reklama

Polstrování sedadla

Stavím si lehokolo a přemýšlím jaké polstrování dát na sedalo (to je z překližky). Na svojem prvním ležáku jsem měl nalepenou karimatku (jednu vrstvu) , ale jelikož kolo nebylo odpružené tak jsem celkem trpěl.
Jaký je potah na sedlo který prodává Azub?

[ Zpět ]
Datum: 17.04.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Tom ([email protected]))
  • Re: Polstrování sedadla

         

    Dobrý, ale celkem drahý (myslím, že cca 800). Zas tak měkký to ale není (nebo spíš je to příliš měkký), někdy mě třeba tlačí pásek od kalhot nebo pokrčenné oblečení. Záleží to ale taky na správném nastavení sedadla. Teď mám na kole danou vzadu tvrdší pružinu (kvůli ježdění natěžko) a třeba na ztvrdlých stopách od koní otřesy cítím, ale nijak hrozný to není. Myslím, že jsem poslední dobou viděl u Aleše i jakousi hrubší verzi, možná to bylo i tlustší.
    Jinak - pokud tě zajímá popis, je to asi 5 cm tlustá hmota podobná např. filtrační hmotě do vnějších filtrů do akvárií (tedy jakoby pěna, ale pěna to není - nejsou tam bublinky vzduchu, ale je to velmi prodyšné - neprodyšná je až plocha sedadla, na které to leží).

    Tak mě napadá - nezkoušeli jste někdo navrtat do těch sedadel Optima nějaké větrací dírky? Chtěl bych to udělat, ale jednak se bojím že sedadlo ztratí pevnost a taky nevím, jestli by to mělo vůbec nějaký účinek.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Polstrování sedadla

           

      No původně jsem plánoval tam dát molitan, ale je podle mě měký, a karimatka se mi zdá zase tvrá a málo prodyšná. Navíc kolo bude odpružené jonom v předu takže to musím nějak vymyslet abych necítil každou nerovnost....

      [ Zpět ]
      Datum: 17.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Tom)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Polstrování sedadla

             

        Myslím, že ta tvrdost je akorát, výhoda proti molitanu bude v tom, že to líp dýchá - i když vstanu s úplně propoceným tričkem, tak potah je na omak suchý. Ale jesti to funguje proti otřesům nemůžu úplně kvalifikovaně posoudit, když mám full. Asi by se dala dát nějaká tlustší vrstva a pak by to mělo být celkem ok. Příliš tlustá vrstva ale zas bude ubírat energii šlapání (určitě víc, než odpružená vidle).

        [ Zpět ]
        Datum: 17.04.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Polstrování sedadla

           

      Vrtat nedoporučuji. Optima sedla jsou z polyesteru, už tak nic moc nevydrží, navíc by jsi přesekal vlákna...
      To polstrování, co nabízí Azub (skutečně je to filtrační pěna), je asi nejrozumnější z hlediska odvodu potu. Jak píše Tom a McTorpedo níže, molitan je v podstatě pravý opak - vodu nasává a drží, pokud jej něvyždímáte. Určitě nedoporučuji.
      Zpět k fitr. pěně. Po asi 3000km se mi úplně proležela. Jakmile zalehnu, splácne se do něčeho jako 5mm tenké karimatky.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.05.2006
      Autor: evan
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Polstrování sedadla

         

    Já používám 4 slepené vrstvy karimatky tl. 8mm a vyměnitelný potah ušitý z froté ručníku. Karimatka se pod zátěží časem slehne, takže se vytvaruje uplně podle těla a má optimální tvrdost.
    Pokud se při ježdění používá cykloprádlo, kterým prostupuje pot, tak se pot hromadí ve froté potahu. Když je teplo, tak potah rychle usychá. Pro strýčka příhodu je vhodné vozit si sebou ještě jeden náhradní. (Když chceš ležáka někomu půjčit na vyzkoušení, aby byl jezdec v suchu :-).

    [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ruda ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Polstrování sedadla

         

    Tenhle a spoustu jinych penovych materialu prodava napr. firma Eurofoam v Brne http://www.eurofoam-tp.cz/index.php. Nejpodobnejsi (asi stejna) te co pouziva Azub je asi filtracni pena Bulpren.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Polstrování sedadla

           

      Dík, ta pěna vypadá dobře - nevíš náhodou jak velké kusy prodávají a kolik stojí (na tom jejich webu jsem to nenašel).

      [ Zpět ]
      Datum: 18.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Tom)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Polstrování sedadla

             

        Pokud vim tak po domluve narezou penu na pozadovany rozmer (kamos si tam nechaval narezat penu do filtru do akvarka.Cenu uz si bohuzel nepamatuju ale nebylo to nic co by cloveka zruinovalo

        [ Zpět ]
        Datum: 19.04.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Polstrování sedadla

           

      Pokud vím, tak Azubovy potahy jsou právě náplně do průmyslových filtrů od firmy Eurofoam v Brně.
      Mě ten potah docela vyhovuje, snesl bych asi i tenší. Vážím jeno 62kg, takže se to málo slehne mou vahou a o to víc to pak může uhnout při tvrdém šlapání do kopce nebo rozjezdu ze semaforu.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Polstrování sedadla

             

        No já právě musím najít nějaký kompromis - kolo bude mít pevný zadek takže to musím udělat tak abych necítil každý hrbol a zároveň aby mi to neubíralo "na šlapání"

        [ Zpět ]
        Datum: 18.04.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Tom)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Polstrování sedadla

               

          K tomu by se hodilo sehnat nějakou tenčí variantu a dát jednu vrstvu na spíše svislejší polochy - mezi lopatky a ke kříži, aby se bylo o co opřít, a dvě vrsty pod zadek a možná i na tu část mezi těmi opěrnými. Tím by to mělo uhýbat víc před hrboly a míň pře šlapáním.

          [ Zpět ]
          Datum: 18.04.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Polstrování sedadla

               

          Jiná možnost je tady:
          http://www.lehokolo.com/img/najvar/swb-bmx...

          cituji "Sedačka je z překližky, ovšem důmyslně připevněná cykloduše umožňuje nahustit ji na správnou míru pohodlí"

          [ Zpět ]
          Datum: 18.04.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Polstrování sedadla

                 

            Jo, to je taky pěkná vychytávka.

            [ Zpět ]
            Datum: 19.04.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Polstrování sedadla

         

    Na svůj první stroj, který jsem právě zprovoznil, jsem nalepil 4 vrstvy karimatky, ale dost se na tom potím. Asi nejlepší je ta filtrační pěna co používá AZUB (ještě jsem ji neviděl, ale známý ji teď sehnal). Vzhledem k tomu, že je prodyšná, tak by se na tom člověk neměl tak moc potit. No uvidíme.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.05.2006
    Autor: Jihra
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Polstrování sedadla

           

      No po pár jízdách musím konstatovat, že co se týká měkkosti, tak ta karimatka vcelku vyhovuje, ale člověk se hodně zpotí. Možná ideálním řešením by byla sedačka s výpletem - prostě jen nějaký rám vypletený popruhy či něco podobného. Pak ale musí být sedačka hodně široká, ať mne boční trubky rámu netlačí. Pak je zde otázka pevnosti rámu versus váha rámu.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.05.2006
      Autor: Jihra
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

385 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024