reklama

Plánujeme na léto kola do Alp a moc by se nám hodila trasa z Mit

Plánujeme na léto kola do Alp a moc by se nám hodila trasa z Mittersillu do Matrei, jenze pod hlavním hřebenem je tunel, a pořádně dlouhej. Nevíte někdo, jestli v něm třeba není malý jízdní pruh pro kola nebo alespoň odstavný pruh nebo hodně široká krajnice?
Díky za rady

[ Zpět ]
Datum: 28.02.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Mc Fly ([email protected]))
  • Re: Plánujeme na léto kola do Alp a moc by se nám

         

    Jiným radíš (Do světa ...), sobě (do světa) nedovedeš? 8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Plánujeme na léto kola do Alp a moc by se nám hodila trasa z

         

    V tunelech byvaji servisni chodniky, ale tezko rict jestli v kazdym. Ale obvykle ke kazdymu tunelu patri starsi trasa nekde vrchem pres nejakej prusmyk... vemte to tudyma. Bude tam hezci rozhled. :]

    P.S. v drtive vetsine alpskych tunelu plati zakaz vjezdu pro nemotorova vozidla.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Chytrej)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Plánujeme na léto kola do Alp a moc by se nám hodila trasa z

         

    Takže takhle:
    V podstatě jde o klasickou otázku jak překonat tenhle hlaví hřeben ze severu.
    Tobě se jedná o Felbertauern tunel. Jízda na kole je jím zakázaná. (Nemůžu ovšem vyloučit, že by se snad něco aktuálně změnilo, ale nepředpokládám to.) Prosím Tě po chodníčku v tomhle tunelu to nezkoušej ani náhodou. Ostatně myslím, že by Ti v tom zabránili. Tunel má přes 5 km.

    Jinak, když cheš do Alp tak bys je neměl podjíždět tunelama:o)). V Mittersillu stojíš před tím nejkrásnějším co můžeš v Alpách nastoupat a Ty bys to vzal jako krtek do ďury!
    Znám příběh nějakých bikerů, kteří se nemohli kvůli závalům dostat přes hlavní hřeben a tak v nouzi vyjeli k tomuhle tunelu a ukecali tam přítomné dělnictvo, které je pickupem provezlo tunelem. Možné je, že by Ti kola naložil autobus a provezl Tě tunelem, to zjistíš v Mittersillu.
    Jako silničáři se Ti z Mittersillu k překonání hřebene hodí nejvíc Grossglocknerstrasee. Můžeš to taky vzít směr Brenner, po cestě přejedeš vedlejší silničkou přes Gerlos.

    Kdybys to přehodnotil a vzal horské kolo (což pro zážitek z Alp doporučuji), tak můžeš z Mittersillu okolo Krimmelských vodopádů a sedlo Krimmel Tauern což je velmim těžká tůra o něco těžší je její alternativa přes Birnlucke. Nejlehčí pro mtb bys to měl přes Pfitscherjoch. Z Mittersillu bys musel po silnici přes Gerlos do Mayerhofenu.
    Pak je tam ještě jedna možnost pro mtb, kterou , ale vůbec neznám co do obtížnosti. Musím se podívat do mapy a do knih. Myslím si, že je přímo z Mittersillu přes hřeben asi přes Poltnerovu chatu. Někudy se tam jezdí kolečko okolo Grossvenedigru.
    Shrnuto:
    1) Felberntauern tunel na kole nelze, leda se nechat provést autobusem.
    2)Glocknerstrasse (silniční kolo)
    3) Brenner (silniční kolo)
    4) Krimmelltauern (velmi těžké mtb)
    5)Birnlucke (velmi těžké mtb)
    6) Pfitscherjoch (lehké mtb, dlouhý úsek po asfaltu)
    7) Sedlo někde nad Mittersillem - asi Poltner hutte (mtb, obtížnost neznám, podívám se)

    Tak.o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Plánujeme na léto kola do Alp a moc by se nám hodila trasa z

