reklama

"Levné opravy"

Andy! Merido! Bejbísi! A také všichni, kdož si svá kola opravujete a vylepšujete! Našel jsem vám kolegu, kterého jen tak něco nezastaví.
"Dobrých" rad není nikdy dost!

http://www.secky.wz.cz/postupy.htm

[ Zpět ]
Datum: 02.02.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
  • Re: "Levné opravy"

         

    Zapomněl si na Kolína - ten se chtěl stát servismanem :o)))
    Ale je to parádně napsané - kdybych se v tomto směru nedržela přísného pravidla býti za dámu, pak bych snad začala opravovat i sama. Ale na to mám svoje kolečko přece jenom móooooc ráda :o)))
    Tak alespoň si přidám links do odkazů na svých stránkách. Díky za tip :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 02.02.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: "Levné opravy"

           

      Jako link do sekce kuriozity je to opravdu dobrej joke. Jestli si to ale přidáš mezi seriózní odkazy, tak ti přestanu číst stránky :o)))

      Je to prima čtení, ale hodí se tak do poválečnýho časopisu. Vyrábět si v dnešní době brzdové špalky z plácačky traktoru (co to vlastně je???) nebo brzdový lanka z provrtanýho válečku, letovanýho a s klínkem nebo tvrdit, že "Povídání některých firem o "speciálních materiálech" brzdových špalků jsou většinou naprosté bludy" může člověka pobavit, ale nemůže to brát nikdy vážně (ani na jedno procento).

      Pokud se však rozhodnete brát tyto rady vážně, nezapomeňte si na nově pořízený titaniový rám Morati osadit komponenty ze starého kola (možná z výše zmiňovaného Favorita z roku 1955). Nemusíte přece hned podlehnout nutkání si koupit i Shimano XTR. A vlastně si ani ten rám nekupujte. Všichni přece dobře víme, že dobře udržovaný rám, jenž je esencí českého kola vydrží v pohodě stovky let!

      Děkuji autorovi za čtení, u nějž jsem se opravdu skvěle pobavil. Škoda, že v padesátejch letech nebyl ještě internet tak rozšířenej, tehdy to mohla být opravdu pecka :o))))))

      [ Zpět ]
      Datum: 02.02.2007
      Autor: ckp13
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: "Levné opravy"

             

        ;-)

        Plácačky, nemyslel tím spíše zástěrky ? Na traktorech bývají docela masivní ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 02.02.2007
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: "Levné opravy"

             

        To podepisu taky :o)

        [ Zpět ]
        Datum: 02.02.2007
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: "Levné opravy"

             

        No jo, no, já do toho jen tak mrkla a něco jsem přečetla jen o mazání kola... Tam se o vyjetým oleji z traktoru nemluvilo...
        Ale dám to tam teda s upozorněním "kuriozita" :o))) Třeba se zase budeš chtít pobavit, tak abys to rychle našel...

        [ Zpět ]
        Datum: 02.02.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "Levné opravy"

         

    Když jsem si kdysi pořídil Favorita,takový návod na ůdržbu mi chyběl.Ale nebyl k dispozici internet,takže si to člověk musel naučit sám.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.02.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarek-SK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "Levné opravy"

         

    já měl místo takového návodu tatínka. Ten mě donutil se to kolo starat, tak jak chtěl on a nedejbože abych na něm vyjel v mraze a nebo snad ve sněhu? Tak to už vůbec ne. Takže to asi skoro všechno umím, ale na svém stávajícím kole to řeším tak, že na to kašlu a jen občas namažu řetěz a vyměním špalky nebo pláště.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.02.2007
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: "Levné opravy"

           

      Tak už jsem se dlouho nepobavil,hlavně ta odbornost ve všech směrech,terminologie a odkazy na dávno zaniklé výrobce :-O))))))

      [ Zpět ]
      Datum: 02.02.2007
      Autor: Merida
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: "Levné opravy"

             

