reklama

Jaký cyklokomputer

Ležáci poraďte jaký cyklokomputer,nikde to nemohu nalézt.Děkuji

[ Zpět ]
Datum: 09.03.2007
Autor: Jarmes

Nejlépe hodnocené

3 hlasy
  • Re: Jaký cyklokomputer

Nemožu si pomoct, ale většina cyklokomputeru je(skoro) ve vodorovné poloze.

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (romantic)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tobě asi také nepomohu.

[ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

tož jaký kůpíš, taký budeš mět.

[ Zpět ]
        Datum: 10.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (romantic)

Dost se to liší, jestli máš horní nebo spodní řízení. U spodního řízení ho někdo má na řidítkách, s magnetem na zadním kole, nebo na držáku na rámu (viz Azub) a magnetem na předním.
    U horního řízení je nejlepší umístění na řidítkách a s magnetem vepředu. Ve všech případech je ale potřeba vybírat computer s co nejdelším kablíkem. Co se týče bezdrátového (což je moje zkušenost), tak ten funguje pouze při umístění cca v polovině trubky horního řízení. Musel jsem ale zbastlit vlastní držák na svislou trubku.
    U spodního řízení nevím, ale na tom držáku na rámu by měl fungovat spolehlivě.

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)

Jo s délkou kablíku máš pravdu, musel jsem jej nastavit - mám horní řízení. Ale zase jsem jej nastavil trochu bytelnější dvojlinkou, ať to něco vydrží. Jinak v tom nastavování kablíku nehledejte žádnou vědu, je to obyčejná dvojlinka a je jedno jak ji zapojíte (tedy jestli "přehodíte póly").
      Jinak já jsem koupil v OBI 8-mifunkční komputer za 149 Kč. mám jej na treku, leháči. Na treku mi už funguje zcela bez problémů cca 2 roky, několikrát zmoknul, takže je asi i vodotěsný. Naprostá spokojenost.

[ Zpět ]
      Autor: Jihra

No já právě nemám zkušenost jaký typ a za kolik

[ Zpět ]

Ono je to v podstatě jendo, pokud hledáš něco na ten klon ZRka, tak tam s délkou kablíku problém pravděpodobně nebude, řídítka nejsou až tak dlouhá. Stejně tak obvod 20" kola jde nastavit u všech.
          Takže v podstatě se vybírá jen podle ceny a funkcí co ten který má. Jestli ti stačí vzdálenost ujetá od posledního vymazání a čas, vzdálenost celkově od instalace a okamžitá rychlost, stačí i ty úplně obyčejné, za další funkce jako průměrná rychlost a podobně už se platí víc. Já mám dobré zkušenosti s Velo 8 od Cateye, kde mě ovšem začali u nových štvát zcela zbytečnou funkcí jakéhosi přibližného počítání kalorií, která je mi naprosto k ničemu. Nedávno jsem si proto koupil Sigmu BC 906 s podobným (malinko větším) počtem funkcí, tuším devět: mazatelná vzdálenost a čas, průměrná rychlost, maximální rychlost, okamžitá rychlost, šipečka co ukazuje jestli je okamžítá nad nebo pod průměrnou, hodiny, celkově naježděné km a celkový čas. Jde to navíc mazat po jednom údaji a ne jen všechno naráz (takže jestli mě někdy stopnou policajti, tak tu maximálku radši vymáznu:-)). Displej je obrovský a kontrastní, takže není problém mít to na rámu v úrovni kolene natažené nohy a v klidu to číst letmým pohledem. Stál asi pětikilo a zatím jsem s ním naprosto spokojený. Jo a "mluví" asi šesti jazyky, česky ale ne.
          Pak jsou tu tachometry s ještě mnohem větším počtem funkcí, včetně senzoru tepu, otáček pedálů a podobně, dokonce i takové co umožňují propojení s PC a stahování záznamů na harddisk. Tyhle věci už jsou podlě mě jen pro ty, kteří si vedou nějaké záznamy o svých výkonech, cíleně trénují a podobně. Ta devítifunkční Sigma a jí podobné hračky jsou tak maximum co ještě může rekreační jezdec upotřebit. Snad leda někomu kdo má potíže s koleny by se mohlo hodit měření frekvence šlapání, aby si to mohl hlídat.

[ Zpět ]
          Autor: Jirka

Díky

[ Zpět ]
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Partner na kolo, hory i pro život

20.10.2017
Ahoj, hledám partnera, který by chtěl se mnou sdílet jízdu na kole, chodit po horách, občas cestovat, zahrát si…

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
19.10.2017
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,žena věk 50
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

253 cyklistů (26 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017