reklama

Koupil sem si Wattovej luxeon, co s ním mám udělat

Mám ho doma, z GM elektronik, má nějakou parabolku a je na tišťáku s hliníkovým zadkem, na kterej se asi má nějakým způsobem přilepit chladič.
Moje dotazy na odborníky, jestli poradí : jak velkej chladič a z jakýho materiálu použít, čím to k sobě přilepit tak, aby to drželo a kolik do toho můžu pustit proudu a bude to chodit s nějakým omezovačem proudu na 3x NiMh 1,2 V anebo musím dát 4x NiMh ??
Všem díky za případnou pomoc. Nechci si to vlastní blbostí spálit.

[ Zpět ]
Datum: 09.03.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Peterka)
  • Re: Koupil sem si Wattovej luxeon, co s ním mám udělat

         

    Není to nezvládnutelný, ale podle tvýho vyjádření s tím nemáš žádné zkušenosti. Pro začátek si přečti diskuse k tématu Luxeon. Stačí vyhledat nebo rovnou sem
    http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=397...
    A pak hodně štěstí při nastavování proudu...

    [ Zpět ]
    Datum: 09.03.2007
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Koupil sem si Wattovej luxeon, co s ním mám udělat

         

    Hlavně ho nekrm bez chladiče. Ten chladič si můžeš v GM koupit taky, maj ho asi za dvacku, je vystavenej pod sklem. Normálně se tam přišroubuje dvěma M3 šroubkama. Před přišroubováním potřít silikonovou vazelínou. Taky GM. Používám ho se stabilizátorem proudu jako je tady:
    http://www.bajk.cz/web/data/clanek.asp?id...
    na tři NiMH. Při plně nabitých akumulátorech se nastaví proud na 350mA. Při úplném vybití klesne asi na 200mA. To je daň za ty tři články, je tam minimální headroom na stabilizaci. Ale svit při 200mA není o moc menší. Proud musíš měřit měřákem s malým vnitřním odporem, jinak ti to ukáže míň než potom bude reál. Měř na rozsahu 10ampér proud z baterky, ne až proud do Luxeonu.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš2)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Koupil sem si Wattovej luxeon, co s ním mám udělat

         

    díky, už to fachá, je to dokonalá věcička !
    Teď přemýšlím co dát dozadu, aby mě nikdo nepřehlédnul ani ve dne. Třeba blikající luxeon červenej s nějakým velkým úhlem ?

    [ Zpět ]
    Datum: 10.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peterka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Koupil sem si Wattovej luxeon, co s ním mám ud

           

      co zkusit tohle ... mám a je to fakt slušný...

      http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=3872

      [ Zpět ]
      Datum: 10.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Koupil sem si Wattovej luxeon, co s ním mám ud

             

        Asi to koupím, vyrábět něco za ty peníze nemá smysl.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Peterka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Koupil sem si Wattovej luxeon, co s ním mám ud

               

          Můžu jenom doporučit!
          Přehlídnout se to snad ani nedá. Když to zapnu auta si najednou dávají větší boční odstup. Sice nechápu jak to souvisí, ale je to tak:o)

          [ Zpět ]
          Datum: 10.03.2007
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Koupil sem si Wattovej luxeon, co s ním mám ud

                 

            A co vedne, když je pod mrakem, anebo svítí sluníčko ?

            [ Zpět ]
            Datum: 11.03.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Peterka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Koupil sem si Wattovej luxeon, co s ním mám ud

                   

              Já to zapínám jenom v noci nebo za šera, takže nevím. Ve dne si říkám, že je to zbytečné. I tak mám kvůli tomu, abych byl vidět vestu, vlaječku na prutu a kvanta reflexních nálepek.

              [ Zpět ]
              Datum: 11.03.2007
              Autor: Jurimír
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Koupil sem si Wattovej luxeon, co s ním mám ud

                   

              Mě trochu děsí jak jsou cyklisti ve dne pod mrakem neviditelní, když všechna auta svítí. Všiml jsem si, že luxeon je za takových podmínek vidět, tak jsem si udělat ty zábleskové blikače s luxeony. Sice to má spotřebu jak blázen, ale od té doby se ode mě drží naprostá většina aut dál. A už si nepamatuju, kdy naposledy mi někdo vyjel z vedlejší do cesty stylem, který jednoznačně ukazuje, že mě neviděl. Dřív se to stávalo cca každých 50km najetých v městském provozu, od namontování záblesků nic.
              Pokusím se v brzké době hodit na web aktuální stav svého osvětlení, včetně zapojení tohohle šíleného blikače.

              [ Zpět ]
              Datum: 11.03.2007
              Autor: Jirka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Koupil sem si Wattovej luxeon, co s ním mám ud

                     

                Hoď ho na net hned, neotálej. Potřebuju něco dozadu i dopředu, by mě nesrazili.

                [ Zpět ]
                Datum: 11.03.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Peterka)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

586 cyklistů (5 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024