        Tak přemýšlím,jestli toho Durateca,co od dnes stavím nemám vylepšit dle návodu :-O))),že bych třeba ta opouzdřená ložiska v kolech Mavic Crossmax SX disc prolil převodovým olejem-nebo radši vyplachovacím od Parama :-O))),kecám,tam vlastně přijde tuk Druchema Praha,sááááákra chybí rada co mám nalít místo origo kapaliny do těch AVIDů Juicy Seven Carbon a co za olej do Manitou R7 Platinum,třeba Paramo taky něco dělá-jen já lama to nevím :-O)))))))To je při pátku trochu moc srandy najednou ,no aspoň mi to lépe uteče :-O))))

        [ Zpět ]
        Datum: 02.02.2007
        Autor: Merida
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: "Levné opravy"

               

          Pakliže ti opouzdřením olej neproteče, zkus petrolej nebo benzin.:-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 02.02.2007
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: "Levné opravy"

           

      A můžu si dát taítnka taky na stránky :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 02.02.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "Levné opravy"

         

    návod je vcelku použitelný. I když relikty socíku, třeba výroba vlastního lanka je lehce ujetá. Co se životnosti brzdových gum, to se s autorem shoduji- na zimních sračkách ojedu libovolné špalky zhruba stejně rychle.
    Je ale zřejmé, že autor jezdí jen pomalu a pro radost- poznámky typu:řetěz vyčístíme jednou za 10.000Km (mě na Favoritu v pražském provozu vydrží polovinu a jde do popelnice, na MTB jsem to párkrát zvládnul i za 600). Obdiv ke klínkům nesdílím- sundat je v mém případě znamená použití brutální síly (mám v dost ostré starty, takže klínky se pěkně sevřou a pak je musím vyrážet pomocí důlčíku. Před třemi lety jsem koupil zapouzřený kinex, od té doby jsem to nesundaval. Myslím, že až na to dojde, budu muset osu uříznout flexou a kliky i se zbytky osy vyhodit :) ) Dobrý rám? Osobně jsem odpravil už tři (Favority). Nicmcméně ČZ retězy jsou perfektní (poměr cena/životnost), dávám je všude kde mohu, ale blbě se shání. Jen škoda že autor nejezdí ve volném čase agressive XC, potom by údaje o životnosti více odpovídaly skutečnosti (tj. tomu co naměřím já).

    [ Zpět ]
    Datum: 02.02.2007
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "Levné opravy"

         

    Dobrý!!!
    Autor je zjevně všestranný. A půvabná je i instrukce z jeho stránek: Nedojde-li k samočinnému přesměrování, ťukněte, prosím, na výše uvedený odkaz.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.02.2007
    Autor: Jitka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "Levné opravy"

         

    Celé som to nečítal, ale celkom sa mi to pozdáva. No možno by to chcelo aj fotodokumentáciu.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.02.2007
    Autor: diviak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "Levné opravy"

         

    Nevim co vsichni nadavaji na podomacku vyrabeny lanka, ted na bajku samoze neresim, za par kacek koupim brousenej nerez a mam pokoj. Ale kdyz jsem byl malej kluk, sice jsem nenosil pero, sip a luk, ale lanka jsem bezne delal doma, jak na favorita, tak na pincka 50ku, tak na jawu 250... Na kolo to bylo zednoduchy, moszna trubicka, provrtat, provliknout lanko, na konci roztrepit a zaletovat. Pokud to bylo dobre sletovany, nikdy neprdlo v tom vyrabenym spoji. Na pincka a a 250ku uz to hlavne u brzdovych lanek potrebovalo trosku narocnejsi technologicky postup, ale prdlo to jenom sem tam nekdy ze zacatku, nez jsem metodou pokus omyl dosel na spravny postup. Navzdory vsem temto pokusum jsem mladi prezil a dopracoval se do stadia, kdy lanka menim origos... i preventivne kdyz se zdaji OK, aspon jednou za sezonu...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.02.2007
    Autor: Stana
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

236 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | dnes

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024