reklama

Anatomický průšvih?

Při hledání vhodné polohy pro svoje připravované lehokolo jsem narazil na zvláštní a dost znepokojivou věc. Našel jsem polohu, která by mi vyhovovala a zkusil jsem zakroužit nohama jako při šlapání a při každém "šlápnutí" levou nohou se uzvalo hlasité lupnutí v zádech! Dělá to nějaká šlacha, která se při pritažení kolena k tělu hladce přesune "tam" ale při pohybu "zpátky" o něco zachytne a potom jde skokem. Trochu pomohlo nahrbení v oblasti bederní páteře ale 100% účinné to není.
To mi bude lehokolo odepřeno? Setkal jste se s tím někdo?

[ Zpět ]
Datum: 15.04.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
  • Re: Anatomický průšvih?

         

    Jako zakroužit nohama volně ve vzduchu? To nic nevypovídá o tom, jak budou kroužit nohy opřené o pedály (a ještě třeba zavěšené na nášlapech). Budou se namáhat úplně jiné svaly a šlachy, bych řekl...

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Anatomický průšvih?

         

    Napadlo mě totéž co McTorpeda, chtělo by to splašit někoho s lehokolem a zkusit to za jízdy. Pak by mohly pomoct jinak nastavené pedály - vzdálenost od středové roviny kola (jde-li aspoň trochu měnit) a délka klik především.
    Ale řekl bych, že jestli lupe v zádech když držíš nohy ve vzduchu napodobíš šlapání, tak je dost pravděpodobné, že při opravdovém šlapání to lupat nebude.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Anatomický průšvih?

           

      Je pravda, že při kroužení ve vzduchu nohy "visí" na napnutých břišních svalech a že se napínají i svaly zádové (hlavně se prohýbá bederní páteř). Ono to dost závisí na tom, jak daleko k tělu přitáhnu koleno. Podložil jsem si tedy patu igelitem a tahal jsem ji po koberci s uvolněnými břišními svaly a výsledek byl dost nejednoznačný.
      Asi si zajedu do Prahy, je tam nějaká půjčovna, kde se dá půjčit Azub Cé a uvidíme.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Anatomický průšvih?

             

        Půjčovna tam je. Na Letný. Taky se podívej na www.lehokolo.cz To je pán, co má od Aleše (AZUB) něco jako oficiální zastoupení pro Prahu a koupíš to od něj za stejný ceny jako od Aleše, ale hlavně má vždycky několik kol na skladě a můžeš si je vyzkoušet.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.04.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka As)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Anatomický průšvih?

           

      Tak jsem pokračoval v bádání a zjistil jsem, že lupanec nastane v okamžiku kdy narovnávám nohu a mám přitom napnuté svaly na přední straně stehna. To je právě případ, kdy mám nohu vytrčenou dopředu a svaly ji drží, aby neklesla na zem.
      Když nohu narovnávám proti nějakému odporu, napnou se svaly na zadní straně stehna a ty vepředu jsou povolené - a nelupne to! A to je právě situace při šlapání.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.04.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

319 cyklistů (17 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024