádku.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ota. ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pedály SPD

             

        Tak pruziny namaz, na to staci normalni wd40. Pokud ti v tom skripe, tak to bude v loziscich tzn. uvnitr te trubicky, ktera je upevnena na kliky.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.03.2007
        Autor: wewerka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pedály SPD

             

        Mně občas zaskřípají kufry o zámky. Zatím jsem ale nepřišel jak tomu zamezit.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.03.2007
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pedály SPD

               

          Vetsinou je to vazne tretra x pedal, jak pise wewe. Taky se to tu uz probiralo, tusim, ze jako nejvetsi vrzalek vysly tretry Specialized, jako nevrzajici botu navrhuju Sidi.
          Je fajn cas od casu pedaly vycistit, prosplichnout nejakym ridsim mazadlem ve spreji a pak vytrit do sucha, aby se na to nelepil b...el.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.03.2007
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pedály SPD

                 

            Spešly vržou opravdu často, ale hlavně v kombinaci s shimano pedály. S Timy si ani nevrznou :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 16.03.2007
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Pedály SPD

                   

              Na Timy jsem vubec slysel samou chvalu, ty s nima jezdis? Skoda, ze mi prijdou takovy masivni, to jsou ale duvody, co? :o)

              [ Zpět ]
              Datum: 16.03.2007
              Autor: vasek
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Pedály SPD

                     

                Jezdim dva roky ATAC XS. Já jsem s nimi moc spokojený, hlavně proto, že s nima jsem s koleny úplně v pohodě (na 520-kách už jsem měl také problémy jen velmi málo, ale měl, trpěl jsem ještě předtím na ritchey, které neměly žádnou rotační vůli a to jsem měl naštelovaný kufry opravdu přesně co to šlo a to i pro každou nohu jinak). Rotační vůli nemají větší než 520/540, to je cca stejný, ale ten pohyb pár mm do strany mi sedí (ono se to pocitově téměř ani nepozná že by se to hýbalo, ale noha si najde tu správnou polohu sama).
                Našlapávání je malinko odlišné od 520/540, nedá se říci jestli lepší nebo horší, mě ale sedí více.
                A pak druhý důležitý důvod - mají největší opěrnou plochu pro botu z rozumných pedálů na trhu, což je super (zvlášť pokud člověk nemá supertuhý tretry). Takže právě to jak jsou masivní mě hrozně vyhovuje.
                A výdrž zatím těžko říct, jedny mají 5tis. km a druhý asi 2,5tis. km a zatím bez servisu a chodí perfektně (ale to je zatím málo km).
                A v bahně jsou na tom podobně jako 520/540, možná o malinký chlup lépe.

                Ale zase jsou dost drahý. Pokud někomu sedí 520/540, tak bych u nich za ty prachy zůstal.

                A mám Spešly sport, které jsem chvíli jezdil s 520-kama a občas vrzaly. Teď s Time vůbec.
                Už mam na poště teď Spešly comp carbon, tak jsem zvědav jaký budou (jsem risknul objednat z netu ve slevě, snad budou velikostně stejný jako ty sporty, v nejhorším je můžu poslat zpátky).

                [ Zpět ]
                Datum: 16.03.2007
                Autor: Mlok
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Pedály SPD

                       

                  Tak ted s tou karbonovou podrazkou uz muzes jezdit i s CrankBros :o) Ja jsem naopak na ziletku uz vcera znova vytahl svoje "stary" tretry Shimano s takovou gumovejsi podrazkou (rozdil oproti tem mym Sidi Dragon) a naopak si na silnici v te trosce pohodli navic libuju :o)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 16.03.2007
                  Autor: vasek
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Pedály SPD

                         

                    To jo, teď už ta plocha pedálů nebude tak podstatná, ale starý boty si nechávam. Ty Spešlácký boty bídně schnou a už jsem několikrát zažil případ, kdy po úplném promočení do dalšího dne nestihly uschnout ani vycpané papírem.
                    Takže v těch sportech ještě jezdit občas taky budu.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 16.03.2007
                    Autor: Mlok
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Pedály SPD

                           

                      ...nehlede na to, ze kdyz se jezdi casteji, neni nad to tretry obcas prostridat, nechat vyvetrat, pro boty i pro nohy samotny je to fajn :o)

                      [ Zpět ]
                      Datum: 16.03.2007
                      Autor: vasek
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Pedály SPD

                             

                        To máš samozřejmě pravdu. Já tu měl i teď dvoje tretry, jenže starý vittorky už byly prošlápnutý a navíc od spešlů mají o víc jak 0,5cm jinak vysokou podrážku, takže se mi už nikdy nechtělo kvůli tomu štelovat sedlo do jiné polohy.
                        Teď doufám, že budou vysoké stejně a budu je moct v klidu střídat.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 17.03.2007
                        Autor: Mlok
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pedály SPD

         

    Mně tohle dělali tretry Biemme. Stačilo stříknout trochu oleje pod kufry a do drážek na kufry a bylo po vrzání. Teď se to objevilo u Polozimních Lake. Pomohla ta samá metoda. Jinak pedály mi odešli pouze SH-SPD 505. Mechanik říkal že je to u nich normální (při 12000km ročně).

    [ Zpět ]
    Datum: 17.03.2007
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pedály SPD

           

      Možná ti pomohu. Měl jsem skřípavý problém s SPD, a byla to prasklá podložka v kufru. takový ten kousek plechu co určuje rozteč šroubků kufru. Než já na to přišel!!!! to bylo nervů :o))))

      [ Zpět ]
      Datum: 18.03.2007
      Autor: vangogh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pedály SPD

             

        To jsem zkoušel. Ty Biemme mají prostě uvnitř hrozně tvrdý plast a pod ním nějaký igelit proti vodě. když do toho nateče voda se solí tak to vrže. Když je tam ale olej tak je to v pohodě.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.03.2007
        Autor: Petrun
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

312 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024