           

      Díky za vyčerpávající odpověď. My to potřebujeme projet dvakrát, tam a zpátky, proto jsem se ptal na ten tunel. Cestou tam to bereme přes Hochalpenstrasse, to je jasný. Ještě mě napadla jedna varianta. Kousek na východ je ten tunel, co tam převážejí auta vlakem, jen nevím, jestli by vzali i kola- tzn. jestli vlaková souprava má i normální cestovní vagony.Na MTB jet nemůžem, pojedeme pak ještě Dolomity a zpátky až domu, bereme trekingy. Ještě jednou dík za info.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Mc Fly ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Plánujeme na léto kola do Alp a moc by se nám hodila trasa z

             

        Vidíš, Dolomity jsou ideální právě pro mtb. o)))

        Ale jinak - s trekovými koly by to jakž takž šlo i přes Pfitschejoch. Zdůrazňuji jakžtakž. Tak cca 30 min tlačení nesjízdným terénem. Je to nádherné sedlo -nahlédnutí mezi ledovce a je tam kus nové šotolinové cesty. Pozor, ale cca 16, 17 července se tudy prožene Transalpchallenge.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Plánujeme na léto kola do Alp a moc by se nám hodila trasa z

               

          Já už taky trochu o Pfitschejoch začínám uvažovat, jenže to bych potřeboval přesně vědět, jak to tam vypadá, abych mohl informovat naší partu. My jezdíme tak v pěti a to by se tam muselo chtít všem. Jestli mi můžeš napsat jak to tam vypadá, kolik km v jakým terénu, výška sedla atd. Taky by strašně záleželo na počasí, pokud by bylo sucho, bylo by to určitě lepší a naopak. Taky jsem nepsal, že všichni vozíme náklad kolem 18-20 kg, to se pak kola na blbým terénu snadno zničí...Díky za prima rady. Martin

          [ Zpět ]
          Datum: 01.03.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Mc Fly ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Plánujeme na léto kola do Alp a moc by se nám hodila trasa z

                 

            Už jsem to tady ventiloval, byl jsem tam na loni podzim, rozloučit se s Alpama než zapadají sněhem. Takže na http://www.schymik.de/Transalp/index.html najdeš passdatenbank a tam je všechno.
            V podstatě jde o sedlo, které si užijí i ti, kteří se bojí, že to v Alpách, může být do kopce, může tam být mokro a nedejbože kameny:

            Mayerhofen / St Jakob
            Aufstieg Bis zum Schlegeeisspeicher auf Teer, danach 250 Höhenmeter Trage- und Schiebestück.
            Seit 2002 ist der Weg fast durchgehend fahrbar, da er inzwischen ausgebaut wurde."

            Abfahrt Schotterpiste

            Beschreibung zunächst gemütlicher Anstieg auf Teer
            Ab Schlegeisspeicher Schotterweg, im Jahr 2002 neu gerichet. Tolles Panorama, Blick z.B. auf den Hochfeiler

            Empfehlung wichtiger Übergang, mäßiger Aufstieg, problemlose Abfahrt auf Militärpiste (wird zur Versorgung auch von Autos benutzt)

            Karte 37/44
            Hütten & Unterkunft Pfitscherjochhaus kurz nach dem Pass

            IBC nach Süden Schotter

            V šestistupňové stupnici obtížnostije pod 0.
            Ale s 20 kilovým batohem na trekovém kole Vás do toho hecovat nebudu. Z Mayerhofenu je asfalt až k té přehradě, ale okolo vede místy cesta pro kola (objíždí tunely) Od přehrady je kus nejetitelný (tak 1,5 km?). Pak šotolinka k chatě do sedla, na jih bez problémů pak asfalt.

