reklama

Brno Vídeň

Chtěl bych jet ten to rok z Brna do Vídně.Má někdo zkušenost s cyklotrasou?Podle mapy by to mělo být asi 130 km.Rád bych věděl jaký je to terén jestli je to víc rovina nebo kopce.A za jak dlouho bych to mohl ujet.Jezdím nejvíc 50 až 80 km o víkendech.V týdnu 30 - 40 km.

[ Zpět ]
Datum: 15.01.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (co)
  • Re: Brno Vídeň

         

    Znám to jen po Hevlín a Laa, a to je v podstatě celou cestu úplná placka, kopce žádné. Nějaké mírnější jsou údajně na Rakouské straně, ale tam už to neznám. Náročnost české části závisí na větru. Za bezvětří (nebo s větrem v zádech, ale trasa není úplně přímá) je to pohodička, při silnějším větru se člověk nadře, protože závětří stromů nebo podobně není prakticky nikde.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.01.2007
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brno Vídeň

         

    Jela jsem to a také na těžko. Ale rozložila jsem si to na dva dny.
    První den vlakem z Prahy do Brna a pak do Břeclavi do kempu - nějak jsem se překoukla, že přechod je u Valtic, jinak bychom spali už u Lednice :o)))
    No a druhý den z Břeclavi do Vídně - do východního kempu - 136 km.
    Jeli jsme klasiku - Břeclav - Valtice - do Rakouska pořád po trasu Greenways, tuším až do Poysdorfu. Tady jsme sjeli k vodě a náhodně narazili na trasu EuroVelo 6 - naprostá nádhera, úžasná cesta podél potoka.Pak se teda musí překlenout jeden kopeček, ale hned za ním je vesnička holdující vínu, kde byl akorát nějaký blumenfest. Nádhera. Na okraji Vídně se nám ale EuroVelo ztratila a tak jsme kousek jeli po hlavní směrem na jih k Dunaji. Jakmile se vedle hlavní objevila cyklotrasa, přejeli jsme na ní a jakmile jsme dosáhli Dunaje, dali jsme se vlevo, protože jsme chtěli do kempu na východním okraji Vídně - kolem Vídně jsou kempy jen dva - jeden na východě a druhý na západě v Klosternburgu (nebo tak nějak).
    Ráno jsme vyjížděli cca v 11,00 z Břeclavi, večer jsme byli ve 23,00 v kempu. Pohodovou jízdou s mnoha přestávkami dle potřeby. Cca 136 km s polnou bagáží - já na horáku.
    Druhý den jsme dali oddychovku - okruh po Vídni s přejezdem do kempu na západním okraji, kde je hned vedle kempu i plavečák s umělým vlnobitím. Krásně jsme si vyrachtali namožené svaly a další den to vzali na sever zase zpět do ČR. Tady pak doporučuji přenocovat těsně před hranicemi v Laa Thaya, protože kolem Hevlína široko daleko žádný kemp není a ubytování celkoévě prabídné...
    Když budeš chtít vědět něco víc, ozvi se mi na mejl - mám ho v nicku.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brno Vídeň

           

      cyklotrasa Brno - Wien nevede přes Břeclav.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.01.2007
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brno Vídeň

             

        To vím taky - já to prostě naplánovala s odbočkou přes Břeclav, páč jsme tam spali :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 16.01.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Brno Vídeň

               

          ahoj, jen poznámku - přechod Valtice je stejně daleko - nebo přibližně - jak z Břeclavi z kempu u zámku, tak z Lednice - je po řádově rozdíl pár kiláku... no jinak přechod je i v Břeclavi - Poštorné.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.01.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (vod)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Brno Vídeň

                 

            Já vím, já vím - sem se prostě trošku utla v mapě. Díky tomu jsme ale pak najeli rekord km za den - 136, který jsem ještě nepřekročila :o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 17.01.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Brno Vídeň

                   

              tak to gratuluji k takovému výkonu a smekám! opravdu je to rekordní.

              [ Zpět ]
              Datum: 17.01.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (vod)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Hevlín - Wien

         

    Do Laa viz Jirka výše. V Laa se to trochu motá, tak bacha, dá se snadno zabloudit. Pak je to hodně po kopcích nahoru-dolů, místy i trochu strmých (ale až na jedno krátké místo žádná křeč), občas naopak absolutní rovina. Z Laa není značená souvisle cyklotrasa do Vídně. Já jsem jel posledně po EuroVelo 5 a 9 (zelené tabulky se žlutým čtverečkem s číslem), ale možná existuje i jiný způsob. Délka cyklotrasy: Údaj z mého tachometru sever Brna - Donauinsel 170 km. Dá se to úplně v klidu zvládnout za 2 dny (i jeden by stačil:-) ), jestli jezdíš nejvíc 50-80, možná počítej i 3.

