reklama

Řadící páky DEORE

Uvažuji o koupi nového MTB kola. Jsou lepší řadící páky Deore DUAl Control nebo RAPIDFIRE Plus. Díky za vaše názory.

[ Zpět ]
Datum: 08.03.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Binke)
  • Re: Řadící páky DEORE

         

    Na to neexistuje odpověď, každému vyhovuje něco jiného. Je to stejné jako ptát se jestli je lepší gripshift nebo páčky.
    Budeš si muset vyzkoušet, co z toho ti sedne lépe.
    Vozil jsem jak rapidy, tak dualy, tak sram páčky a jezdit se dalo slušně se vším. A mě osobně sedí nejvíc Sram páčky.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.03.2007
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řadící páky DEORE

           

      Díky za názor. Já jen, že jsem slyšel že u DUALU nějak odcházi pružina řazení v páčkách.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Binke)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Řadící páky DEORE

             

        Dualy mám a nic neodchází.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.03.2007
        Autor: Petrun
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Řadící páky DEORE

               

          S duály to mám také tak. Spousta lidí (co to nemají :o) tento systém haní, ale jde o zvyk. Já osobně to vidím takhle:

          Výhody:
          1) Možnost řazení a brždění jednou pákou, tedy 3-4 prsty na jedné páce bez přehmatů.
          2) Možnost řazení i v zimě v relativně tlustých rukavicích, s celou pákou se oproti malému čudlíku manipuluje velmi snadno.

          Nevýhody:
          1) Řazení přes brzdovou páku je přeci jen namáhavější. Já to vůbec nepociťuji, ale již jsem pár lidí slyšel, jak si na to stěžovali.
          2) Nekompatibilita s jinými druhy řazení. Kdybych chtěl kupříkladu přejít na SRAM (o čemž jsem již uvažoval), tak nestačí přehazka, ale musím dokupovat i brzdové páky a řazení.

          Takže asi tak k duálům. Na crossu jsem měl rapidfire, a také to nebylo špatné. Bylo to univerzální a fungovalo, ale dělalo mi potíže řazení nahoru/dolů a zároveň brždění s méně výkonnými véčky, u kterých nebyly čtyři prsty výhodou pro přesnější dávkování, ale nutností k ubrždění v prudším kopci.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.03.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Řadící páky DEORE

                 

            Ad vyhody
            1/ S Rapid Fire nevidim duvod, proc bych nemohl radit a brzdit zaroven bez prehmatu treba dvema prsty. Jeden na pacce brzdy a druhy na pacce razeni. Takze mi vlastne muze zbyt vic prstu na pevnejsi uchop riditek. A jde to normalne, proc by ne.
            2/ V relativne tlustychych rukavicich dokazes radit taky na obou systemech, taky to jde.V hodne tlustych se jezdi, kdyz je opravdu hodne pod nulou, a to uz bude problem radit i s dualy, resp. nastava stejny problem trefit se zrovna na ten prevod, ktery chci.
            Ad nevyhody:
            1/ je to ciste otazka zvyku nebo preferenci, uz to tu zaznelo
            2/ S zadnym Shimano razenim, at uz DualControl nebo RapidFire nemuzes nikdy radit prehazku SRAM. Opacne to u jakesi sady jde- SRAM razeni a Shimano prehazka.

            [ Zpět ]
            Datum: 10.03.2007
            Autor: vasek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Řadící páky DEORE

                   

              Ad bod 1]1] ... o to právě jde .. s duály mohu klidně mít dva prsty na gripu, dva na brzdě, a přitom klidně řadit .. jak bys tohle dokázal s něčím jiným, to fakt netuším ;o))

              [ Zpět ]
              Datum: 10.03.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Řadící páky DEORE

                     

                Právě že mnohem snáž. Na brzdě mám prst jeden a řadím pouze palcem a to tak, že při tom nepouštím úchop.