            [ Zpět ]
            Datum: 01.03.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Plánujeme na léto kola do Alp a moc by se nám

             

        Tunelem se vlakem dá projet (na Bad Gastein). Jeli jsme to ale už před pár lety. Vlak jezdí dost často z jedné strany tunelu na druhý a nebylo to moc drahý

        [ Zpět ]
        Datum: 01.03.2007
        Autor: vrrt
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Plánujeme na léto kola do Alp a moc by se nám hodila trasa z

             

        Před třemi lety jsme ten tunel použili. Navagonovali jsme auto a pak nás vyhnali do normálních cestovních vagonů, proto si myslím, že by to s kolama mohlo jít.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.03.2007
        Autor: Ligi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Plánujeme na léto kola do Alp a moc by se nám hodila trasa z

             

        Potvrzuji, že vlakem se to dá.
        Kolo sebou, u každých dveří je místo tak pro tři kola.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (LaďaN ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Plánujeme na léto kola do Alp a moc by se nám hodila trasa z

               

          Díky za info !!

          [ Zpět ]
          Datum: 02.03.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Mc Fly ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Plánujeme na léto kola do Alp a moc by se nám hodila trasa z

         

    Hele mládeži, Vy se nějak flákáte. Alpy v lepším případě přejíždíte po silnicích, radši ještě hledáte tunely a nejradši jima projedete vlakem. Naberete si zavazadla, který bych já v životě neuvezl a pak nedáte ani Pfitscherjoch. Co takhle trochu do přírody a podívat se na tu krásu, he?o)))
    Zvažte ještě jednu možnost. Ookoukal jsem ji od němců a už jsem ji tady mockrát propagoval. Přejedeš Alpy sever - jih a někde mezi Veronou a Bolzanem sedneš s kolem na vlak a vyjedeš na Brenner. Po staré brennerské už na kole dolů a pak po cyklostezce podél Innu až třeba do Passova - opět se dá kombinovat s vlakem.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Plánujeme na léto kola do Alp a moc by se nám hodila trasa z

           

      To Mirekbike:Náš problém je v tom, že my prostě rádi jezdíme do Alp už nějakej ten rok a nechceme jezdit pořád těma samejma místama. Proto zkouším vyslet co se dá ( i nemožné, uznávám ).Nakonec to stejně dopadne asi tak, že tam pojedeme přes Hochalpenstrasse a zpátky možná zkusíme Pfitscherjoch. V tom případě by se nám moooc hodily nějaký fotky z toho průsmyku, jako že bysme si to předem trochu omrkli. Jinak kolem Innu, Drávy, Ennsu a Salsachu už to bohužel máme proježděný až moc.To se ale nedá nic dělat. Když chceme ty Dolomity, tak se prostě trochu opakovat musíme ( V případě výjezdu na Edelweissspitz opakování neuškodí.) Ještě by mě zajímalo, v kterou dobu jezdí po Alpách všichni ti fotografové, protože kdykoli jsme my vyjeli na nějaký sedlo ( Edelweiss, Timmelsjoch, Stelvio, Tonale...), vždycky lilo a foťák by se člověk bál i vyndat z brašny :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 02.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Mc Fly ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Plánujeme na léto kola do Alp a moc by se nám

           

      Zdárek bikeři,
      taky díky všem za info. Já to vidím takhle: pokud bude Krimml výchozí i cílové místo, pak tam jednoznačně přes Edelweiss (trochu mě štve že přijdu o Pas Thurn:-), zpátky ideálně přes Pfitscher Joch. Ale pozor, my nejsme žádní MTB bikeři, my jsme cestovatelé!! Nejradši máme věci jako Edelweiss nebo Stelvio :-). Takže pokud je Pfitscher obtížný s naloženým crossem, lepší by byl Brenner nebo vlak na Badgestein (dost dlouhá zajížďka). Je mi jasný že Pfitscher musí být krásnej, ale na trmácení lesem přes šutry v prudkým stoupání a s báglama holt nejsme zařízení, ani to myslím neni našim cílem. Kdyby to fakt bylo sjízdný, tak super.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Potah)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

361 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024