reklama

Poziční světlo, nebo blikačka na praporkovou tyčku

Nenapadá vás náhodou co dát na tyčku k praporku, aby to svítilo hezky z výšky ? Blikačka vepředu a vzadu je je samozřejmá, ale esště by to chtělo něco nahoru, něco jako maják, hodně silnej maják.

[ Zpět ]
Datum: 11.03.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Peterka)
  • Re: Poziční světlo, nebo blikačka na praporkovou tyčku

         

    Mám, popsal jsem to v té diskusi k Super Flash, snad to vyvěsím na webu podrobněji.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.03.2007
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poziční světlo, nebo blikačka na praporkovou tyčku

           

      hned to omrknu

      [ Zpět ]
      Datum: 11.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Peterka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poziční světlo, nebo blikačka na praporkovou tyčku

           

      a nevíš kde se dá v Brně koupit taková ta filtrační hmota co ji prodávají i v azubu, jako polstrování sedadla ?

      [ Zpět ]
      Datum: 11.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Peterka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Poziční světlo, nebo blikačka na praporkovou tyčku

             

        Firma Eurofoam na Vídeňské, kdesi poblíž Carefouru ale na druhé straně. Nevím ceny ani jak velké kusy prodávají, jestli to i řežou.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.03.2007
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Poziční světlo, nebo blikačka na praporkovou tyčku

               

          a nevíš jak se ten materiál jmenuje ?

          [ Zpět ]
          Datum: 12.03.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Peterka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Poziční světlo, nebo blikačka na praporkovou tyčku

                 

            Bulpren.

            [ Zpět ]
            Datum: 13.03.2007
            Autor: Jirka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poziční světlo, nebo blikačka na praporkovou tyčku

         

    Mame ted v Azubu Weber M-lite za 390 Kc. Je to primo urceno na vlajecku. Zatim to neni na webu, jen v katalogu, ktery se da stahnout tu: www.azub.cz/cz/download.php a nebo na www.weber-technik.de

    [ Zpět ]
    Datum: 13.03.2007
    Autor: honzagalla
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poziční světlo, nebo blikačka na praporkovou tyčku

           

      A výkon ?

      [ Zpět ]
      Datum: 13.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Peterka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poziční světlo, nebo blikačka na praporkovou tyčku

         

    Už jsem to sepsal, přidal jsem na http://hebike.borec.cz/svetla.htm popis současného stavu.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.03.2007
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poziční světlo, nebo blikačka na praporkovou tyčku

           

      Už to čtu, díky.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Peterka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poziční světlo, nebo blikačka na praporkovou tyčku

           

      Kolik koštuje ta elektrárna do náboje ?

      [ Zpět ]
      Datum: 13.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Peterka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Poziční světlo, nebo blikačka na praporkovou tyčku

             

        No já to sehnal trochu slevněný, bez obalu nebo jakéhokoliv příslušenství, ale myslím, že standardní cena za ten SON je někde kousek pod 5 tisíc. Ten je nejdražší a nejlepší, existují i levnější nábojová dynama. Jedině SON se dělá ve variantě pro 20" kolo, takže pokud tam člověk použije něco levnějšího a chce jezdit rychle, musí počítat s tím, že mu to nesežere 2% výkonu ale třeba šest (i víc). Já mám 20" přední kolo a standardní rychlost na rovině okolo 30km/h, přičemž všechna dynama jsou konstruována na dodávání jmenovitého výkonu už při 16km/h a pak jim padá účinnost, při vyšší rychlosti nedodají víc elektřiny (pokud si člověk neupraví el. spotřebiče tak aby ji uměly z dynama vycucnout, pak to jde i na několikanásobek jmenovitého výkonu) a jen žerou víc mechanické práce jezdce. Pokud navíc zhorším všechno poměrem 26/20 kvůli té velikosti kola, vyjde mě, že s nějakým Shimano dynamem bych jezditl za třikrát vyšší energetický náklady aniž by dávalo víc šťávy, proto jsem pro sebe chtěl SON nebo nic. Ale na velkých kolech nebo pro pomalejší lidi to není tak důležitý, nejnovější Shimano typ a některá další moderní nábojová dynama už prý mají taky solidní parametry, i když SON je zatím stále špička.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.03.2007
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Poziční světlo, nebo blikačka na praporkovou tyčku

               

          Dal bys mi prosímtě přímý odkaz na 3W luxeon červený a 3W luxeon bílý na GM elektronic. Chci si postavit přední a zadní blikačku pro denní osvětlení kola, ale nevím co mám přesně koupit. Nejlepší by bylo, kdybych ten luxeon mohl přišroubovat přímo na hliníkový chladič. Bude stačit údel vyzařování cca 110 stupňů pro dobrou viditelnost s předo a zadoboku, anebo je třeba s větším úhlem ?
          A ještě jeden dotaz, bude vidět 3W luxeon s takovým úhlem i při denním světle ?

          [ Zpět ]
          Datum: 18.03.2007
          Autor: Zdenda-Max
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Poziční světlo, nebo blikačka na praporkovou tyčku

                 

            Luxeony pro hobby použití je dobré kupovat buď přímo s optikou, jako ten 1W typ NWE8, nebo cokoliv co má v názvu "hexagonal" - ty jsou už továrně přilepené na kusu plošného spoje s hliníkovým jádrem a mají vyvedené pájecí plošky. Proto se snadno připojí a snadno přimontují na chladič. Typy s označením "pecka" se s běžným domácím vybavením použijí dost obtížně, nalepit je teplovodivým lepidlem na chladič a nějak inteligentně připojit vývody je náročné.
            Konkrétní typ co já mám vzadu červený je LD3C: http://www.gme.cz/index.php?action=detail&...
            a jeho bílý protějšek LW3C je: http://www.gme.cz/index.php?action=detail&...
            Vyzařovací úhel 110° by podle mě klidně stačil na pokrytí směrů, ze kterých potřebuješ být vidět, ale tyhle dva mají stejně ještě víc (140 a 160).
            Mě vzadu ten červený bliká za sklíčkem odrazky výkonem asi 1W a za plného slunce je vidět jen slabounce nebo skoro vůbec. Kdyžje zataženo už vypadá jako běžné blikačky na dvě mikrotužky v noci. V noci za mnou na silnici bliká flek o průměru 1,5m a zblízka (několik metrů) je pohled na ten luxeon velmi nepříjemný, což je správně.
            Pokud tedy plánuješ aby při záblesku jel luxeon na plné tři watty, v noci to nepůjde moc používat, nebo bych to přinejmenším nedoporučoval. Vzadu snad jedině ve městě pod pouličním osvětlením, vepředu ani tak ne - blikala by ti silnice před tebou, nešlo by s tím jet. A mohlo ty to už i někoho oslnit do té míry, že by to bylo i nebezpečné. Pro představu: mám vyzkoušeno, že ten červený když svítí na 2,5W za tou odrazkou jak to mám na kole na nosiči (viz odkaz výš), vypadá to co do intezity přesně jako brzdové světlo od auta. Ne od staré škodovky, ale od moderního auta. To už je na blikání za tmy moc, ale ve dne se to může hodit.
            Takže doporučuju buď do toho pouštět maximálně cca 1,5W nebo udělat dvojí nastavení, přepínatelný denní a noční režim.

            [ Zpět ]
            Datum: 18.03.2007
            Autor: Jirka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

349 cyklistů (19 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024