reklama

ultracapacitory

Srdečně zdravím všechny diskutující a prosím, zda mi může někdo poradit kontakty na levné ultracapacitory z Číny, Taivanu, apod. Jedná se mi o ultracapacitory pro stejnosměrné aplikace s kapacitou v řádech několika tisíců Faradů. Zatím se mi podařilo zjistit, že jediná firma EPCOS ( z Německa ) vyráběla jednotlivé ultracapacitory s kapacitou až 5000 F/2,5V = ( v modulovém provedení pak od 9 do 600 F / 14 až 75 V ) v rozumných cenových relacích, bohužel výrobu před 2 lety zastavila. Ostatní firmy jako např. Maxwell Technologies, Matsushita Electric, Panasonic, Zealum, aj. jsou v současné době ještě příliš drahé. Pro moji aplikaci potřebuj zkompletovat modul s celkovou kapacitou kolem 1.250.000 F / 2,5 a více V=. Předem Vám velmi děkuji za Vaše přízpěvky.
S pozdravem Ing. Tomáš Gebauer.

[ Zpět ]
Datum: 25.01.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (ing.Tomáš Gebauer (tomas.gebauer.xx)[email protected]))
  • Re: ultracapacitory

         

    Kapacita 5000 F/2,5V = a ještě v modulovém provedení od 9 do 600 F / 14 až 75 V ? Není to málo? Nebo moc?

    [ Zpět ]
    Datum: 25.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ultracapacitory

         

    http://www.21stoleti.cz/view.php?cisloclanku...

    [ Zpět ]
    Datum: 25.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (amatér)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ultracapacitory

         

    Několik tisíc Faradů? A není to nesmysl?

    [ Zpět ]
    Datum: 25.01.2007
    Autor: Bubík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ultracapacitory

         

    Na "největší" supercapacitory jsem narazil u firmy ECOM, České Meziříčí :
    obj.č.55126, BCAP0350 E250 T03-A01, vyr. MAW, 1ks 14,80 EUR, Superkapacitor, 350F, 2.5V, Pouzdro:pr33x62 .
    To je asi málo :(((.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.01.2007
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ultracapacitory

           

      Díky Pepíku W. za projevený zájem o supercapacitory. S firmou ECOM (která dodává supercapacitory od dost drahé firmy Maxwell Technologies) jsem se již před týdnem spojil a stále čekám až zašlou jejich cenové relace. Tip který uvádíš má opravdu malou kapacitu, protože pro sestavení potřebného modulu s kapacitou 1.250.000 F by bylo potřeba 3571 kusů ( vzhledem k jejich objemu, hmotnosti i ceně není vytvoření požadovaného modulu reálné ). Pro realizaci
      mého záměru jsou reálné pouze supercapacitory s kapacitou min. 2000 F a více.
      Se srdečným pozdravem
      Ing. Tomáš Gebauer

      [ Zpět ]
      Datum: 26.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ing.Tomáš Gebauer (tomas.gebauer.xx)[email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ultracapacitory

         

    Kluci, co jsou to ty "ultracapacitory" - slyším, teda vidím, tenhle výraz poprvé v životě a podle toho, jak tady o tom mluvíte, tak vůbec nevím, co bych si měla představit...
    Ale zase bych chtěla být chytřejší...

    [ Zpět ]
    Datum: 25.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ultracapacitory

           

      Ja ti neporadim, co to je....ale urcite se bez toho neobejdes!!! Dle meho je to zase neco pro-bikerskeho!!

      [ Zpět ]
      Datum: 26.01.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ultracapacitory

           

      Dívej se na to jako na zvláštní druh dobíjecích baterií. Jen místo elektrochemie to využívá elektrostatiku. Zatím se to dá ale použít jen na krátkodobé překlenutí výpadku napájení. Česky to je kondenzátor s velmi velkou kapacitou.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (LuboŠ2)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ultracapacitory

           

