reklama

ekonomické ztráty způsobené dopravními nehodami

docela zajímavý link, centrum dopravního výzkumu vyčísluje kolik nás ročně stojí dopravní nehody (cca. 50mld, tj. 10k na rregistrované auto).
http://cdv.cz/text/oblasti/bsp/analyzy...

[ Zpět ]
Datum: 01.02.2007
Autor: Hrabosh
  • Re: ekonomické ztráty způsobené dopravními nehodam

         

    No mě na tom přijde brutální snad jen to, že se ztráta lidského života přepočítává na peníze. To už bychom mohli také přepočítávat úmrtí důchodce jako zisk, protože mu již nemusí stát vyplácet důchod. Omlouvám se, ale mě to přijde jako velmi nechutné.
    Jinak mě zbytek statistiky nechal naprosto chladným. Ať k tomu přihodí údaje i zisku pojišťoven (a z toho zaplacených daní do státní kasy) za povinné, havarijní a další připojištění motorových vozidel za ten samý rok. A ejhle, pořád jsme ve ztrátě ?? :o))) Je to jako vyjadřovat ztrátu, kterou způsobilo finální porouchání elektrospotřebičů, bez údajů o zisku za prodej nových.
    Prostě nudná statistika o ničem, nebýt té hnusné kalkulace s lidským zdravím a životy. Tam vidím jedinou skutečnou ztrátu, finančně nevyčíslitelnou.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.02.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ekonomické ztráty způsobené dopravními nehodam

           

      Je to statisktika takže zisk ze smrti důchodce průměruješ se ztrátou za rozmašírované dítě (které už nic nevyprodukuje) dojdeme k PRŮMĚRNÉ ztrátě. Pojišťováci na matfyzu poměrně běžně integtují přes mrtvoly...
      Řekněme že z levé kapsy (moje soukromá peněženka) vytáhnu peníze a dám je pojištovně. Ta je rozdělí na tři části: vlastní zisk, pojistné plnění a daně. Daně mi vrátí ty si strčím do pravé kapsy (naše společná peněženka- státní rozpočet). Myslím že je zřejmé že při tomto přendání peněz o nemalou sumu přijdu. Nějak si nedovedu představit že v rámci odstraňování následků dopravních nehod mohl být generován zisk.
      Statistika je dobrá na to že až mi bude někdo tvrdit, že světený přechod (cca 1-2mega) je příliš nákladný, a že proto se nebude stavět (běžná pražská praxe) mohu klidně arugentovat tím, že to vyjde laciněji než tam nechat někoho srazit.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.02.2007
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ekonomické ztráty způsobené dopravními nehodam

           

      Finančně nevyčíslitelná ztráta je to pro rodinu a přátele. Jinak mě na kalkulaci s lidským zdravím a životy nepřijde nic tak hnusného, prostě ti ekonomové to potřebují nějak spočítat, stejně tak se nám může zdát třeba hnusné povolání obsluhy fekálního vozu. Dnes odvádím do státní kasy X tisíc na daních a pokud mě zítra sejme auto, bude to pro stát skutečná a přesně vyčíslitelná ztráta.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.02.2007
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

360 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024