reklama

jak casto menit kotouce?

Ahoj, chci se zeptat.jak casto tak menit desticky a kotouce u hydrauliky, mam najeto cca 10 000 km, zadni trochu dre o jednu desticku..jsou kotouce giant mph kompatibilni treba se shimanem (deore)?diky

[ Zpět ]
Datum: 13.03.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (joy)
  • Re: jak casto menit kotouce?

         

    Ke kotouči se navyjadřuji, ale jestlis najel na jedny destičky 10 000 km, tak to koukám jak nevím co, to je výkon. Nicméně - říkáš, že vzadu to dře, tak vyměň :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 13.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jak casto menit kotouce?

         

    Nevim jestli u všech, ale třeba u kotoučů hayes je na boku napsaná minimální tloušťka kotouče.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.03.2007
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jak casto menit kotouce?

           

      Spíš se ti nevrací jedno prasátko,kotoučem to určitě nebude.Já mám najeto přes 20000 km a kotouč je v pohodě teď měním destičky.Ale občas se mi stane,že se to nějak hne a musím nastavit brzdy, aby byly kotouče v prostřed mezi destičkami,protože je slyšet jak destičky škrtají o kotouč.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Hawk)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jak casto menit kotouce?

             

        Ke mě se vrací všechna prasátka ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 13.03.2007
        Autor: Zakarr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jak casto menit kotouce?

             

        Prasatko = trmen brzdy = ta cast, co je namontovana napevno na vidlici nebo na zadni stavbe kola. Pokud se neco nevraci, tak to muze byt jedine pistek, resenim je vytahnout desticky, pistek namaznout trochou nejlip te ktere brzdove tekutiny pouzite v konkretnim druhu brzd, otrit, nasadit desky a kolo, rozhybat, jedem- uz se nam to vraci :o).

        [ Zpět ]
        Datum: 13.03.2007
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jak casto menit kotouce?

           

      Pokud se nechystám mimo republiku dojedu destičky lehce na plech. Domů se dá dojet i s jednou brzdou a doma mám připraveny nové. Pak teprve měním.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.03.2007
      Autor: Petrun
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jak casto menit kotouce?

         

    Já mám kotouče v pohodě a v sobotu jsem měnil poprvé destičky na zadní brzdě. Najeto mám 12.000.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.03.2007
    Autor: Biker65
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jak casto menit kotouce?

         

    Máme s dcerkou taky gianty s mpháčky, někde jsem četl, že by to pro ně měl dělat hope, ještě jsem u nich nezaznamenal, že by se nevracel pístek, já motám přes 8k a myslím že těch 10k taky v pohodě udělám, jinak na originál destičkách máš takový malý čudlíky o ty když to začně chytak tak je to na výměnu, náhradní jsem si pro sihr už koupil http://www.cykloexpert.cz/brzdove-desticky/bbb... skoro všady je maj za stejno http://www.nejlepsiceny.cz/brzdove-desticky/bbb... http://www.bike-eshop.cz/brzdove-desticky...

    [ Zpět ]
    Datum: 13.03.2007
    Autor: jipík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jak casto menit kotouce?

           

      Ta cena 380,- odpovídá i kamenným obchodům.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.03.2007
      Autor: Biker65
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jak casto menit kotouce?

         

    S destickama ti tu uz radi- bud je predepsana minimalni tloustka desticek, nebo je v te brzdne vrstve takovy maly indikator, nebo se zkratka podivas a vidis, ze uz ti tam te brzdove smesi skoro nic nezbyva, potom je cas vymenit desky.
    Kotouce jsou vsechny v tloustce 2 mm, takze se daji v podstate libovolne kombinovat s ruznyma brzdama (pri zachovani patricnyho prumeru, pochopitelne), ale pozor na rozdily pro pouziti mezi sintrovanymi a nesintrovanymi brzdovymi destickami, ne vsechny kotouce poberou vsechny druhy, musis se pro ten konkretni kotouc a desticky ujistit v obchode.
    Pokud vim, tak brzdy Giant MPH nebyly spatny, proc je chces menit?

    [ Zpět ]
    Datum: 13.03.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jak casto menit kotouce?

           

      Většina Shimano kotoučů je jen 1,8mm. A při použití alternativního kotouče je to trošičku znát (když jsou současně nové destičky), protože Shimano brzdy mají relativně malou vzdálenost destiček od kotoučů.
      Ale použít to lze stejně celkem bez problémů.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.03.2007
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jak casto menit kotouce?

             

        To jsem netusil. Na druhou stranu u kazdych kotoucu muze nastat problem s novyma deskama. Kdyz jsem u daval do svych Mart neorigo desky (Swisstop), musel jsem je hezkych par svihu obrzdovat, nez prestaly drhnout, byla na nich ta brzdici vrstva hodne vysoka.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.03.2007
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jak casto menit kotouce?

               

          To je pravda, některé destičky mají až moc tlustou brzdnou vrstvu.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.03.2007
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

377 cyklistů (16 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024