reklama

Horské kolo s posazem trekkinga

Ahoj.
Chci si koupit nové horské kolo, ale obávám se nepohodlného posazu. Doposud jsem jezdil jen na trekkingu a s jeho posazem jsem nadmíru spokojen. Nejvíce mi vyhovuje takové to strejcovské sezení, kdy se nehrbím a sedím vzpřímeně.
Diskuze jsem pročítal a díval se na různé rámy, ale jak to bude v praxi si nedovedu představit. Trek mi přestal vyhovovat pouze z důvodu nemožnosti obout širší pláště než 40 mm.
Předem díky za radu, ktará snad vyřeší moje dilema.

[ Zpět ]
Datum: 05.03.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Al)
  • Re: Horské kolo s posazem trekkinga

         

    No, nevím z jakého důvodu chceš na MTB sedět jako na trekovi, ale uvědom si, že pokud vjedeš do horšího terénu, tak si právě kvůli tomuhle můžeš pěkně nabít kokos ;-) Každá geometrie má svoje důvody...

    [ Zpět ]
    Datum: 05.03.2007
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Horské kolo s posazem trekkinga

           

      Jinak se to dá řešit kolem, které má tu geometrii spíše kratší a další drobné věci se dají doladit třeba kratším a současně vyšším představcem. Např.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.03.2007
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Horské kolo s posazem trekkinga

             

        Díky za odpověď. Trochu problém přiblížím.
        Potřebuji jezdit po kamenitých cestách a po měkčích lesních cestách, kde se na trekovi uklepu anebo zabořím. Na dnešní poměry jezdím velice pomalu a když je prudší kopec anebo zkopec tak mi nedělá problém kolo tlačit. Zkoušel jsem několik horských kol co mají známí, jsou to levné modely kolem 10 tisíc a na všech jsem se nepříjemně hrbil.
        Nejde mi o to projet terénem rychle a sportovně, ale projet vůbec.
        Snad jsem to objasnil dostatečně.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Al)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Horské kolo s posazem trekkinga

         

    Přesně tohle dilema jsem řešil před pěti lety. Protože jsem chtěl kolo do města, preferoval jsem vzpřímenější posaz, ale kolo mě muselo unést včetně případného menšího nákladu (celkem 150 kg). Kromě toho muselo mít takové parametry, aby vydrželo i pražskou dlažbu. Vysoký a vzpřímený posaz jsem volil hlavně kvůli městskému provozu - musím mít trvalý přehled a hlavně přitom nemůžu být skloněný nad řidítky a zalomenou hlavu dozadu.

    Jediným řešením bylo nechat si svařit rám na míru. Velmi ochotně a lacino (jednotky tisíc korun) mi posloužila firma Bareš v Brandýse nad Labem
    http://www.cyklobares.cz/stranky/index.php?id=o...
    která mi svařila rám tak, jak jsem si ho nakreslil. Mám od nich rám velikosti 26 palců s řidítky ve výšce 125 cm nad zemí při osmadvacetipalcových kolech. Velikosti rámu je pak samozřejmě potřeba přizpůsobit délku krku vidlice. Takový rám si pak můžeš ověsit komponentama podle vlastního výběru.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Medvěd)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Horské kolo s posazem trekkinga

           

      Na miru delaji ramy treba jeste jeste Duratec http://www.duratec.cz/index.php?page=news&...
      nebo ocelove ramy vari Mrazek. U nej ted nevim www adresu, ale kdyz jsem ji hledal, nasel jsem tohle: http://www.mrazek.cz/ :o)))))))

      [ Zpět ]
      Datum: 05.03.2007
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Horské kolo s posazem trekkinga

             

        ted druhý odkaz je luxusní :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 05.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Horské kolo s posazem trekkinga

             

        Zkus www.mrazek.com

        [ Zpět ]
        Datum: 05.03.2007
        Autor: wewerka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Horské kolo s posazem trekkinga

         

    Snad ještě dodat, že jezdím na kole Author classic v aliviu 10 let starém a po zhlédnutí našeho cyklotrhu jsem dospěl k názoru, že kolo si musím sestavit sám. Řazení Alivio a hydraulické brzdy se na žádném modelu pospolu nenacházejí.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Al)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Horské kolo s posazem trekkinga

         

    Hmm zajímavé. Nedávno jsem předělával Crosse na MTB geometrii. Pohodlí a ovladatelnost jsou dva navzájem neslučitelné požadavky. Pokud je kolo rychlé a dobře ovladatelné, zdá se mi subjektivně pohodlnější. Jízda je větším zážitkem a parádně to odsejpá.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.03.2007
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Horské kolo s posazem trekkinga

         

    Zůstaň u trekkinga :-)
    http://www.imexpo.cz/index.php?cnt=dtl&...

    [ Zpět ]
    Datum: 06.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pernath)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Horské kolo s posazem trekkinga

           

      Takže sehnat rám do kterého se tyto pláště vejdou.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Al)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Horské kolo s posazem trekkinga

         

    Pžesně tohle jsem chtěla u svého MTB, když jsem si kupovala před 2,5 rokama GT. Nechala jsem si nejdřív dát až na vršek vidlice - byl to takový MTB chopper :o)))
    Ovšem po první vyjížďce jsem řidítka začala okamžitě snižovat. Bolela mě záda v lopatkách, za krkem a vůbec... Cítila jsem se jak zmlácená. Očekáváná pohodička nulová. Prostě z MTB trekka neuděláš.

    Zkus ještě zvážit, zda by u tvého kola nebylo řešení změnou ráfků a větších pneu.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Horské kolo s posazem trekkinga

           

      Trek asi zvítězí, jen si ověřím šířku vidlice a zadního rámu, aby se mi tam vešel i blatník.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Al)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

257 cyklistů (17 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024