                Zkusím zrhnout moje subjektivní dojmy ke všem typům řazení, kromě gripshiftů, které mě prostě vadí a nikdy jsem je delší dobu nejezdil.
                Sram páčky (X9 + X9 přehazka):
                1) sedí mi nejvíc
                2) řadím pouze palcem bez uvolňování úchop řídítek (ten palec při řazení stále řídítka drží dobře), tzn. pokud nebrzdím mám do rozbitých sjezdů nejlepší úchop celou rokou
                3) pro mě akorát dlouhý chod a bez problémů zařadím o 3 převody na lehčí současně, což využívám poměrně často (tedy velmi často o 2, o tři sem tam)
                4) je to s klasickou přehazovačkou, nemám rád inverzní, protože mi hodně vadí, že u ní přijdu o řazení o více převodů na lehčí (a na těžší mi to nijak nepomůže, tam nikdy nepotřebuju řadit tak rychle)

                Rapidy (XT + XT přehazka klasická):
                1) sedí mi o malý chlup hůře než Sram páčky, ale opravdu jen o malý chloupek
                2) řazení na těží převod ukazováčkem (nové rapidy by měly jít předělat taky na odřazování palcem, ale s těmi ještě nemám zkušenosti), brzdím ale většinou prostředníčkem, tak to tak nevadí, ale stejně je to pro úchop horší než se Sramem (při současném brždění a řazení)
                3) chod nepatrně jiný než u Sramu, ale rozdíl není velký, takže sedí taky dobře
                4) totéž co Sram páčky

                Dualy (XT + XT inverzní):
                1) sedí mi ze všech řazení nejhůř, ale pořád i pro mě vcelku slušné použitelné
                2) na těžší převody nutnost (alespoň) pro mě řadit alespoň dvěma prsty (na přesmykači spíš většinou dokonce třemi), z toho vyplývající pro mě nejhorší úchop, ale hlavně problém s nastavením pro brždění na jeden prst (při tomhle nastavení bych nedosáhl více prsty na řazení) a z toho plynoucí nejhorší a problematický úchop i při samotném brždění
                3) chod řazení mi moc nesedí, hlavně proto, že mám krátké prsty a především na přesmykači už jsem nemohl dobře dousáhnout na celý chod páčky (ať jsem měl naštelovaný jakkoliv) a tedy už na hranici nutnosti pustit celou rukou řídítka a nepatrně s ní pohnout, dále řazení na přesmykači jde oproti předchozím dvoum případům dost stuha, také mě nesedělo moc současně řadit a brzdit i když to možný je
                4) inverzní přehazka mi nesedí

                Srovnání mám docela dobré protože jsem akorát teď poslední tři roky po sobě všechno prostřídal v pořadí rapidy, dualy, sram páčky. Na každém odježděna jedna celá sezona.
                A aby se mi to ještě občas i pletlo, tak jsem do toho jezdil silničku s campa duály. Takže především prvních pár týdnu s duály XT se mi trošku pletlo řazení s campou. Ale pak už bez problému, na biku jezdím mnohem víc.

                Téměř vše jsou subjektivní postřehy a u někoho to může být úplně jinak, proto jsem už výše psal, že se dá dobře řadit se vším.

                [ Zpět ]
                Datum: 10.03.2007
                Autor: Mlok
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Řadící páky DEORE

                       

                  A nakonec zůstavám u Sram páček jak na současném kole, tak na novém opět.
                  Navíc X9 páčky 07 model chodí pro mě subjektivně ještě o malý chloupek lépe než 06, akorát bohužel už nemají ukazatel převodů (ne že bych ho musel mít, ale je to s ním příjemnější).

                  [ Zpět ]
                  Datum: 10.03.2007
                  Autor: Mlok
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Řadící páky DEORE

                         

                    Jasně, je to hodně subjektivní. SRAM jsem ještě nezkoušel, časem na novém kole bude rozhodně (zkusit se má všecho ;o).
                    Jinak mi duály sedí víc než rapidy, možná proto že mám velké a silné ruce a dlouhé prsty :o))). Palcem de facto neřadím, pořád svírá grip. Dle potřeby střídám počet prstů na gripu a na brzdě, přičemž brzdovou páčkou řadím nahoru i dolů, mám ji nastavenou tak, aby zabírala až při poměrně hlubokém zmáčnkutí, takže to takhle jde.
                    Každému co jeho jest :o)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 10.03.2007
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

473 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024