    Jinak značení i trasování celé cyklotrasy Brno - Wien je dle mojí zkušenosti na české i rakouské poměry nadprůměrné.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.01.2007
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hevlín - Wien

           

      Teda nechci být rýpavá, ale trasa Brno - Vídeň, nevede ani přes Laa :o)))
      Přes Laa vede Greenways Praha - Vídeň :o)))
      Nemám čas to teď hledat, ale najdu...
      Nebo si prostě do vyhledávače zadej - někde je trasa Brno - Vídeň zpracovaná včetně ubytování apod.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hevlín - Wien

             

        No myslim, ze Brno Wien vedie cez Laa, nesiel som po nej, ale uz v Brne su tabulky na cestu Brno Hevlin, no a na druhej strane hranice je uz Laa a.d. Thaya. Ale je pravda, ze tam vedie jedna vetva Greenways Praha Wien, ta druha vetva vedie cez Valtice Schrattenberg (aspon tak to je v popise cesty). Ale podla mna to je uplne jedno, na rakuskej strane je cyklociest (vyznacenych) taka kopa, ze je problem vybrat si.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.01.2007
        Autor: Jaroslav
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hevlín - Wien

             

        Přes Laa vede tato trasa 100 %. Je to můj rajon, bydlím ve vesnici ležící na této trase. Vloni jsem se chystala ,ji projet až do Vídně, ale ještě pořád nemám vyřešený návrat z Vídně. Zajímal by mě hlavně úsek před Vídní vedený po bývalé železnici. Jinak trasa má své stránky http://www.cyklobrnowien.cz/

        [ Zpět ]
        Datum: 17.01.2007
        Autor: Tutorka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Hevlín - Wien

               

          Paráda :o)))
          Uvědomila jsem si, že my jsme vlastně úmyslně z trasy sjeli, protože jsme chtěli jet tou východní stranou do Vídně, tudy jsme se pak vraceli. Z Hevlína jsme to ale brali na Znojmo a dál na Prahu.
          Pasohlávky - Brno jsem pak jela při jiné příležitosti.
          Mám v těch trasách už trošku zmatek :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 17.01.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brno Vídeň

         

    Někde jsem tu mapu viděl na internetu ale už nevím kde.Nějak jsem si zapoměl napsat adresu.Dík za příspěvky.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (co)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Brno Vídeň

         

    Nejel jsem to celé z Brna až do Vídně, ale příhraniční oblasti z obou stran mám projeté. Můžeš jet i podle mapy a na Rakouské straně rozhodně narazíš na více variant kudy jet, než u nás. Taky bych tě rád upozornil na 2 minulý rok otevřené, leč z naší stranyna podzim ještě neznačené:-(!!! turistické přechody: Mikulov - Ottenthal a Nový Přerov - Alt Prerau.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.01.2007
    Autor: dušan
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brno Vídeň

           

      Značení se ještě pořád neobjevilo, a to ani na naší ani na rakouské straně. V Mikulově je už přímo na hranici hotová odpočívka, ale na mapě,která tam je, ani není nový přechod v Novém Přerově označen.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.01.2007
      Autor: Tutorka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Brno Vídeň

             

        ...a to je špatné:-(... Pokud to tady člověk coby "místní" nezná, tak o nich ani neví. A to je škoda. Jinak oba přechody docela často používám, zejména ten v Mikulově je v porovnání s frekventovanou silnicí úplný balzám:-)...

        [ Zpět ]
        Datum: 17.01.2007
        Autor: dušan
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Brno Vídeň

               

          Mně udělali jejich otevřením hroznou radost. Každou sobotu jezdím kolmo k tchánovi do Mikulova - ráno co nejkratší cestou tam, odpoledne si dělám výletovou zpáteční cestu právě přes rakouskou stranu.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.01.2007
          Autor: Tutorka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Brno Vídeň

                 

            Tak to určitě znáš i na Südmährerkreutzu, je odtud velmi krásný výhled na Mikulov a okolí. Pokud jedu tímto směrem, tak také většinou různě přejíždím (samozřejmě po přechodech) mezi CZ a A. Jo a v Mikulově jsem byl naposled v neděli.

            [ Zpět ]
            Datum: 17.01.2007
            Autor: dušan
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Brno Vídeň

                   

              Na Südmährerkreutz jsem se chystala zrovna v neděli, ale po dvou defektech cestou do Mikulova jsem to otráveně vzdala a přes Pernou, Pavlov a Strachotín jsem se vrátila domů. Ale závěrečných 9 km přímo proti větru bylo opravdu výživných.

              [ Zpět ]
              Datum: 17.01.2007
              Autor: Tutorka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Brno Vídeň

                     

                No to máš pravdu, "vánek" to byl místy pěkný. Jednou mě to málem sfouklo do příkopu. Zato když jsem se vracel po "signálce" z Mikulova do Valtic, tak jsem měl vítr v zádech:-)....no úžasné...

                [ Zpět ]
                Datum: 17.01.2007
                Autor: dušan
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Brno Vídeň

                     

                Na týhle planině fouká i při úplným bezvětří, tos teda musela chytit slušnej vichejř :o)))

                [ Zpět ]
                Datum: 17.01.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Brno Vídeň

           

      Vdaka za info o novych hranicnych prechodoch. Tento rok chceme ist Kamp Thaya March radweg a sem tam zabrusime aj do Ciech (aspon na pivo), tak sa nam tieto informacie budu velmi hodit.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.01.2007
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

432 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024