      Ultrakapacitor je v podstatě "děsně velkej" kondenzátor. Normální kondíky z GME za pár korun mívají kapacity v milifaradech, tady se mluví o tisících faradů.
      Kondenzátor je součástka co akumuluje elektrický náboj. Dá se do ní hrozně rychle nalejt energie, po nějakou dobu podržet uvnitř a v případě potřeby zas děsně rychle vycucnout. Mnohem rychleji než z baterie.
      Obyčejné olověné akumulátory potřebují aby do nich tekl proud 30s až minutu než se začnou doopravdy nabíjet. Takže když chceš postavit efektivní elektropohon, třeba pomocný na kolo, který by při brždění neutrácel kinetickou energii na teplo jako to dělají brzdy, ale schoval ji v nějaké formě pro použití při opětovném rozjezdu, tak s baterkou to nejde, protože nikdy nebudeš brzdit minutu nebo dýl, a i kdyby, tak už to ztrácí smysl. Takový ultrakapacitor dokáže začít akumulovat náboj už když do něj teče déle než 0,3s, a uchová z ní víc jak 90% (baterky přinelepším 75%). Takže opravdu efetkivní elektropohon bez ultrakapacitorů nejde. Bohužel jsou tak drahé, že v běžně dostupných hotových elektrokolech je nenajdeš, tam se raději plýtvá energií při provozu než by se platilo dvakrát tolik při pořízení.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.01.2007
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ultracapacitory

             

        Konečně fundovaná odpověď na fundovanej dotaz

        [ Zpět ]
        Datum: 26.01.2007
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ultracapacitory

             

        Díky, už je mi to jasný :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 26.01.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ultracapacitory

               

          Ja ti to psal, ze bez toho nebudes moc zit...:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 26.01.2007
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: ultracapacitory

                 

            No tak, to jsem se ještě nerozhodla :o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 26.01.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ultracapacitory

             

        Ja teda nevim, zkusili jste nekdy sroubovakem zkratovat blbej kondik co je v zarivce? Tohle bych se bal zamontovat do kola. Pri zkratu by me to upalilo pr*el :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 27.01.2007
        Autor: LOBO
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ultracapacitory

               

          Jednou jsem přivařil ke svěráku elektrolytickej kondenzátor 2,2mF 50V. Byl nabitej a nemoh jsem ho vrazit to nepájivýho pole aniž by mě oddělal luxeona, tím napětím, tak jsem ho chtěl vybít. Zkratl jsem mu nožičky na svěráku a on tam zůstal přivařený. Šel teda utrhnout, ale celkem tam držel:-).
          A zkoušels někdy zkratnout olověnou baterku? Stačí malá, takových 12V 5Ah už dá aspoň padesát ampér, i sto, když je to spešl na pohony tak i pět set (ale zabije ju to). To je taky slušná svářečka, to by ti taky upálilo... A při tom se na pohon baterky používají, co jinýho by se taky požívalo. Lepší je prostě radši zdroje nezkratovat, ono je jedno, jestli to bude kapacitor nebo baterka, dopadne to blbě.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.01.2007
          Autor: Jirka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: ultracapacitory

                 

            Tim jsem jen chtel naznacit, ze kondenzatory jsou schopne svou energii (naboj) vydat okamzite ve zlomku vteriny. I oloveny akumulator ma nejaky vnitrni odpor. A co udela kondenzator kdyz se prorazi uvnitr, to uz jsi snad taky videl. Ja bych to bral jako rizikovy zdroj :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 27.01.2007
            Autor: LOBO
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: ultracapacitory

                   

              Ještě že u mě tyhle energie končí a začínají vypínačem...
              Ale hrajte si, chlapci, hrajte, protože kdo si hraje, nezlobí :o)))

              [ Zpět ]
              Datum: 27.01.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: ultracapacitory

                   

              Jasně, takovej zkratlej hyperkapacitor, to byla mela. Zas na druhou stranu akorát o něco rychleji přepálí to, čím se zkratne. Sice ho nemezuje vnitřní odpor, ale stejně ho pak omezí ten "vnější" - tím zkratem taky neprotoče libovolnej proud. I když po odpaření trochy kovu by to mohlo dávat solidní oblouk.
              Jednou jsem blbec připojil opačně napájení na něco, co mělo na vstupu 16V elektrolyt 1uF. Těch -12V mu neudělalo dobře, měl jsem zalehlý uši ještě pět minut, nikdy jsem neslyšel výstřel z pistole ale takhle nějak si ho představuju.

              [ Zpět ]
              Datum: 28.01.2007
              Autor: Jirka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: ultracapacitory

                     

                Ja furt rikam, ze ta elektrika neni videt a pritom je tak nebezpecna....vzdycky jsem z ni mel strach:-) I ted, kdyz vymenuju zarovku, tak vypinam zdroj skoro za vratama elektrarny:-) Nenene...zlata strojarina:-)

                [ Zpět ]
                Datum: 28.01.2007
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ultracapacitory

         

    to má taky něco s cyklistikou společného nebo je to jen pro pány? :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.01.2007
    Autor: HMS
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ultracapacitory

           

      capacitor je pro dámy(to tě nabije pro zdravi) ultra pro ty ostatní :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (borúvka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

385 cyklistů (16 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024